Idealne ciało kobiet

Idealne ciało kobiet

Afrodyta Kallipiga

Idealne kobiece ciało, wspaniała figura i piękno w każdym czasie śpiewanych przez poetów, były powodem walk dzielnych rycerzy i natchnionych artystów, muzyków i filmowców do stworzenia nieśmiertelnych dzieł na temat kobiet. W tym artykule powiem wam o zmianę postrzegania kobiecego ciała przez setki lat. Dowiadujemy się, co kobiety podziwiać starożytni Grecy, średniowiecznych bardów, artystów współczesności, wreszcie współczesnego człowieka.

Antyk

Zacznijmy naszą trochę badań na starożytnej Grecji, kolebki starożytnej kultury niepowtarzalnego. To Grecy zaczynałem myśleć o doskonałości i harmonii ciała. Podstawową formą wizerunkiem pięknego ciała w tym czasie był rzeźby.

Wystarczy wyobrazić sobie, jak piękny obszar z najstarszych miast zdobiły rzeźby przedstawiające postacie doskonale złożone mity i legendy. Jeden z najbardziej znanych rzeźb czasu jest Kallipiga Afrodyta («Prekrasnozadaya»), kopie, które mogą również być znalezione w starożytnym Rzymie (gdzie posąg został nazwie «Venus Callipyge»). Według legendy, dwie siostry-greckie kobiety były piękne pośladki, a dziewczyny są stale argumentując, którego pośladki bardziej atrakcyjne. Pozwalają one ta debata jest bardzo prosta — gdy statek przybył do portu, zwrócili się do miłego człowieka, że ​​on je oceniana. I wyciągnął przedmiot sporu. Mężczyzna nie był w stanie dokonać wyboru, ale przyznano zwycięstwo starszą siostrę.

W przyszłości młodzi i stwierdził młodszy, władze miejskie hojnie obdarzył tych funduszy siostry zbudował świątynię Afrodyty Kallipiga. Legenda może również mieć realne podstawy, od tego czasu różne konkursy piękności (być może nawet w formie wyżej!) Nie były czymś nieznanym i były bardzo rozpowszechnione. Tak więc, jak widać, Grecy przywiązywali większej uwagi do pośladków. Myślę, że Rzymianie też — wystarczająco dużo, aby przeczytać kilka dzieł Horacego starożytny rzymski pisarz. W pismach samego Horacego wspomina, że ​​uznaje za bardziej atrakcyjne dziewczyny z małych stóp wielkości. Istnieje również legenda, jak młody człowiek Pigmalion zakochał się w posąg, który stworzył w Afrodyty.

Niestety, pomnik nie mógł odpowiedzieć mu w zamian. Następnie bogini miłości, litości i zaszczepił w niej żywej duszy.

Wybitny matematyk Pitagoras i — doktryna miał znaczący wpływ na prezentację ciała. Wysoko cenione formy proporcjonalności, harmonię ciała, elegancja rysy twarzy. A w Rzymie ceniony dama z pięknym biustem i szerokimi biodrami, znacznie mniej uwagi poświęcono subtelności skóry, mała wielkość dłoni i stóp, itp Ci, których Rzymianie nazywali barbarzyńcami (na przykład plemiona germańskie), miał również swój własny pomysł piękna.

Kobieta powinna być wysoka, brązowe włosy, mocne, z białej skóry (który, nawiasem mówiąc, starożytni Niemcy codziennie otarcia skóry z mlekiem).

W rzeczywistości, istnieje wiele legend dedykowane rzeźby, starożytny wojownik. Możesz przeczytać o nich w odpowiednich książkach iw Internecie, jeśli masz chęć lepsze zapoznanie się z tym tematem. Jesteśmy transportowane do innego czasu — w średniowieczu!

Średniowiecze

Średniowieczny ideał piękna — Ewa

Share →