Jak leczyć trądzik na twarzy: walczy z przyczyną, a nie na skutek

Jak leczyć trądzik na twarzy: walczy z przyczyną, a nie na skutek

Nie wdając się w terminologii medycznej, wyróżnić główne przyczyny trądziku:

Zastanówmy się, co przyczyny trądziku i powiedzieć, jak sobie z tym poradzić.

Zaburzenia hormonalne

Niewygodne wiek, ciąża, niektóre choroby, które prowadzą do zmiany hormonalne — to wszystko wywołuje pojawienie się trądziku. Dlatego, jeśli trądzik zaczął przeszkadza bardzo, pierwszą rzeczą, że należy zrobić w leczeniu trądziku na twarzy — aby sprawdzić stan swojego poziomu hormonów. Można to zrobić kontaktując się z lekarzem-endokrynologa.

Niedożywienie

Możesz być zaskoczony, ale nadmierne spożywanie smażonych, tłustych, pikantnych potraw, wędlin, słodyczy, pieczywa i kawy prowadzi do trądziku. Spróbuj zrezygnować lub ograniczyć spożycie tych produktów do minimum. A jeśli jest to przypadek wynik nie będzie czekać!

Źle Skin Care

Często przyczyną trądziku na twarzy jest zła pielęgnacja skóry i niewystarczające higieny. Tłustej i mieszanej skóry wymaga starannego szczególnie starannej konserwacji. Krem może tylko źle zrobić krzywdy, wolą balsamy i kremy specjalnie dla skóry tłustej. Nie należy myć więcej niż dwa razy dziennie. We wszystkich innych przypadkach należy antybakteryjne chusteczki, które nie wysuszają skóry, częste mycie nie pogorszyć.

Nie dotykać twarzy brudnymi rękami, i ogólnie lepiej raz dotykania twarzy w ciągu dnia. Więcej uwagi poświęca się dbać o skórę, a przestanie być kapryśna!

Problemy z przewodu pokarmowego

Stan emocjonalny

Czynniki klimatyczne

Ciepło, wilgoć, słońce, kurz wiatr — to czynniki zewnętrzne trądziku. Promieniowanie ultrafioletowe wywołuje produkcję sebum i powoduje rogowacenia komórek skóry. Pył Wiatr zatyka porów.

Ciepło i wilgoć zwiększa aktywność gruczołów łojowych i sprowokować pocenie się, co prowadzi do wzrostu liczby bakterii. To z kolei powoduje zapalenie skóry i trądzik końcu. Uważa się, że narażenie na działanie słońca i opalania szał «spala» trądzik, ale nie jest. Tylko opalona skóry trądzikowej mniej widoczne, ale ich liczba nie jest ograniczona.

Dodatkowo, nadmierna ekspozycja na słońce powoduje zmarszczki z góry.

Podskórne roztocza

W dermatologii choroba zwana Nużeniec. Ogólnie roztocza podskórna jest obecny w każdym człowieku, ale to może być bierny lub czynny. Warunki dla rozwoju tej choroby jest nadmiar sebum, nieprawidłowe działanie gruczołów łojowych, brudu i kurzu, który zatyka porów. Podskórne «bestia» zjada martwe komórki.

A jeśli nie jest to naruszenie hormonalnej tle lub immunitetu i zmienia prawidłowy skład sebum, roztocze zaczyna się szybko rozmnażać i próbuje przeniknąć do głębszych warstw skóry, powodując stan zapalny. Staje się przyczyną trądziku na twarzy.

Zakażenie następuje przez ubranie, higieny, pościel, przez ścieżkę kontaktu od jednej osoby do drugiej lub od zwierząt. Możesz odebrać nużycy fryzjerskie, masaże, montażu sklepów. Zasady higieny, częste mycie rąk, spróbuj dotknąć dolne uchwyty, drzwi w miejscach publicznych.

A co najważniejsze, nie dotykaj twarzy, a następnie niemyte ręce, więc będzie chronić się przed zakażeniem!

Podsumowując, nasze ogólne porady, w jaki sposób leczyć trądzik na twarzy: utrzymanie zdrowego stylu życia, oglądać swoje zdrowie, rozpocząć dzień w dobrym nastroju, więcej spacer na świeżym powietrzu, szczególnie przed snem. Wybierz typ skóry i kosmetyki twarzy maski do trądziku. Korzystne jest lepiej dać maskę wykonaną w domu.

Ponadto, nie zapomnij, aby oczyścić skórę codzienne korzystanie z gąbki do mycia, obierania sprawia, że ​​raz w tygodniu. Jedz zdrowe jedzenie i będzie łatwo, szybko i trwale pozbyć się trądziku!

Jak leczyć trądzik na twarzy: wideo

Share →