Grzyb zatrucia diagnostyka i leczenie

Grzyb zatrucia diagnostyka i leczenie

Lato rozpoczyna się, a wraz z nią sezon grzyb otwiera. Każdego roku kraj rejestrowane liczne przypadki zatrucia grzybami. Najczęściej to nastąpi w sierpniu i wrześniu.

Zatrucia grzybami – Najtrudniejszą wszystkich zatrucia bakteryjnego. Głównym powodem jest brak wiedzy o ludzkich grzybów trujących, jedzenie nieznanych egzemplarzy. Skoro tak powszechne diagnozy i leczenia zatrucia grzyby powinny być znane wszystkim ludziom.

Większość naszych lasach rosną grzyby jadalne. Kilka gatunków grzybów są trujące stale, niektóre grzyby są trujące w zależności od określonych warunków: sezon, gorąca pogoda, jedzenie im Raw oraz używać w połączeniu z alkoholem.

Leczenie i zapobieganie zatrucia grzybami jest ważnym zadaniem, jako lekarze i ogólnej populacji. To właśnie z powodu niezdolności lub braku wiedzy, w celu zapewnienia pierwszej pomocy w przypadku zatrucia przez grzyby, istnieje duża liczba zgonów.

Najpoważniejsza spowodować zatrucie takie grzyby jak blado muchomor, grzyb, Borowik szatański, fałszywego miodu, śmierdzącym Grzyb, Grzyb parter. Zatrucie nie może prowadzić przeszły odpowiednie gotowanie volnushki, grzyby, Wałujew, linie, smardze. W ostatnich latach część trujące nadana Korban.

Grzyby jadalne, nawet mają tendencję do gromadzenia a toksyczne substancje i metale ciężkie – ołów, rtęć, kadm. Te grzyby zebrane wzdłuż dróg, torów kolejowych, zakładów przemysłowych, może również prowadzić do ciężkiego zatrucia

Zatrucie Grzyb — diagnoza.

Pierwszym objawem zatrucia grzybami jest pogwałcenie układu pokarmowego. Ofiara rozwinięte objawy zapalenia żołądka i jelit ostrej postaci charakteryzuje się ciężką skurcze, bóle w cięcie brzucha, nudności i wymioty, luźne stolce. Objawy zatrucia pojawiają się zwykle 6-12 godzin po zjedzeniu trujących grzybów.

Jeśli zatrucia śmierć puchar wymiociny w konsystencji i koloru przypomina fusy, a w kale obserwuje smugi krwi. Krzesło jest bardzo częste, do 25 razy dziennie.

W zależności od rodzaju i ilości toksyny grzybów uzyskanych od pacjenta wystąpią objawy różnych chorób ośrodkowego układu nerwowego. Po stosowanie grzybów może być omamy, hiperpobudzenia silnika. Jeśli zatrucie Puchar podekscytowany doświadczenie śmierci pacjenta więcej niepokoju, niepokój.

W dalszym rozwoju pacjentów zatrucia się ospały, letarg, może stracić przytomność lub wpaść w śpiączkę.

Natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów zatrucia pacjenta określa się zaburzenia układu sercowo-naczyniowego: znacznie zmniejsza ciśnienie krwi, puls przyspiesza, tam arytmii, tachykardię.

W początkowych stadiach przejawiania ostrego zapalenia żołądka i jelit u pacjenta obserwuje się efekt odwodnienia – zmniejszone wydalanie moczu, jest suchość błon śluzowych, zaburzenia składu elektrolitu krwi.

Z klęsce wątroby w dotkniętych żółtaczka, przejawia niewydolność wątroby, komórki wątroby umiera martwicy, mózg ma wpływu, rozwoju nefropatii i niewydolność nerek. W tym stanie, pacjent często nieskuteczne resuscytację, a pacjent umiera.

W przypadku zatrucia blado muchomor od 2 do 5 dni opóźnienia lub braku opieki medycznej prowadzą do nieuchronnej śmierci pacjenta.

Zatrucia grzybami – leczenie.

Po pierwsze objawy problemów zdrowotnych po spożyciu grzybów należy skontaktować się z lekarzem!

Lekarze muszą dostarczyć informacji :

1) rodzaj grzybów, które jadły (nazwa wyglądać, gąbczastych lub płyt).

2) liczba zjedzonych grzybów.

3) jak go przygotować.

4) Jak wielu ludzi biorą grzyby.

5) lub gotować grzyby jak użytku bulionu.

6) Ile czasu minęło od wykorzystania grzybów.

Leczenia zatruć grzybami, głównie kierowane do usuwania toksycznych pozostałości z treści żołądkowej. To musi być zrobione dobrze w domu, w pierwszych objawów zatrucia grzybami. W szpitalu, ofiarą myte żołądka wpisując sondy, napełniając 10-15 litrów czystej wody w temperaturze pokojowej.

Po płukania podaje się pacjentowi za pomocą sondy 50 g węgla aktywnego. Po Płukanie żołądka ofiary wyznaczyć kroplomierza z wprowadzeniem płynu do stymulacji funkcji wydalniczej nerek. Dla pacjentów muszą ścisłym nadzorem lekarza, więc ofiara jest umieszczony w szpitalu dla dalszych procedur.

Zatrucia grzybami – pierwszej pomocy w domu.

Przy pierwszych objawach zatrucia trzeba znaleźć sposób, aby zadzwonić do lekarza, a podczas oczekiwania na leczenie pacjent powinien umyć żołądek. Podać do wypicia 1 litr wody z rozpuszczonym w niej łyżeczkę sody oczyszczonej, a następnie wywoływać wymiotów. W wodzie można wlać kilka kryształów roztworu nadmanganianu potasu do światła – różowy.

Procedura płukanie żołądka pacjent musi zrobić kilka razy.

Następnie pacjent powinien być poddany łóżku, daj mu pić kilka tabletek (7/3) węgiel aktywny. Dodać dużą szklankę ciepłej herbaty, napoić pacjenta.

Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi trzeba, że ​​w przeddzień ofiary wykorzystywane grzyby. Jeśli grzyby były – trzeba zebrać je w plastikowej torbie i wysłać do laboratorium na badania toksyczności. Staranne badania laboratoryjne postaci toksyny pomoże ustalić dokładnej diagnozy pacjenta i wyboru właściwego leczenia.

Musimy pamiętać, że pierwsze objawy zatrucia mogą wystąpić w ciągu 3-14 dni dotyczy tylko i czasem później.

Zapobieganie zatrucia grzybami.

1) Zbieraj tylko dobrze znane grzyby, podejrzanego rzut.

2) Nie ma potrzeby, aby zebrać zestarzał, szkodniki grzyby.

3) Małe dzieci w lesie nie są pozostawione bez opieki.

4) W żadnym przypadku surowych grzybów do smaku.

5) Dokładnie sprawdzić każdy grzyb, malarstwo, obecność pierścienia na macierzystych, planszach i gąbki.

6) Każdy zapisy kontrolne armillaria.

7) Czy sprawdzić płyty grzyby kolorów – w dobrych grzybów są różowe lub boraksu (starzenie) w kolorze. Biała płyta ma bladą muchomor.

8) Grzyby powinny być zbierane w koszach, ale nie w paczkach.

9) Grzyby nie trzeba zebrać w pobliżu dróg, firm.

10) Grzyby są przetwarzane natychmiast po zebraniu, nie jest możliwe pozostawienie ich w czasie znajdują.

11) Prawie konserwy grzyby w domu.

12) Gotować wszystkie grzyby przed gotowaniem, wlać bulion powinien być.

Skoro tak powszechne diagnozy i leczenia zatrucia grzyby powinny być znane każdemu, kto lubi zbierać grzyby i gotować.

Niech was Bóg błogosławi!

Share →