Jak leczyć erozji szyjki macicy?

Jak leczyć erozji szyjki macicy?

Erozja szyjki macicy — jeden z diagnozami, które często ginekolodzy karta pasuje do swoich pacjentów. Istnieje realne erozji jest defekt szyjki macicy śluzu, a pozamaciczna lub pseudo gdy przemieszczenie występuje patologiczny nabłonek. Częściej niż nie, w diagnozie lekarza ma na myśli: ektopia. Choroba pojawia się żadnych objawów, więc kobiety zazwyczaj dowiedzieć się o tym podczas rutynowej kontroli.

Ale nie opóźniać leczenia zmian chorobowych szyjki macicy, ponieważ może stać się miejscem infekcji, a także zwiększać ryzyko zachorowania na raka.

Nowoczesne kobiety uprzejmy dla ich zdrowia, więc słysząc tę ​​diagnozę, szuka odpowiedzi na pytanie, jak traktować erozji szyjki macicy. Doświadczony lekarz wybiera metodę indywidualnie dla każdego pacjenta. Wybór zależy od kilku czynników:

  • etap ektopia;
  • Wielkość i strukturę zmiany chorobowej;
  • przyczyny;
  • istnieje parzystości.

Ponieważ choroba ta rozprzestrzenia się, a następnie opcje leczenia wystarczy. Zanim w końcu zdecydować, w jaki sposób traktują erozji, każda osoba wykwalifikowana przeprowadzenie badania.

Elektrokoagulacji — aktualny kauteryzacja

Metoda ta jest od dawna wiadomo, że lekarz w trakcie postępowania wpływa na obszarach dotkniętych z prądem wysokiej częstotliwości. Skuteczna i tania metoda, ale ma istotne wady. Faktem jest, że po kauteryzacji na powstawanie blizn, które szyję w momencie dostawy nie można pociągnąć do normalnego ujawnienia. Dlatego też, gdy ginekolodzy muszą zdecydować, jak leczyć pacjentów erozji urodzenia, a następnie powołanie takiego leczenia nie jest.

Co chwila lekarze rzadko korzystają, ponieważ procedura może spowodować krwawienie. Dlatego, aby uniknąć takich konsekwencji zwraca się do bardziej nowoczesnych wersjach.

Jeśli pojawia się pytanie, jak traktować erozji szyjki macicy, lekarze często wybierają metodę przyżeganie azotu, czyli zamrożenie tkanki dotkniętej, co prowadzi do ich zniszczenia. Podejście to działa dobrze w rozwiązywaniu problemu, który ma kilka zalet:

  • bezpieczeństwo;
  • niski koszt;
  • prostota procedury;
  • nie pozostawia blizn.

Jednak zamrażanie ma swoje przeciwwskazania. Na przykład, może być stosowany w dużych obszarach ektopia.

Obróbka laserowa

Jest bezpieczny, łagodny, nowoczesny procedura pozwala na przetwarzanie dużych zmian za pomocą wiązki laserowej.

Stosunkowo niedawno pojawiła się w arsenale ginekologów możliwości leczenia pozamacicznej zastosowaniem aparatury «Surgitron», która wykorzystuje fale radiowe usuwa obszarów dotkniętych kataklizmem. Sposób okazał się skuteczny nie powoduje komplikacji i bezbolesny. Jeśli jest pytanie, jak najlepiej leczyć kobiety erozję pierwiastek Metoda ta jest doskonała.

Strona główna Leczenie

Oczywiście, samoleczenie z niedopuszczalnym erozji, ale czasami może to być kwestia, jak traktować erozji środków ludowej. Na przykład nowe matek często ektopia, ale żaden z tych zabiegów nie mogą być stosowane. W zależności od wielu czynników, lub odroczyć postępowanie w okresie poporodowym, lub zdecydować, jak traktować erozji w czasie ciąży.

Istnieje kilka typowych narzędzi. Z reguły traktują dom wymazy erozji podjęte z miodem i cebuli. Przygotuj leki bezpośrednio przed użyciem.

Druga metoda jest znana ludowa — wykorzystanie rokitnika. To Berry ma silne działanie antyseptyczne i suszenia. Erozja może być traktowany jak tampon z rokitnika zwyczajnego olej i farmacji świec.

W każdym razie, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który zaleci odpowiednie rozwiązanie problemu.

Share →