Historia wystąpienia makrama

Historia wystąpienia makrama

Makrame- tego rodzaju ręczne, i składa się ona z węzłów tkania. Tłumaczone słowo macrame jak koronki lub plecionki, z języka arabskiego i  tkaniny z frędzlami w tureckim.

Ten rodzaj haftu, jak węzłami, znany był już w 9 wieku, z pomocą żeglarzy wplótł sieci rybackie, wszelkiego rodzaju amulety, łańcuchy, biżuterii, i dał je do rybaków w odległych krajach. Starożytni Grecy za pośrednictwem węzłów powodzeniem wyleczony złamań złożonych i Inkowie wplótł różaniec.

W Rosji sztuki zapętlania zabronione kościół i czarów i magii myśli. W dawnych czasach ludzie na Wschodzie były w stanie komunikować się poprzez guzki miał dyplom guzkowe tkania.

W 14 wieku zaczął się angażować w frędzla w Indiach, Chinach i Hiszpanii. W tych samych latach, stał się popularny macrame  we Włoszech, na poparcie zachowanych obrazów artystów, oraz w jednym z kościołów w Madrycie znaleźć starożytne wzory i projekty węzłów makrama.

Włoski węzłami w 17 wieku przybyli do Ameryki Północnej, Europy Północnej i stał się popularny wśród Brytyjczyków. Knot dziania zapomina lat, traci swoją popularność, a następnie ożywił z nową energią. Wystarczy, że zmienił swoją nazwę od placu splot węzeł grzywkę, a tylko w 19 wieku  tego rodzaju robótek jako żeliwa tkania znaleźć popularność znowu, i to stało się znane jako frędzla.

Z dziania frędzla może zrobić wiele ciekawych rzeczy z paneli ściennych do dekoracji na ubrania, serwetki, torebki i wszelkiego rodzaju produktów. Technika Macrame tkania odbywa się tylko strony, bez takich urządzeń, jak na haku lub igieł.

Share →