Jak karmić piersią. Pomoc wzrokowa

Jak karmić piersią. Pomoc wzrokowa

Dla udanego karmienia piersią nie jest tak ważne, gdzie i jak można siedzieć lub leżeć. Najważniejsze jest to, że czujesz się komfortowo i można łatwo podnieść dziecko do piersi.

Jest bardzo ważne, aby podążać za dobre zamocowanie. Sprawdź nasze porady na temat jak skutecznie umieścić dziecko do piersi. Użyj materiały na stronie lub pobrać i wydrukować instrukcję w wygodnym formacie dla Ciebie.

Pierwsze kroki

Usiądź wygodnie. Za plecami wsparcie powinno być to, że nie odgina. Kolana powinny być równe, więc może trzeba podnóżek. Spróbuj użyć poduszki do karmienia, aby ułatwić pracę rąk.

Z doświadczenia, zdasz sobie sprawę, trzeba poduszkę czy nie.

Jak umieścić dziecko do piersi

Dla skutecznego karmienia dziecka musi obejmować nie tylko brodawki i otoczki (otoczki), zwłaszcza jego dolną część. Język i dolna warga powinna dotykać piersi od sutek. Główka dziecka lekko odrzuconą do tyłu, tak, podbródek stoi.

Kliknij usta sutek dziecka.

W odpowiedzi, dziecko otwiera usta. Pomóż mu złapać klatkę piersiową tak, że dolna warga była dalej od brodawki.

Podstawowe zasady stosowania

Dziecko musi chwycić brodawki i dolną część otoczki. To przyczynia się do produktywnego karmienia. Uporządkuj swoje aplikacje tak, że sutek do nieba dziecka.

W takiej sytuacji w klatce piersiowej w usta rytmicznych ruchów dziecka z językiem nie zranić sutek i stymulują wydzielanie przewodów mlecznych piersi. Maluch połknie mleko. Dolna szczęka dziecka porusza się w rytm ruchów języka. Gdy proces ubiegania ssania całkowicie bezbolesne dla matek karmiących nieuporządkowana. Sutek jest głęboko w ustach dziecka i nie kruszyć. Dolna pewnością nie stosuje się do klatki piersiowej, między ruchu język.

Górna szczęka jest stała.

Porady

 • Trzymaj głowę dziecka z kciukiem i palcem wskazującym. Ręcznie posiadać ramiona.

  Ponadto, można objąć cały obszar dłoni dziecka i wsparcie na ramię od nadgarstka do łokcia.

 • Dziecko ma piersi pod wpływem odruchu ssania. Chłopak otwiera usta, aby uchwycić od dotykania sutek do ust. Zapach i wygląd piersi nie są decydującymi czynnikami, ale mogą mieć wartość.
 • Trzymaj dziecko do piersi, jak tylko zaczyna się otwierać usta.

  Nie czekaj, aż jej usta otwiera się całkowicie, ponieważ może natychmiast rozpocząć zamknąć, a dziecko nie zatrzask jest prawidłowe.

 • Należy zwrócić uwagę na dolną wargę dziecka. Należy wywrócone na drugą stronę i dotknąć piersi od sutek. Położenie górnej wargi naprawdę nie ma znaczenia. Broda dotyka piersi. Nypel przejść do podniebienia miękkiego i ruchów wokół otoczki.

  Nie możesz zobaczyć, co dzieje się w ustach dziecka, ale można zrozumieć to na ich uczucia i zachowania dziecka. Przeczytaj artykuł «Jak ocenić poprawność wniosku?» Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

 • Jeśli jesteś właścicielem długopisy odciągnąć dziecko od karmienia, przewijać go. To uspokoić dziecko i pozwolić wcisnąć mu bliżej do jego klatki piersiowej.
 • Jeśli jesteś jak większość kobiet, podtrzymujące piersi ręką dotknąć go z dala od brodawki, najlepsza w okolicy klatki piersiowej. Oglądaj jędrność piersi.

  Jeśli to konieczne, należy przesunąć dziecko.

Share →