Jak dbać o fiołki zimowych.

Jak dbać o fiołki zimowych.

Najpopularniejsze kolory domowe są uważane za prawdziwe piękno fiołków. Fiolet jest bardzo kapryśna roślina, która przyszła do nas z dżungli, a to wymaga czci postawę i wspaniałą opiekę. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do sezonu zimowego.

W swojej ojczyźnie, w dżungli, fioletowy przyzwyczajeni do rozproszonego światła słonecznego. Dlatego też, w trosce o bardzo ważne jest spełnienie tego warunku. Umieścić doniczki z fiołkami przede wszystkim na parapecie na zachodzie lub od strony wschodniej. Jeśli nie jest to możliwe, to nie umieścić fiołki od strony południowej. Lepiej jest umieścić je obok parapecie, na stoliku lub półce.

Więc można zapisać kwiaty z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Fiolet jest bardzo przyzwyczajony do warunków uprawy i nie może tolerować częste zmiany i permutacje. Jeśli chcesz, aby kwitnąć przez cały rok, spróbuj zająć się — nie zlecić opiekę komuś innemu.

Główną trudnością w fiołków opieki zimy są: zmiany w temperaturze otaczającego powietrza, bliskości grzejników i roślin perepoliv powodu suchego powietrza.

A teraz, w porządku.

Na parapecie «zimowym» intensywnie absorbuje fioletu mniej dwutlenku węgla, a więc trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej nawadniania. Staraj się nie wypełnić roślin, inaczej gnije system korzeniowy i kwiat po prostu umrzeć. Jeśli nadal nie wypełnia go, ostrożnie usuń fiolet z wilgotnej ziemi i roślin w świeżej ziemi nie jest zbyt pożywne. Tworzenie trochę kwiatów w szklarni — pokrycie top jar.

Podlewanie roślin mogą być przeszczepione po około trzech dni.

W zimie, tworząc efekt «słońca i śniegu», kiedy promienie słoneczne odbite od powierzchni pokrytych śniegiem, okna bezpośrednio do liści fiołka i może spowodować oparzenia. W tym przypadku, liście pojawiają się białe plamy. Taka instalacja jest wymagane, aby usunąć z okna na chwilę, i dać go do odzyskania od uszkodzeń.

Aby zima fioletowy nie supercool należy umieścić w pudełku z pianki, z dala od okien. Pianka ma małą przewodność cieplną, a zatem utrzymują ciepło. Odległość od rocznika szkła, nie będzie kondensacji na liściach, a tym samym przynieść im krzywdy.

Podlewanie zimą fioletu potrzebujemy ciepłej wody. W tym celu, zwykle wody do nawadniania dodanie gorącej wody lub ogrzewania butelki wody z akumulatora do temperatury pokojowej.

Wystarczy oglądać bardzo dokładnie, że kwiaty nie były nad na wietrzenie pomieszczenia. Lepiej, aby przenieść się do innego pokoju. A po wietrzenie z powrotem na miejsce.

Innym wrogiem fiołków zimowych — to suche powietrze. W zimie do ogrzewania mieszkań i domów z centralnym ogrzewaniem. Dla fioletu jest bardzo niekorzystna. Roślina staje się jasnozielone liście świecą znika, a krawędzie są suche. Aby rozwiązać ten problem, można łatwo — wystarczy umieścić doniczki z fiołkami w dużym garnku, który jest wylany beton blok i upewnić się, że paleta zawsze woda.

Więc sztucznie nawilżyć powietrze i zapisać swoje ulubione.

Innym czynnikiem do rozważenia przy pielęgnacji zimą fiołków, jest, oczywiście, zmniejszenie godzin dziennych. Zimowy dzień staje się krótszy, a noc wzrasta. W związku z tym otrzymuje mniej światła słonecznego i rośliny fotosyntezy spowalnia. Aby pomóc piękne fiołki są zachęcani do stosowania sztucznego oświetlenia. Gdzie mieszkają Twoje fiołki, miejsce świetlówki, i przekształcić je w 3 — 04:00 codziennie.

Więc możesz dać roślinom dodatkowe oświetlenie.

Stosując się do tych prostych zasad opieki dla fiołków w zimie, i będą rozkoszować się ich kwitnie cały rok.

Share →