Główne rodzaje papug. Papugi

Główne rodzaje papug. Papugi

Wielu ludzi, którzy decydują się mieć papugę po raz pierwszy, są czasami poważnie zdziwiony. Musisz dokładnie to, co chcemy od tych ptaków warbling piękne, jasne upierzenie lub komunikację niemal równe zdecydować?

Główne rodzaje papug

Trudno obliczyć, jakie są rodzaje papug i jak wiele z nich nie ma na świecie, a czasem trudne dla nas do wyboru najbardziej odpowiednich członków tej rodziny. Ornitolodzy liczyć więcej niż trzysta osiemdziesiąt gatunków i ras. Wybierz dla siebie, można rozmnażać poprzez badanie specjalnych broszur i książek poświęconych pielęgnacji i konserwacji tych kolorowych ptaków. Ale nie wszyscy mają czas na naukę folio ptaków.

Dlatego w tym artykule zostały zebrane wszystkie niezbędne dla każdego «dom» wiedza na temat papug i ich odmian.

Zanim przejdziemy do każdego umysłu, trzeba zdawać sobie sprawę z podstawowych różnic papugi z innych ptaków. Dla tych ptaków jest cechą silnego, bardzo silnym uderzeniem dzioba, co pozwala im jeść orzechów i owoców tropikalnych drzew. Papugi mogą naśladować głos, dźwięki i mowy ludzkiej.

Na nogi papugi zawsze czterech «palec», Z których dwa są skierowane do przodu, a dwa pozostałe – temu.

Papugi RSS ziarna, orzechy, owoce i warzywa, zioła, wodę do picia. Najczęściej w Australii, gdzie stado ptaków na setki tysięcy egzemplarzy, a także w Ameryce Południowej. Nieco mniej niż są powszechne w Azji Południowo-Wschodniej i Afryki.

Najsłynniejsze papugi rasy – falisty, Corelli, Amazon, kakadu, ozherelovye, Rosella, gołąbków, ary, Afryki Szarzy burohvosty.

Pierwsze miejsce w popularności tradycyjnie zajmują nierozłączki. Są niewielkich rozmiarów i wagi (40-50 g), tanie ceny, piękne upierzenie i dobrych manier. Są one całkowicie różne kolory: perłowy, fioletowy, niebieski, niebieski, zielony, ciemny zielony i żółty, żółty lub biały.

Jeśli regularnie volnistiki, łatwo opanować ludzką mowę i dowiedzieć się wielu słów. Najbardziej utalentowani gatunki papug są w stanie przypomnieć sobie co najmniej 60 słów. Jednak nie wszystkie z tych papug są w stanie stać ustniki mowy ludzkiej.

Fakt, że ptaki są w stanie dla większości mężczyzn, a nie kobiet. Ich płci wcześniej, jeszcze przed zakupem ustala woskówki.

Drugie miejsce zajmuje Corellego (nimfy). Są one znacznie większe od falisty. Ich wysokość trzydziestu centymetrów, a waga – 120 gramów. Zazwyczaj są one w kolorze szarym, mają ładne pomarańczowe lub czerwone plamy na policzkach i złotym żółtym grzebieniem na głowie.

Nimfy – to najlepszy wybór dla tych, którzy rozpoczyna papugę po raz pierwszy. Są bezpretensjonalne (z nich, na przykład, nie będzie miał problemu, jak pozbyć się kleszcza), łatwy do nauczenia, uwielbiają bawić się w kręgu ludzi. Ich melodyjny gwizd jak wszystkie bez wyjątku hodowców.

Nawet teraz stało się bardzo istotne rośliny domowe tendencja Szary lub burohvosty papugi. Te niezwykle zdolnych ptaki są bardzo rozmowny i wit. Szary-mówiące pamiętam 200 słów i zwrotów, i to tylko minimalna. Mogą być one bardziej lub mniej znaczących rozmowy z gospodarza lub innych Szarakami i dominującego zachowania się w odniesieniu do większych zwierząt, takich jak koty. Niektórzy mówią, że ornitolodzy Szaraki mają inteligencję małego dziecka. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że Szarzy nie tolerują samotność. Oni na pewno trzeba parę dla rodziny.

W mieszkaniu miasta, w zgodzie ze wszystkimi zasadami opieki, te papugi żyją przynajmniej shestidesyati- osiemdziesiąt lat.

Są to rodzaje papug są teraz najbardziej popularny w Rosji, charakteryzują się zdolnością do mówienia i dobrej inteligencji.

Share →