Gotowanie kiełbasy. Przygotowanie odlewu i krwi ...

Gotowanie kiełbasy. Przygotowanie obsada i kaszanka w domu.

Do kiełbasa gotowanie wykorzystać następujący skład: 3,5 kg solonego mięsa chudego dodany 1 kg mięsa śmiałym i 0,5 kg mielonego boczku, 200 g skrobi, ch l.. cukier, a godzina czwarta. l. czarny lub czerwony pieprz, 1-2 duże zęby obrany czosnek, 1 litr schłodzonej przegotowanej wody.

Po pierwsze, każdy rodzaj mięsa jest mielony oddzielnie dodając czosnek. Powstały mielonego chudego mięsa ugniata i dodać do niej około 0,5 litra zimnej przegotowanej wody. Gdy masa jest gładka, to dodaje się tłuszcz wołowy, pieprz i skrobię, która jest najpierw rozpuszczone w schłodzonej wodzie.

Mieszaninę ponownie dobrze wymieszać, następnie dodaje boczek posiekane. Mocno wymieszać mielone niemożliwe, ponieważ prowadziłoby to do osalivaniya masy i uwalnianie wody z gotowego kiełbasą. Mieszanie mielonego rozwiązana po równomiernym rozmieszczeniem boczkiem w nim.

Chude kiełbasy może wołowiny lub jagnięciny. Po mięsa kiełbas produkowanych, okrężnicy pokroić na kawałki o długości 30 cm i wypełnić je uzyskać z farszu. Aby to zrobić, jeden koniec jelita wiązanej z ciągiem lub silnego wątku, a drugi koniec położyć swoje ręce lub na farsz łyżeczką.

Zagnieżdżone mielone uważać, aby nie wyrwać wnętrzności ubita drewniany tłuczek.

Dla łatwiejszego jelita napełniania z mięsa mielonego, użyj specjalnego urządzenia w kształcie lejka, która nazywa się sączyć. Jest on dołączony do młynka zamiast siatki. Jelito umieścić na rurze związany sączyć przez i napełniania, jak ona schodzi z rury.

Seal farsz nie jest konieczne. Zligowany jelita wypełnione ciąg.

Przygotowanie gotowane kiełbasy nie jest zalecane, bardzo gęste upakowanie, ponieważ gotowanie jelita może pęknąć. Założony w jelitach, aby odblokować wszystkie pęcherzyki powietrza. Aby to zrobić, powłoka jest przebite widelcem lub ostrym szydło.

Przed gotowaniem Wędzenia przez jedną godzinę, a jeśli to nie jest możliwe, a następnie są one suszone w piecu lub w sąsiedztwie jednej godziny.

Gotuj kiełbasa w garnku z 30 do 50 minut w zależności od grubości jelita. Gruby kiełbasy gotowane około 2,5 — 3:00 z wodą o temperaturze 80 — 85 stopni. Jeśli temperatura wody jest wyższa, to kiełbasa wycieka dużo tłuszczu.

Gotowość do określenia smaku kiełbasy lub nakłucia. Po ugotowaniu kiełbasy chłodzi się w stanie zawieszenia, w suchym i chłodnym miejscu.

Przygotowanie kiełbasy wątroby w domu.

Pierwszy sposób przygotowania:

Pasztetowa wykonane z, które są przyspawane do otdelnoti dopóki całkowicie ugotowane produkty uboczne. Gotowe produkty są mielone w maszynce do mięsa. 1 kg rozdrobniona wziąć 8 — 10 jajek, 200 — 300 g kwaśnej śmietany, cebula, sól, pieprz i inne przyprawy do smaku. Mieszaninę dokładnie miesza i napełnia mielone jelita.

Duszone.

Następnie chłodzi kiełbasa, suszone, przebić osłonę i umieścić w piecu lub piekarniku przez dwa — 03:00 pieczenia. Zakończył kiełbasa przechowywane przez długi czas nie jest zalecane.

Drugi sposób wytwarzania:

Do przygotowania pasztetowa użytkowania wątroby, smalec, sól, pieprz, cebula, goździki i gałka muszkatołowa. Możesz również dodać różne wykończenia i pozostałości z wieprzowiny: uszu, mózgu, serca i płuc. Aby pasztetowa się miękkie i tłuste, to dodaje dużo tłuszczu. Liver oczyszczany z folii i ścięgien, przemyto w celu usunięcia resztkowego krwi i żółci. Przebierał posiekaną i wypełnione jelita. Kiełbasy gotowane długo.

Po zakończeniu gotowania ich mocno bandaż, zanurza się w zimnej wodzie, Ray.

Przygotowanie kaszanka w domu.

W celu przygotowania skóry pobranej krwi z kiełbasą i boczkiem z szynki, wykończenia — 0,5 kg. sól wieprzowina — 1,5 kg, krew ser całe lub skrzepy krwi pounded — 0,5 kg cebuli — 100 g puree z czosnku, soli — 100 g, sól do smaku, przyprawy.

Peel gotować przez 0,5 — 1,0 godziny, a następnie chłodzenie NIE, rozdrobnić w maszynce do mięsa z cienkiej siatki i smażyć na tłuszczu z cebulą. Sól wieprzowe pokroić w kostkę 5 x 5 lub 10 x 10 mm i gotować, aż całkowicie stopiony tłuszcz. Następnie wszystko wymieszać z tartym krwi, soli i przypraw.

Uzyskane farszem wypełnić jelita cienkiego.

Gotowania kaszanka dziesięć minut w temperaturze wrzenia wody, a następnie 60-90 minut przy temperaturze wody 85 — 90 ° C. Po ugotowaniu, kaszanka jest zalecany do ostygnięcia na 12 — 24 godzin w chłodnym miejscu, a następnie delikatnie prokoptit zimną drogę. Trzymaj krótki czas w zimnym pokoju w 2 — 4 stopni.

Share →