Gry letnie dla dzieci 5-10 lat z piasku i wody

Gry letnie dla dzieci 5-10 lat z piasku i wody

Letnie zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu

Gry z piasku i wody dla dzieci

Wraz z nadejściem lata przed rodzicami rodzi się pytanie, co zrobić z dzieckiem, aby spędzał swój wolny czas nie tylko interesujące, ale także do dobrego wykorzystania. Po tym wszystkim, każda rodzina w naszych czasach mają możliwość ubiegania się w tym celu do wykwalifikowanych i wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Jak będzie w tym przypadku?

Odpowiedź jest prosta: bawić się z dzieckiem.

Jeśli chcesz odpocząć na plaży bawi się z piasku i wody jest najlepiej dopasowana do organizacji ciekawą rozrywką. Pozornie prosta z tych gier nie umniejsza ich wartości edukacyjnej i wychowawczej. Podczas każdego z tych gier są sytuacje eksperymentalne, które pozwalają dziecku poznać i zrozumieć otaczający nas świat.

Chłopak poznaje właściwości piasku i wody, rozwija palce umiejętności motorycznych, myśli, słowa i, oczywiście, poprawy jego ogólną kondycję fizyczną.

Wesoła artysty

Aby zagrać w grę musisz arkusz grubego papieru, zszywacz i opaskę. Uczestnicy usiąść i wybrać przywódcę. Ołów (dla dorosłych) fałdy blachy w postaci stożka z otworem u góry, ustanawia zszywacz.

Po tym, dorosłych prosi wypełnienia kierowniczy lewy kulechek piasku, trzymając rękę od dołu do piasku nie wysypie. Główny wiążąc oczy i uszy tego gracza do innych uczestników nie słyszała, jak wywołać dowolną figurę geometryczną lub literę. Następnie prowadzi dorosłych prowadzi do określonych z góry określonych miejscach, które stanowi «obrazy»I prosi dziecko, aby narysować rysunek o nazwie piasek.

Koordynator powinien zrobić to zmierza w dobrym kierunku kulechek którego wlewa się cienkim strumieniem piasku. W przypadku jakichkolwiek powikłań dorosłych pomaga dziecku. Jeśli gra jest w wietrznych warunkach zamiast kulechka użyć drewniany kij.

Gracz, który domyślił się postać listu lub staje się mistrzem.

W takim przypadku, jeśli gra jest prowadzona z aktu partii jako ołowiu na dziecko i sceny dla dorosłych.

Aby zagrać w grę musisz gwizdek i drewniany kij, którym linia dorosłych w piasku linii startu i mety. Dzieci zajmują miejsca na początku. Na sygnał master (dorosłych) gracze wyrzucają swoje ręce w ręce i zaczynają poruszać się do mety tak, że ślady pozostawione przez nich na piasku, były ściśle pod każdym innym, odtwarzający chodzenia po linie. Gracz, który przyjechał do mety pierwszy, otrzymał tytuł «Najszybszym», Następnie lider wygląda na ślady dziecięcych.

Dlatego też uczestnicy, którym udało się opuścić równe ścieżki utworów, został uhonorowany tytułem «Sprytny», Jeśli jest to ta sama osoba, która przybyła do pierwszej linii mety, dostaje tytuł «Mistrz»,

Magia wody

Do gry potrzebny jest zbiornik wody. Przed rozpoczęciem meczu, prowadzone prace przygotowawcze. Przyjdź z dziećmi do wody, poproś, by dotknąć jej ręce, zapytać dzieci o co on posiada (wyraźne, płynne, chłodny). Porównaj dwie substancje — woda i piasek. Pokaż dzieciom, jak piasek zmienia swoje właściwości po zamoczeniu: od może rzeźbić figury.

Po rozmowie, przejdź do gry.

Poproś dzieci, dobrze zwilżyć piasek na wybranym obszarze i wykonać dowolny kształt, taki jak twierdza. Po dzieci radzenia sobie z tym problemem, chwalą je, należy dać pozytywną ocenę wykonanej pracy. Następnie można zabrać dzieci z czegoś innego, ale po pewnym czasie z dziećmi, aby powrócić do miejsca, w którym był postacią, a także zwrócić uwagę dzieci na fakt, że piasek jest suchy i ponownie stał się luźne.

Wyścig wodna

Do gry potrzebne 2 butelki plastikowe, dwa identyczne zbiorniki na gwizdek wody. Uczestnicy są podzieleni na dwa zespoły. Każda drużyna otrzymuje butelkę od mistrza, a następnie gracze nieco pogrzebać w piasku (stabilności).

Następnie uczestnikom linii w pobliżu stawu w dwóch kolumnach, jeden po drugim. Pierwsza kolumna w każdym z graczy w rękach — zbiornik na wodę.

Na sygnał z pierwszych czołowych graczy zbierania wody w zbiorniku, uruchom każdy jego butelki i delikatnie nalał wody do niego z powrotem do innych uczestników, przekazać pałeczkę do pierwszego gracza w kolumnie, podczas gdy sami stoją za. Następnie wszystkie etapy są powtarzane. Zadaniem każdego zespołu — wypełni butelkę z wodą.

Zespół z powodzeniem poradził sobie z zadaniem wygraną.

Czyje zabawki?

Do gry potrzebny jest szereg plastikowych zabawek (liczba uczestników) oraz gwizdek (na smyczy). Dzieci siedzą w kręgu, co w środku. W rękach każdego gracza w jednej zabawki.

Moderator prosi każdego uczestnika do zapamiętania jego temat. Po tym poleceniu dorosłych dzieci przechodzą ich zabawki sąsiada. A następnie wysyła sygnał do dorosłych i dzieci rozpraszają się w różnych kierunkach.

Bury zabawki w piasku, uczestnicy wrócili na swoje miejsca. Dorosły ponownie daje sygnał, po którym gracze muszą wykopać jedną zabawkę i wrócić z nim do jego pierwotnej lokalizacji.

Gdy wszyscy uczestnicy zajmą swoje miejsca, wiodące oferty dzieci nazywa, którego zabawka każdego z nich znaleźć. Wygraj uczestników gry poprawnie zidentyfikować właściciela obiektu.

Szybkie kucharzy

Aby zagrać w grę musisz zestaw foremek do piasku i wody zbiorników (liczba uczestników).

Dorosłe dzieci oferuje wlać form suchych piasku i zrobić pasochki. Dzieci zgodne z mistrzem żądania i stwierdzić, że nie ma piasku zwilżyć wodą, «piec» pasochki nie działać. Następnie dorosłych prosi uczestników, aby umieścić pojemników z wodą przed nimi na tej samej linii w odległości od 5 do 6 m. Dzieci również są dostrojone w kolejce. Każdy uczestnik w rękach — jedna forma. Team-prowadząc każdego uczestnika wlewa jej formy piasku, podbiega do naczynia z wodą, mokry piasek, wraca na swoje miejsce, kształt pasochka. Następnie wszystkie działania są powtarzane.

Po pewnym czasie, sygnał wiodący grę zatrzyma. Zawodnik, który wykonał najwięcej ciasta piasku.

Do gry wymagane jest 3 identyczne butelki szklane i drewniany kij gładkie. Dzieci siedzą w kręgu, co w środku. Oferuje dzieciom słuchać dźwięku z dotykając delikatnie trzymać butelki.

Dzieci zamykają oczy, starając się zapamiętać te dźwięki. Następnie dorosły pyta jeden z uczestników, aby napełnić butelkę z suchym piaskiem: jeden — zupełnie inna — połowę, trzecia i wlać bardzo mało piasku.

Gracz spełniać wniosek wiodący przekazuje dorosłych butelkę z piaskiem i wraca na swoje miejsce. Zespół wiodących dzieci zamykają oczy. Dorosły najpierw dotknąć kija na butelce całkowicie wypełniona piaskiem, a następnie drugi — pół z piaskiem, a na końcu — trzeciego butelki, w którym prawie nie ma piasku.

Następnie lider mówi: «Zgadnij, dźwięk!»Następnie zawory na jednej butelki, w drugim przykładzie.

Dzieci otwierają oczy. Uczestnik prawidłowo zidentyfikowany butelkę, staje się mistrzem i dorosłych — stron, a gra jest powtarzany.

Po kilku «Strzały» dorosłych oferuje wypełnić butelkę z wodą.

Rozproszone z ulicy Pool

Aby zagrać w grę musisz zestaw foremek do piasku «Zwierzęta», «Owoce i jagody», «Transport» i tak dalej. n.

Przed Gra oferuje pełnoletniego dziecka do eksperymentowania z piasku: pochować go w swoje ręce, i poczucie, że piasek jest ciepły, weź garść piasku w jednej ręce i wlać do drugiego.

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na dziecko, że luźny piasek.

Następnie pyta gry i zabawy dla dorosłych mokrego piasku i mash go w dłoniach.

Dorośli powinni powiedzieć dziecku, że piasek po nim mokre, zmienić jego właściwości — przestała wylewać i obecnie może placki błota. Pomoc dorosłych towarzyszy demonstracja. Po zakończeniu prac przygotowawczych, przejdź do gry.

Ołów (dla dorosłych) podnosi jedną z form, takich jak jabłka przed dzieckiem sprawia pasochka piasku i mówi: «Ten domek letniskowy. Prawda?»,

Jeśli ogłoszeń dzieci «pomyłka» dorosłych, mistrz prosi go naprawić. Następnie dorosłych bierze formę w postaci statku, prosi dziecko, aby zrobić pasochka i mówi: «Ta krowa. Prawda?»,

Kid wskazuje błąd i przesyła żądaną formę.

Gra kończy się, gdy nie ma idle formy.

W takim przypadku, jeśli dziecko zgadza się na dorosłych, nie znajdując żadnej sztuczki, co mówi: «Daj mi trochę jabłek formochku-»,

Następnie dziecko będzie dążyć odpowiednią formę.

Za każdym razem dziecko pokaże inne formy, dorosłego z dzieckiem musi dokonać pasochka piasek i nazywamy obiekt, na przykład: «To samolot», «Ta mysz», «To jest pies», «Ta piłka» i t. d.

Gra trwa tak długo, jak dziecko nie może znaleźć żądanej formy.

Share →