Jak rozciągnąć mięśnie

Jak rozciągnąć mięśnie

Rozciąganie mięśni — integralną część każdego treningu. Ze względu na rozciąganie mięśni zwiększa elastyczność, poprawiając koordynację i w konsekwencji prawdopodobieństwo skręcenia mięśni i urazach sportowych. Proponowane ćwiczenia artykuł zaangażowanie wszystkich grup mięśni ciała.

Rozciąganie mięśni — integralną część każdego treningu. Ze względu na rozciąganie mięśni zwiększa elastyczność, poprawiając koordynację i w konsekwencji prawdopodobieństwo skręcenia mięśni i urazach sportowych.

Zacznijmy od rozciągania, fizjolog zaleca słynny Carol Espelúy.

Muscle Stretching przynoszą najlepsze rezultaty, jeśli robisz to w każdym treningu i po nim. Jeśli zbyt dużo czasu — robi sięgania po każdym treningu, będzie też dobry pomysł. Ważne jest, aby nie rozciągnąć mięśnie, dopóki nie są rozgrzane, ponieważ może Ci zaszkodzić.

Poniższe ćwiczenia obejmują wszystkie grupy mięśni naszego ciała. Podczas wykonywania każdej czynności, pożądane jest, aby ustalić korpus w skrajnym położeniu na 15-30 sekund, w celu poprawy elastyczności mięśni podczas oddychania głęboko i równomiernie, tak że krew jest więcej tlenu.

Kostki i ścięgno udowe

Połóż się na plecach i umieść stopy równolegle do siebie.

Podnieś i wyprostuj lewą nogę. Powoli wyciągnij nogę do ciała i przytrzymaj go w tym bying trochę czasu.

W tej pozycji, starają się dotrzeć do pięciu ręce i objąć ją. Jeśli się nie uda, chwyć stopę ręcznikiem i pociągnij go do siebie.

Powtórz to samo ćwiczenie z prawą nogą.

Przednie mięśnie ud i stawu biodrowego

Oprzyj lewą ręką o ścianę, aby utrzymać równowagę, a następnie zegnij prawe kolano, a prawą rękę wyciągnij nogę do pośladków. Sprawował tę funkcję, trzymając prawą nogę. Zwracam uwagę czytelników MirSovetov które wirują w tym samym czasie powinny być proste, kolana razem.

Powtórz to samo ćwiczenie z lewej nogi, opierając się na ścianie z prawej ręce.

Ćwiczenia dla mięśni dolnej części kręgosłupa

Połóż się na plecach, kolana zgięte i przycisnął je do piersi. Górna część ciała zrelaksować i nie odwrócić się od podłogi. Fix to stanowisko.

Ćwiczenia na rozciąganie mięśni łydki

Stań przed ścianką umieszczając prawą stopę około 40-45 cm od ściany, umieść lewą stopę o 60 cali z tyłu po prawej stronie. Uprites obie ręce o ścianę dla równowagi, zginania do przodu w tym samym momencie nacisnąć lewej pięty do podłogi. Fix to stanowisko.

Zamień nogi i powtórz.

Triceps i boczne mięśnie brzucha

Stań prosto, unieś lewą rękę i skierować go w głowę i wyciągnij szczoteczkę do połowy pleców. Chwyć lewą łokieć prawą ręką i powoli wyciągnij go z prawej strony.

Przechylić ciało w prawo, tym samym rozciągając mięśnie boczne. Napinaj mięśnie brzucha. Powtórz to samo ćwiczenie z prawą ręką.

Klatka piersiowa

Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i ugnij lekko kolana. Dołącz ręce za plecami tak, że ręce mu zwrócił się do tyłu. Napinaj mięśnie brzucha i mięśnie pleców i powoli przeciągnij pierś do przodu.

Mięśnie karku i obręczy barkowej

Skrzyżować ramiona w powietrze w przedniej części klatki piersiowej. Następnie powoli zegnij prawą rękę w łokciu i chwytając lewą rękę, powoli wyciągnij z boku tułowia. Powtórz to samo ćwiczenie z lewą ręką.

Mięśnie górnej części pleców

Wyciągnij ręce do przodu i somknite Palmiarnia, tak, że z tyłu ręce został wysłany do Ciebie.

Następnie odchyl głowę do przodu, broda dotyka klatki piersiowej, rozluźnij ramiona i powoli przeciągnij ręce do przodu.

Kilka ważnych wskazówek

Często myślę o korzyściach, które przyniosą Ci w przyszłości te ćwiczenia, również pamiętać, nagrody, które można uzyskać z wysiłków. Przeznaczone na szkolenie wysiłek fizyczny do dalszego zmniejszenia ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych, aby zrównoważyć ciężar ciała. A także skutecznie zapobiegać stresowi.

Możesz jeść dodatkowy kawałek ciasta w dowolnym momencie bez obawy o przyrost masy ciała, a nie liczenia kalorii.

Na koniec chcę dać czytelnikom MipCovetov kilka ogólnych zaleceń:

  1. Umieść trening na pierwszym miejscu. Nie zgadzam się łatwo przekonać się narażone na różne pokusy: pozostawia wiele ważnych prac w domu nie został usunięty, należy spojrzeć na skrzynce pocztowej, ugotować obiad, spacer z psem, etc. Zapomnij o wszystkich problemów i obaw!

    Niekończące się obowiązki i odpowiedzialność rodziny mogą czekać. A jeśli naprawdę chcesz poprawić swoje zdrowie i żyć dłużej — nosić sportowe spodenki i gotowe! Niech teraz ćwiczenia fizyczne wejdzie w swoich codziennych obowiązków.

  2. Ćwiczenia z rodziną. Jeśli masz małe dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które często odwracają ciebie, zapytaj, aby grać na podwórku, chodzić — nie ma nic prostszego: można połączyć przyjemne z pożytecznym. Wystarczy użyć potrzeby swoich dzieci: grać z nimi w piłkę nożną, tenis, bieganie obok nich, kiedy jeździć ich rowery.
  3. Użyj weekendy pracy na szkolenia.

    Jeśli, powiedzmy, pracujesz z ósmej rano do ósmej wieczorem, oczywiście, nie masz czasu na sport. W tym przypadku, podjąć pierwsze szkolenie w weekend. Jeśli możesz — możesz trenować w tygodniu, tylko dwa razy w tygodniu, niosą ze sportowej.

    Jeśli spróbujesz — zawsze znajdzie się pół godziny wolnego czasu poświęcić na jogging lub szybki marsz.

Share →