Jak leczyć zgaga

Jak leczyć zgaga

Zgaga może zwolnić osobę pokoju. Okazało się, że dość często. Prawie każdy z nas wie o tym. Zgaga można opisać jako odczucie silnego pieczenie przełyku i mostka.

Najczęściej występuje, gdy podwyższony poziom kwasowości żołądka. W większości przypadków zgagi zachodzi w ciągu trzydziestu minut po spożyciu mniej — na czczo. Zgaga jest konsekwencją zaniedbania przełyku treści żołądkowej.

Zazwyczaj ludzie nie uważają poważne niż zgaga, która zasługuje na szczególną uwagę. I często nawet nie próbują się dowiedzieć, z którego powstaje. Gastroenterologii nie są tak optymistyczne. Wierzą, że zgaga, to znaczy, nawet po tygodniu zwiększa ryzyko raka żołądka sześć razy.

Co do zasady, osoba, która jest o zgagę, roztworem sody lub pić szklankę mleka i zapomina o nim. Ale problem nie znika. Aby wyleczyć zgaga, trzeba wiedzieć, co go wywołuje i jak leczyć go raz na zawsze.

Przyczyny zgaga

Najczęściej, zgaga konsekwencją licznych poważnych chorób:

 • przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka Proces zapalny błony śluzowej żołądka. Choroba pojawi się pod niekorzystnym wpływem czynników chemicznych i fizycznych. Zgaga występuje po spożyciu nadmiernej ilości pokarmu, zwykle ostrych, olejowych lub słodkie. Ataki zgagi mogą być wywołane przez czarnego chleba lub mleka.
 • przepuklina otwory żywieniowe.

  Jeżeli dana osoba cierpi na tę chorobę, to jest stałą zgaga. Patologia może wystąpić z powodu słabości mięśni przepony lub zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej, konsekwencje systematycznej aktywności fizycznej, kaszel, jedzenie, i zaparcia.

 • refluksowa przełyku. Jeśli zawór znajduje się między przełyku i żołądka, słaby, ciągle będą wrzuceni do przełyku treści żołądkowej.

  Zgaga jest wzmacniany w położeniu poziomym i zboczach. W postaci zasady, reflux przejawia się w dzieciństwie. Oprócz zjawiska spalania charakteryzuje wymioty natychmiast po jedzeniu.

 • wrzód żołądka lub dwunastnicy. Główną część pacjentów z tym rozpoznaniem w czasie niekoniecznie rozwija zgagę.

  Przyczyn tego jest kilka. Po pierwsze, jeżeli poziom choroby zwiększa kwasowość żołądkową i w ten sposób nawet nieznaczne zawartości odlewania żołądka do przełyku, prowadzącego do podrażnień błony śluzowej. Po drugie, czynność skurczową żołądka jest znacząco zmniejszone, co zwiększa przepływ, dwa razy. Po trzecie, ciężka postać choroby charakteryzuje zastój pokarmu w żołądku.

  W wyniku tego, osoba otrzymuje odbijanie, wymioty i zgaga.

 • objawem operowanego żołądka. Jeśli osoba ta jest obsługiwana i resekcja żołądka do przełyku, często staje się nie tylko na sok żołądkowy i żółć, sok trzustkowy.
 • lek Może również przyczyniać się do rozwoju zgagi. Jeśli tak się stanie, należy poinformować o tym lekarza. Wybierze alternatywne leki.

Leczenie zgagi

Aby pozbyć się zgagi, trzeba dokładnie wiedzieć, dlaczego występuje. Zrób to sam, nie jest łatwe. Lepiej jest szukać pomocy u gastroenterologa i zrobić test.

Po której lekarz przepisze leczenie.

Jeśli zgaga jest cechą charakterystyczną organizmu mogą być używane do leczenia środków ludowej. Są one skuteczne oraz nieszkodliwy.

Miód i aloes — bardzo dobre narzędzie, zwłaszcza jeśli zgaga spowodowana wrzód żołądka lub zapalenie błony śluzowej żołądka. Trzy liści aloesu umieścić w zamrażarce przez dwa dni, po liście rozmrażania, mielone i umieścić w szklanej misce, dodać trzy łyżki miodu. Dobrze wymieszać, aż będzie gładkie. Przechowywać w lodówce.

Oznacza, że ​​trzeba podjąć przed każdym posiłkiem pół łyżką. Zgaga zniknie po kilku dniach, ale leczenie powinno być kontynuowane przez dziesięć dni.

Mel. Crush należy przechowywać w suchym miejscu. Chory połowę zalecanej dawki łyżką przed jedzeniem.

Zgaga szybko znika, ale przebieg leczenia — co najmniej miesiąc.

Jeśli zgaga jest ciężka i występuje stale spróbować leczenie ziołami. To zajmie łyżeczkę mięty, ziele dziurawca, krwawnika. Zioła w termosie zalać litrem wrzącej wody i pozostawić na 01:00 szczepu.

Dwa razy dziennie przed posiłkami na pół szklanki. Leczenie zgagi — przez dziesięć dni.

Usuń ból z zgaga pomoże zwykły centaury. Trzy łyżki ziela zalać litra wrzącej wody i utrzymać ogień w ciągu dwudziestu minut. Wywar powinien nalegać, a następnie odcedzić i dodać trzy łyżki miodu.

Każdy 03:00 Weź pół szklanki na dwa tygodnie.

Kotlet z imbiru, umieścić w termosie, dwie łyżki, wypełnić wrzącej wody, dodać łyżkę miodu, nalegać dzień. Dwie łyżki infuzji należy pić każdego posiłku. Leczenie zgagi — 21 dni.

Jeśli zgaga boli w nocy, przygotować następujące środki. Pięć łyżki siemienia lnianego wypełnić litra wrzącej wody, przykryć, zawinąć i zostawić na cały dzień. Następnie przecedzić, dodać trzy łyżki miodu.

Weź w terminie czternastu dni.

Na wrzód żołądka pomoże napar z oregano, ziele dziurawca, liści babki i kminkiem. Oznacza bardzo dobre na zgagę.

Jeśli oprócz zgaga, zarzucanie występuje, spróbuj tego środka. W termosie umieścić łyżkę ziół, liści pokrzywy banana, oregano, ziele dziurawca. Zalać wrzącą wodą i pozostawić na 02:00. Odcedzić, dodać miód.

Zrobione trzy razy dziennie przez tydzień w łyżce.

Opublikowany w Choroby i ich leczenie.

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł i masz coś do dodania, podzielić się swoimi przemyśleniami. Bardzo ważne jest, aby poznać Twoją opinię!

Share →