Ile dni jest pomyślany?

Ile dni jest pomyślany?

O zapłodnienia, koncepcji i ewentualnej ciąży

Skąd wiesz, że nie było poczęcie? Na tej i innych kwestiach nowych ludzi życia szukał odpowiedzi od czasów starożytnych. Okazuje się, że nasi pradziadkowie czuł zupełnie naturalny stan ciąży kobiet.

Nie jest zaskakujące, że większość rodzin były do ​​20 pokoleń, a aborcja jest karane przez prawo, potępiony przez opinię publiczną, zakazanej przez Kościół. Jednocześnie, śmiertelność niemowląt następnie poronień i brane za pewnik, jak mówią, «Bóg dał. — Bóg wziął» Dziś jednak czasy się zmieniły, a także warunki życia i mentalność …

Ale pozostał niezmieniony proces poczęcia dziecka.

Oplodtvorenie jak to jest

Niezbędnym warunkiem zapłodnienia — jest, oczywiście, obecność w organizmie człowieka w pełni dojrzałe komórki rozrodcze. Kobieta — jaja, które są utworzone za pomocą hormonów w jajnikach, która odróżnia tę część mózgu, w przysadce. Hormony te wspierać wzrost pęcherzyków, aw konsekwencji owulację (uwolnienie jaj), i są odpowiedzialne za rentowności ciałka żółtego, który tworzy hormon (progesteron), który jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży.

Z drugiej strony, w organizmie mężczyzny hormonów wytwarzanych przez komórki płciowe — plemników dojrzewać jaja, a następnie przejść do jej występem, a następnie — w gruczole prostaty i pęcherzyków nasiennych. Mieszając się z wydzieliną gruczołu krokowego, spermy spermennuyu ciekłym jest zaangażowany w zapłodnienia i poczęcia.

Korzystny moment zapłodnienia i poczęcia — z pewnością podczas owulacji występuje około 14 dni przed miesiączką. Jednocześnie, błony śluzowej macicy i zwiększenie ilości śluzu. Tak więc, wewnątrz plemników może łatwo przenikać.

Pod wpływem uwolnienia hormonów do krwi pęcherzyków rozerwie, jajo jest zwolniony z nim w jajowodzie i kierunku macicy. Z kolei łączy się z jaj plemników — zarodek jest utworzony, w zachodzi jajowodu zapłodnienia.

Przed poczęciem pod ręką?

Jednakże należy zauważyć, że bez owulacji lub zapłodnienie in żaden sposób nie wystąpi. Wiadomo, że od godziny 12:00 do dnia po owulacji komórka jajowa jest opłacalne. Tu i przez cały ten okres i prawdopodobieństwo poczęcia. Pomimo faktu, że ludzie żywych komórek w organizmie kobiety przez 2-5 dni, czas trwania procesu zależy od koncepcji jaja.

Jeśli w tych dniach, nie zapłodnione, koncepcja jest możliwe tylko w następującym cyklu menstruacyjnego.

Tak więc, ze względu na prędkość plemników (od 3 do 4 mm / min.) W jego drodze do jaja zawiera około godziny. Okazuje się, że po zapłodnieniu nasion wybuch prawdopodobnie godzin. Jednocześnie dokładnie przewidzieć wystąpienie owulacji niemożliwe, dzięki czemu występuje koncepcja oraz tydzień po stosunku.

Wskutek zarodka, który został uformowany, podzielonym i przenosi się do macicy. Po 7 dniach, to wchodzi do macicy i wytwarza ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) — hormonu, który ułatwia tworzenie progesteronu z ciałka żółtego.

W rezultacie endometrium macicy, zarodek tlenu i dostarcza niezbędnych substancji rośnie. Tak, że obecność hormonu hCG i jej stężenie w krwi kobiet można ocenić występowanie ciąży, jak również określenie na rozwijający się płód.

Share →