Jak oszczędzać sok brzozowy?

Jak oszczędzać sok brzozowy?

Metoda 2

Zbieranie sok z brzozy w zimie na drugim przepisie odbywa się bez dodatkowych środków aromatyzujących; położył drożdże w obliczeniach: 1 litr soku — 20 g drożdży. Sok brzozowy wlewa do garnka objętości, nieco ciepły, a wyhodowane drożdże. Następnie sok wchodzi po 3-4 dniach na zimno.

Po tym czasie wylewa się do soku z brzegiem i szczelnie walcowany.

Zazwyczaj wymagane zachowanie soku brzozowym w zimie. Ale gdy obróbka cieplna zgodnie z zasadami sterylizacji soku. traci część jego składników. I nie każdy może czekać do zimy — chcemy być natychmiast leczone świeżego soku.

Aby to zrobić, są przepisy na pyszne orzeźwiające napoje na bazie soku brzozowym, które, chociaż są one przechowywane przez długi (około 4-5 miesięcy), ale różnią się w doskonałym smaku i korzyści dla ciała.

Czas pokazał, że najbardziej wiarygodne i najprostszy sposób na zachowanie soku brzozowym — jest jego fermentacji. Odcedzić sok przez gazę i butelkowaniu, jest on fermentować w temperaturze pokojowej (10-15 ° C); fermentacji rozpoczyna się po 3-4 dniach i utrzymuje się przez około 2-3 tygodni. Wynik jest trochę kwaśny, jak napój kwasu chlebowego, z przyjemnym aromatem soku brzozowym.

Przed fermentacją w soku można dodać cukier (do 1 litra — 20 g cukru), ale trochę, aby nie zepsuć naturalny smak soku.

Przepis brzoza kwas chlebowy

Sok brzozowy na kwas chlebowy wlewa do wysterylizowanych butelek wyjątkowo świeże, po prostu zebranych. To stanowi cukier i rodzynki. Opcjonalnie można dodać skórkę pomarańczową lub cytryny.

Butelkę szczelnie zamknięte powieki Kaproń i umieścić je w chłodnym miejscu, gdzie powinny być przechowywane w pozycji poziomej (leżącej) pozycję. Pienisty napój będzie gotowy w 2,5-3 miesięcy. Używane brzozowy kwas chlebowy, w postaci naturalnej lub z dodatkiem cukru, jak chcesz.

Przepis orzeźwiający napój sok brzozowy

Share →