Jak nauczyć dziecko wymawia dźwięki P

Jak nauczyć dziecko wymawia dźwięki P

21 czerwca 2010 Autor: Ekaterina

Etap przygotowawczy produkcje brzmią «P» zawiera zestaw ćwiczenia artykulacyjne (Zob. Strona) .

Formułowanie dźwięku « miasto » poprzez naśladownictwo nie jest prowadzone .

Jeśli dziecko ma poniżej 5 lat nie nauczyli się mówić dźwięk « miasto ». to nie jest powód, dla którego chcesz znaleźć i naprawić.

Przy ustawianiu zwrócić uwagę na coś, co będzie:

— Język został spłaszczony;

— czubek języka zdecydowanie opór w pęcherzykach płucnych.

1. Od struktury stawowej.

«Grzyb». Masz dziecko z otwartymi ustami ssać język do podniebienia, a następnie, nie zwalniając język, dużo dmuchać na nim. W momencie oddzielenia od języka powietrznej pod ciśnieniem w wydychanym strumieniu powietrza jest krótki drgań końcówki języka.

Ćwiczenie to wzmacnia poczucie dziecka końcówki drgań języka. A to może spowodować, że dźwięk na własną rękę, bez pomocy mechanicznego.

«Bumpiness». Poproś dziecko, aby porozmawiać z szerokim języka w ustach, potem między zęby i dalej do pęcherzyków płucnych. Biorąc głęboki oddech, cios siły powietrzne z włączeniem głosy.

Język «pęcznieje», I słychać dźwięki dudniący «miasto»,

Faza przygotowawcza.

Produkcja «miasto» protornogo (bezwibracyjny czubek języka ). Do prawidłowego wymowa dźwięku «miasto» trzeba cięcia język krawędzi stał szeroki. Jeśli to zawęża. Więc w zabawny sposób, można poprosić dziecko «ukarać niegrzeczne język»,

Kiedy dziecko uczy się spłaszcza językowe, co miękkie, mocno, poproś, aby odebrać języka wargi górnej.

Następny poprosić o podnoszoną języku, przekładają się na pęcherzykach «guzki», Trzymaj język w takiej sytuacji, zapytaj  cios na czubku. Kiedy dziecko jest przyzwyczajone do tego przegubu, można rozpocząć Preparat dźwięku «miasto» .

Oświadczenie dźwięku.

Dziecko mówi do wyżej artykulacja dźwięków «same». przypomina dźwięk «miasto». bez końcówki drgań języka. Jeśli zamiast «miasto» usłyszeć dźwięki «same», należy poprosić dziecko, aby zbliżyć się do języka siekaczy. Nieznacznie zwiększa przepływ powietrza przez podłączenie dźwięku «i»Usłyszymy kompozycję «ra»,

Takie szkolenia stopniowo i trwale zabezpiecza dziecko poprawnej artykulacji, ale bez końcówki drgań języka.

Uzyskany dźwięk «miasto» nazywa protornogo.

Share →