Jak pozbyć się świerzb w domu?

Jak pozbyć się świerzb w domu?

Jeśli skóra tworzy się małe pęcherzyki czerwone fragmenty nie trzeba opóźnić lekarstwo. A jeśli te funkcje dodane swędzenie – to jest czerwony sygnał do działania. Stan ten nazywany jest świerzb.

Trudniej jest leczyć świerzb u dzieci, jak pasożyty (roztocza), bardziej stężony w głowicy. W tym przypadku, nie jest możliwe, aby angażować się w samoleczenia, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Jeśli wysypka pojawiła się tylko w biodrach i pośladkach, świerzb może być traktowane w domu.

W celu przygotowania maść przeciwko chorobie w domu, trzeba będzie jogurt, śmietanę i prochu. Proszek wymieszać z kwaśną śmietaną (wymagane w stosunku 1: 3), po chwili, gdy pył jest całkowicie rozpuszczony, mieszanina powinna być usunięta w ciepłym miejscu i zdolności przestrzennego ciepłym szalikiem lub kocem. Po naniesieniu maści podkreślając przez 20 minut należy starannie wymieszano. Po tym wszystkim, można rozpocząć leczenie.

Maść należy stosować dwa razy dziennie na obszarach dotkniętych i pocierać ją dokładnie. Po wchłania, jest możliwe, aby usunąć resztki serwetce.

Istnieje również bardzo dobry środek na świerzb – mydło gospodarcze lub smoły. Możesz po prostu regularnie myć dotkniętych obszarów, ale można wcierać mydło na tarce i umieścić w ogniu. Następnie wycisnąć mu głowę czosnek i gotować na średnim ogniu, aż mydło zaczyna się topić. Gdy jednorodna konsystencja – rondel z ognia i wlać do formy, że otrzymaną mieszaninę zamrożone.

Więc trzeba mydła pocierać zabrudzoną skórę. Ponadto narzędzie przyjmuje żadnego zagrożenia dla dzieci i kobiet w ciąży.

Zapobieganie chorobom

Przede wszystkim należy dokładnie monitorować stan ich skóry. W pierwszych objawów choroby – natychmiast udać się do lekarza. W tym przypadku, lepiej udać się do lekarza w rodzinie, aby zapobiec pojawieniu się innych członków rodziny. Partner seksualny nie boli podjąć leczenie, gdyż stała leczenie kontakt może być po prostu bezużyteczne.

Jeżeli członek rodziny jest zarażony świerzb roztoczy, konieczne jest, aby ograniczyć kontakt z innymi, i używać tylko swoją bieliznę.

Ponadto, konieczne jest przeprowadzenie procedury odkażania wszystkim chorym. Aby to zrobić, należy przygotować 2% roztwór sody i gotować go lub skorzystać z dobrej proszku do prania. Ponadto, zabawki, poduszki i inne rzeczy, które mogły być narażone powinny być zdezynfekowane, parzona lub potraktowane rozczynnikiem. Dezynfekcja podlegają również klamki, komputer i wszystko, z którym mógłby zmierzyć się chorego. Nie zapomnij, aby zobaczyć się z lekarzem.

Zwłaszcza, jeśli w ciągu tygodnia po rozpoczęciu siebie, nie ma wyniku.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na roztocza świerzb, należy przestrzegać higieny, regularnie zmieniać pościel i bieliznę, i unikać przypadkowy seks.

Share →