Gruczołu sutkowego.

Gruczołu sutkowego.

Pierś. mamma lub Glandula mammaria, łaźnia parowa, położony na powierzchni piersiowego większego i zębaty przedni jest częściowo mięśni w przestrzeni między okologrudinnoy i przedniej linii pachowej na poziomie III do VI, VII czasami żebra.

Mammary gland otoczony tkanki tłuszczowej, która określa kształt. Ponadto, ze względu na wiek, stan funkcjonalny (ciąża, piersi), jego kształt i wymiary znacznie różnić.

Pomiędzy lewym a prawym zagłębieniu piersi osad. W środkowej części piersi, na poziomie V żebra i na zewnątrz kilka z sredneklyuchichnoy (sutek) linii, linea medioclavicularis (mamillaris), znajduje otoczki piersi, otoczki mammae, skoncentrowanej na brodawki piersi, brodawki mammaria. Jak otoczki brodawki i pigmentowane.

W gruczole sutkowym wydzielanie tłuszczu i tkanki włóknistej.

Piersi ciało, corpus mammae, składa się z 15-20 oddzielne frakcje piersi, lobi glandulae mammariae, otoczony tkanki tłuszczowej. Ich struktura jest skomplikowana wyrostka dławik.

Każdy płat składa się z poszczególnych zrazików piersi, lobuli glandulae mammariae, otwarcie do przewodów mlecznych, przetrwały przewód lactiferus, obok brodawki i przed wejściem do niej tworzy rozszerzenia wrzecionowate mleka zatok, zatok lactiferua.

Końcowa część zwężonego kanału penetruje sutek i wychodzą na góry komina otwór zaawansowane mleczarskiego. Liczba otworów mlecznych mniejszych niż liczba akcji, od 8 do 15, ponieważ niektóre z kanałów połączyć. Każdą frakcję piersi i ciała otoczony tkanki tłuszczowej, która zapewnia półsferyczny kształt żelaza. Od przedniej powierzchni gruczołu do łącznej skóry skierowanych procesów.

Tylna powierzchnia prostaty jest gładka i oddzielone od bazowego powierzchniowej systemu komunikacyjnego zderzak piersiowego wspierania piersi, Ligg. suspensoria mammaria. Są oddzielne wiązki włókniste, które rozpoczynają się od obojczyka i klatki piersiowej powięzi i wplecione w organizmie tłuszczu i tkanki łącznej piersi. Z wiązek żelaza stałej (zawieszone) do obojczyka.

Na otoczki piersi, pod skórą, jest liczba 15, gul raka gruczołu sutkowego elementarnej otoczki, glandulae areolares, otwierane na zewnątrz kanałów. W obszarze otoczki jest mała liczba dużych potu i gruczołów łojowych.

Piersi męska, mamma Masculina, szczątkowe. Składa się on z małej ilości tkanki łącznej z niewielkimi ilościami kanałów żelaza potrzebujących.

Kobiety i mężczyźni są niekiedy dodatkowe piersi (kobiety i mężczyźni), mammae accessoriae (femininae i masculinae), które znajdują się powyżej i poniżej normalnej piersi.

Unerwienie: nn. intercostales ThII — ThVI, nn. supraclaviculares z cervicalis splotu (unerwienia wrażliwej skóry i gruczołu), sympatyczny nerwy przeniknąć żelaza wraz z naczyń.

Dopływ krwi: rr. mammarii (od aa. intercostales posteriores III-VII) rr. mammarii RR. perphorantes III-V (. thoracica interna), rr. mammarii laierales na. thoracica bocznego (a. axillaris). Żylna choroba krew płynąca w żyłach głębokich towarzyszących tętnice, a powierzchnia leżąca podskórne i formowania oczkach splotu. Naczyń limfatycznych w limfy wycofane nodi lymphatici axillares, cervicales laterales profundi, parasternales, mediastinales anteriores.

Share →