Gryka i jego właściwości lecznicze

Gryka i jego właściwości lecznicze

Gryka (Fagopyrum esculentum) Najważniejszym zboże, odnosi się do rocznej rośliny z rodziny Polygonaceae. Długo rozgałęzione, lekko mięsiste łodygi, czerwono-zielony, do 150 centymetrów. Gryka liście są trójkąta lub w kształcie serca, bom, długość od 2 do 5 cm.

Korzenie gryki potężne i mają wiele konsekwencje i gałęzie.

Gryka kwiaty są zebrane w semiumbels białe lub czerwone z prostym okwiatu różowe, mają korzenny aromat miodu.

Owoce wyglądają jak gówno w postaci orzechów z ostrymi krawędziami ciemno szare lub brązowe, w kolorze, zamknięte w Filmy membrany.

W czerwcu rozpoczyna kwitnienie. Czas, który około miesiąca. Owoce osiągają dojrzałość tylko do września.

Gryka jest uprawianych roślin. które nie znajduje się na wolności, pochodzi z Indii uważa się być tam, gdzie ta kultura była rozpowszechniona w średniowieczu i starożytnych ludzi, niemal na całym świecie.

Ale najbardziej rozpowszechniona gryczana nabyte na terytorium Kazachstanu, Rosji, Ukrainy i Białorusi.

W celach terapeutycznych, zebranych nasion trawy i gryczanej, z których wielu leków i mąki gryczanej. Z powodu obecności soli żelaza w gryka, rutyna fosforu, wapnia, kwasu jabłkowego i kwasu cytrynowego, węglowodany, białka, witaminy B1 i B2, kultura ma doskonałe właściwości smakowe i dietetyczne. Gryka daje protivoskleroznoe, wykrztuśne i efekt hipotoniczne, zwiększa przepuszczalność naczyń włosowatych i zmniejszają kruchość.

Właściwości lecznicze gryki i stosowania

Leki na bazie gryki jest zalecany do leczenia miażdżycy tętnic, nadciśnienie i choroby popromiennej, niektóre choroby zakaźne, choroby reumatyczne, choroby skóry i innych materiałów.

W medycynie ludowej stosowane liście herbaty i kwiatów gryki jako profilaktycznych i terapeutycznych środek do miażdżycy, wywar z kwiatów są używane do łagodzenia kaszel i odkrztuszanie plwociny. Zewnątrz świeżego gryka pozostawia stosowane w leczeniu chorób skóry, stosując pocięte lub w całości, w kilku warstwach, rany, wrzody, rany. Przesianej mąki gryczanej jest używany jako proszku dla niemowląt.

Miód gryczany jest uważany za cenny odmian miodu, z których część posiada wiele żelaza, białka i minerałów niż inne rodzaje miodu.

Przygotowanie

Aby przygotować herbatę gryki musi 2ch.l. trawa zalać 1/4 litra wrzącej wody i gotować przez około minutę, pozostawić na 10-15 minut. Weźmy na 4-8 tygodni do 2-3 filiżanek.

Podczas radioterapii 10 g kwiatów i liści trawy wypełnić pół litra wrzącej wody, w zamkniętym dla 5-2 godzin termoposudy. Odcedzić i wziąć trzy razy dziennie na pół szklanki przed posiłkiem. Weź cały przebieg radioterapii.

W leczeniu nadciśnienia 15 g kwiatów gryki i 10 g kwiatów nagietka zalać 0,5 litra wrzącej wody i nalegać 02:00. Trwa od 3 do 4 razy dziennie przed posiłkami na pół szklanki.

Szkoda Gryka i przeciwwskazania

Share →