Historia: POChP

Historia: POChP

Informacje ogólne i reklamacje do historii: Pacjent Ch 48, z zawodu jubiler, wstąpił do oddziału medycznego w kierunku lokalnego lekarza ze skargami na kaszel z plwociny trudne śluzowo ropne (około 50-100 ml plwociny na godzinę), krótki oddech na niewielkim wysiłku, poty, niewielka gorączka, złe samopoczucie, obrzęk goleni.

Historia choroby do historii: uważa się chorymi w ciągu ostatnich 8-10 lat, kiedy okresowo (2-3 razy w roku) zaczął się niepokoić okresy duszność i kaszel z flegmą, która trwała przez 3-4 tygodnie. Traktować niezależnie buliony zioła wykrztuśnych, palili mniej i wyraźną poprawę. W latach tych zaostrzeń czuje się dobrze i dlatego specjalnie do lekarza nie odniósł. Przez ostatnie 4 lata kaszel stała stała (spadła tylko przez 3-4 miesięcy w miesiącach letnich). Dwukrotnie traktowane w sanatorium na Krymie, a następnie kaszel i duszności prawie nie przeszkadzało do 3-4 miesięcy.

Około 6 miesięcy temu, zauważył kolejną eskalację, to państwo powoli pogarszającą, zwiększoną duszność, stale martwi, a sam, a więc znacznie zmniejszone aktywności fizycznej pacjenta. Około 1 miesiąc temu był tępy ból w prawym górnym kwadrancie i lekkim obrzękiem kończyn dolnych, który po raz pierwszy pojawił się dopiero wieczorem, a ostatnie 2 tygodnie stały się trwałe. Ostatnie 3 tygodnie były trudne do pracy, a trzy dni temu, stan pogorszył się, podwyższona temperatura ciała i nasilony kaszel.

Pacjent był zmuszony zwrócić się do miejscowego lekarza, który dał kierunek do szpitala.

Historia do historii: dziecko często chore przeziębienia, dwukrotnie dziecko na grypę miał ciężkie zapalenie płuc. C 16 — dym wieku wędzone długie 1,5-2 paczki dziennie, teraz — do 1 paczki papierosów dziennie. Ich choroby związane z ryzykiem zawodowym (stale współpracujących z metali i kwasów w zapylonym środowisku).

Allrergologichesky Historia nie jest obciążony. Gruźlica, choroby przenoszone drogą płciową, zakaźne zapalenie wątroby zaprzecza. Jego ojciec zmarł na raka płuc w ’53.

Matka żyje, ból astmy.

Cel ocena do historii: w stanie umiarkowanego rozproszonym sinica skóry z odcieniem malin, Akrocyjanoza tej samej barwy, duszności wydechowej charakteru samego (częstość oddechów — 28 w 1 minutę). Obrzęki i pastoznost osoba zastrzyki twardówki, obrzęk żył szyi i kończyn górnych. Z trochę wysiłku duszność wzrasta, pacjent jest zmuszony do pozycji, z naciskiem na kończynach górnych. Thorax normalny kształt. Wraz ze wzrostem oddechu duszności i świszczący oddech słychać w oddali. Impuls — 96 na minutę, regularne, ciśnienie krwi — 140/85 mm

Perkusja — granica otępienia serca nie jest zdefiniowana, tuż granicy względnego otępienia serca — Prawo linii przymostkowej w 4 przestrzeni międzyżebrowej. Osłuchiwanie — prawidłowy rytm serca, serce brzmi na szczycie znacznie wyciszony, ogniska 2. tonie w tętnicy płucnej. Zmniejsza się w dźwięku z odrobiną Korobkova Wycieczka światła na wszystkich orientacyjnych linii po obu stronach perkusji światła nie przekracza 2 cm.

Osłuchiwanie płuc w całej obu stronach osłabienie oddechu pęcherzykowej i bronhovezikuljarnoe słuchali rozproszone mokrej i suchej świszczący oddech. Brzuch był miękki, lekko bolesne badania palpacyjnego w prawym górnym kwadrancie. Wątroba 4-6 cm wystaje spod łuku żebrowego, krawędź ją mocno zaokrąglone.

Niewielki obrzęk obu nóg i stóp. Funkcje fizjologiczne są normalne.

Share →