Gry edukacyjne z rękami dotknąć edukację dla ...

Gry edukacyjne z rękami dotknąć edukacji dla małych dzieci

Gry edukacyjne

własnymi rękami

edukacja sensoryczna

dla małych dzieci

Wszystkie gry są przedstawione w artykule są rozwój autora.

Gra "Ukryj myszy"

Istnieje wiele odmian tej gry "Ukryj myszy", Jest on wykonany z kolorowych kartonów, papieru kolorowego, drewna. Proponuję wariant gry, wykonane z materiału.

W tej grze można grać przez dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat.

Celem gry — Rozwój wrażliwości sensorycznej wzbogacenie dotykowej.

Zadaniem gry — rozwijać umiejętności motoryczne rąk palcami poprzez działania z obiektami, koordynacja forma oczu na podstawie nauki działania w celu rozróżnienia i nazwy kolorów, naprawić u dzieci zdolność do grupy i koreluje jednorodnych obiektów kolorem, aby nauczyć dzieci odróżniać obiekty kolorem za pomocą operatorów porównania, zna koncepcje "taki", "nie", "same", "inny",

Przewodnik: Pokaż dzieciom myszy, badać je, aby dać dzieciom ręce na jednym ramieniu, uważają, że ich kolor. Powiedzmy, że myszy mają domy, taki sam kolor jak sama mysz. Pokaż kolor mat. Zastanów się i zadzwoń domy kolorów. Napisz kota, który chce jeść myszy. Dzieci są zachęcane do osiedlania się w domy myszy odpowiednie kolory, aby ukryć je przed kotem.

Myszy Dzieci przymocowane na rzepy do kwadratów tego samego koloru co myszy.

Do wytwarzania gry Potrzeba: materiał 4 podstawowe kolory miękką teksturę, sinteponovye wypełniacz w postaci kulki, koraliki czarne myszy dla oczu i wstążkami i szerokiej bazy wąskie dla ogona myszy.

Kwadraty 20×20 cm Cut 2 z każdego koloru, cztery kwadratowe szyć razem.

Na przedniej stronie uszyć podkładki Velcro. Następnie 2 części uszyć poduszkę, pozostawiając jedną krawędź nie jest podłączony, wypełniacz wypełnienie włókno poliestrowe (wziąć niewielką ilość do fundacji nie była zbyt bujna) i zszywa. Poszycie taśmy bazowej, szyć pętli, dzięki czemu można powiesić na ścianie i grać.

Dostarczyć specjalny radość dzieci mysz, która wyszła jak prawdziwe!

Podstawa myszy wzorców nie w postaci kropelek. Wyciąć kawałki 8 kropelek każdego koloru do 16 myszy out (4 dla każdego koloru). Po jednej stronie szyte warkocz – jest częścią ogonową i 2 rzepy, a następnie przyszyć 2 krople siebie, pozostawiając otwór z dużym strony do wypełnienia syntetycznego wyściółkę.

Zaszyć dziurę z igłą. Pozostaje do dekoracji myszy – przyszyć oczy czarne kulki. Myszy są gotowe!

Gra przyciąga uwagę dzieci i miękką jasność tekstur. A dzieci są szczęśliwe, aby go odtworzyć.

Opis gry:

— « Ukryj myszy w domu»

— «Znajdź kilka»

— «Znajdź takie same»

— «Jeden lub wiele»

— «Powiedz mi, jaki kolor?»

Gra dydaktyczna "Wraz słońca"

Oferuję Ci gra, to jest łatwe w produkcji i nie wymaga dużych kosztów materiałowych. Jej rodzice mogą zrobić, aby pracować z dziećmi w domu.

Wiek dzieci – 1,6 do 4 lat.

Cele. rozwój percepcji zmysłowej, tworzenia koordynację ręka-oko, na podstawie działań z obiektów.

Cel: Fix dzieciom ideę kolorów i odcieni, zdolność do obiektów grupy według koloru, nauczyć porównać obiekty w kolorze, stosując je do siebie, tworząc koordynację ręka-oko, na podstawie działań z obiektów, zaznajomieni z koncepcją "taki", "nie", "same", "inny",

Do Produkcja gier trzeba kartonu, folii samoprzylepnej kolor.

Pokroić karton koło i zalegalizować go w postaci słońca.

Następnie wyciąć kolorowe paski, które będą warkocze i łuki pokroić ten sam kolor.

Oferta rozszerzonych dzieci wokół słońca (paski warkoczykami), a na nich — i łuki. Należy pamiętać, że łuki powinny być tego samego koloru, jak warkocze.

Kolory są wybierane według wieku i według własnego uznania, a także liczby warkocze.

Dzieci w wieku od 1,6 roku mogą być oferowane do rozpoczęcia 4 główne kolory, i stopniowo komplikować grudnia, dodając liczbę warkocze i łuków, a także do wprowadzenia odcieni kolorów. Dziecko w młodym wieku, nie można nazwać kolory, ale podnieść i odróżnić — jest to dość przystępne.

"Odebrać formularz"

Zaproponuj grę wykonany z maty do kąpieli. Matę cięto na kwadraty o równej wielkości, a następnie cięte w różne kształty geometryczne.

Cel. Bezpieczne reprezentacja dzieci o różnych kształtach geometrycznych.

Zadanie. Naucz dzieci, porównanie kształtu obiektów z wzorami geometrycznymi, nauczyć się pozbierać się na modelu, w celu konsolidacji geometrii badania za umiejętności ssania i nakładki, należy dołączyć możliwość skorelowania odmienne obiekty kształtem, dzieląc formą umiejętności pracy, budować koordynację ręka-oko.

Opis pracy:

Dla dzieci 2-3 lat: «Odebrać formularz»,

«Koło kontur»,

«Znajdź podobny kształt»,

Dla dzieci 3-5 lat: «Znajdź podobny kształt»,

«Rysowanie kształtu» (W kształcie skoku wewnątrz kwadratu)

«Która liczba jest mieszkający w domu?»

Share →