Jak nauczyć się grać w szachy

Jak nauczyć się grać w szachy

Szachy — gra jest nie tylko interesujące, ale nadal doskonale rozwija logiki i inteligencji. Ale, niestety, to prawie pojechaliśmy w gry komputerowe. Choć szkoły teraz wprowadzić lekcje nauki gry w szachy. Wyobraź sobie, że ciebie — rodzicom uczniów pierwszych klas, którzy zostali poproszeni domowe w szachy, a on potrzebuje twojej pomocy.

Co zrobisz, nawet jeśli nazwy kształtów nie wiem? Wyjście masz jeden — nauczyć się grać przez.

Aby przeanalizować dane bilansowe oraz ich ruchy — prostą sprawę. Ale istota gry nie jest. Trzeba obliczyć swoje ruchy i ruchy przeciwnika, jak również zastosować strategię, która doprowadzi do zwycięstwa.

Tak, ta gra może być nazywany możliwość prowadzenia operacji wojskowych.

Szachy dawna jednym z oficjalnych dyscyplin sportowych. Wszyscy mieszkańcy planety, nawet daleko od szachów, znać nazwiska mistrzów świata: Karpow, Kasparow, Alechin, Capablance, i inne. Kto nauczył się grać w szachy właśnie ze względu na ich popularność na początku 20 wieku.

Co więcej, gra jest całkiem przyzwoity. Tak więc, nauczyć się grać w szachy dla własnego rozwoju.

Więc szachownicy. To jest pole 64 podzielone przez czarnych i białych kwadratów. Każdy kolor 32.

Pole jest kwadratowa 8×8. Figurki — 32, 16 białych i 16 czarnych. Wśród nich: 8 pionki, 1 król, królowa 1, 2 słonie, 2 konie, 2 rundy.

Figurki mają określone miejsce w początkowym ustawieniu. Oto jak ustawić białe kawałki: 1 wiersz od lewej do prawej: okrągły, konia, słonia, królowa, król, biskup, rycerz, wieżę. Aby nie mylić miejsce króla i królowej, zapamiętać zasadę: królowa stoi na placu o tej samej barwie.

Drugiego rzędu jest całkowicie zajęte przez pionek. Oni są jak żołnierze, oficerowie ochrony klatki piersiowej i króla. Czarne postacie umieścić ten sam, ale król będzie stać na lewo od królowej, a nie regułą, jak w białych.

Każda postać ma tylko tylko swoją wersję przebiegu. Tour biegnie pionowo i poziomo, koń — litera «G»: 3 pola do góry i jeden — na bok. Dzieci są powiedział: «Skokie, Skokie — i dalej.»

Słoń idzie tylko na przekątnej. Okazuje się, że jeden z nich jest przenoszony tylko przez białych kwadratów, a drugi — tylko czarny. Queen — najbardziej wzruszająca postać. Idzie wszystkie ruchy innych figur, z wyjątkiem litery «L».

Jest to znacząca postać w szachy. King, przeciwnie, ruch związany. Porusza się tylko jedną komórkę, ale w dowolnym kierunku, w tym po przekątnej.

Pożyczki — w porządku rysunek. To może zrobić pierwszy krok do przodu na dwóch komórek, podczas gdy inne ruchy tylko w jednej komórce i jest zawsze do przodu. Ale może to zmniejszyć wroga tylko na jednym placu przekątnej.

Gra może mieć dwie opcje. Pierwszy — całkowite zwycięstwo, to kolega króla, czyli niezdolność do ucieczki zagrożenie. Zagrożenie dla króla zwanego Shah. Druga opcja — impas, a gdy mata nie jest ustawiona, a odpowiednie ruchy, które prowadzą do zwycięstwa nie. Wniosek ten jest również nazywany «wyciągnąć».

Teraz, gdy wiesz posunięcia szachy. Ponadto, jeśli chcesz nauczyć się grać w teorii przynajmniej powinny być nauczane absolutorium dla dzieci. Jego krótki artykuł nie da się wyliczyć. Kup specjalne książki lub poszukać informacji w Internecie.

W szachy, bardzo ważne praktyki. Im więcej grasz z silnym partnerem, lepiej zrozumieć sens gry i jej strategii. Dołącz do klubu lub koła, jeśli dziecko uczy się w szachy w szkole. Poproś o kilka lekcji, uczyć się z nim. Możesz zakupić oprogramowanie dla początkujących.

Jest to bardzo dobra praktyka, ale komunikacja na żywo to zwykle nie zastąpi. Ale plusem tego programu jest to, że można uzyskać wskazówki, że lepiej zrobić ruch ze szczegółowym wyjaśnieniem, dlaczego jest to korzystne.

Stałe zainteresowanie nowych wydarzeń w świecie szachów. Przeczytaj książkę o biografii wielkich graczy. Możesz, na przykład, nie pozostawi obojętnym losy Aleksandra Alechin. Nowe hobby zmieni swój charakter. Jeśli jesteś zbyt wybredny i pospieszył, oni pomogą Ci stać się bardziej powściągliwy w swoich działaniach.

Jeśli nauczysz się liczyć ruchy w grze, dowiesz się, w życiu jest zaplanować i obliczyć. A jak będzie rozwijać pamięć, inteligencję. Dla osób, których życie w ruchu ciągłym, mądrego życia, bardzo ważne jest, aby rozwijać pamięć.

Jeśli zdecydujesz się na naukę gry w szachy, nigdy nie będziesz żałować!

Share →