Jak rozpoznać wczesną ciążę. Infografika

Jak rozpoznać wczesną ciążę. Infografika

Często jest jak ciąża zaskoczenia, zarówno dla kobiet i dla środowiska. Niektórzy, wręcz przeciwnie, przez długi czas planowania ciąży i słuchać wszystkich zmian w jego ciele, postrzegający myślenia życzeniowego. Jak wczesne stadia dokładnie określić ciąży, powiedzieć naszym infografiki.

Objawy ciąży

No, oczywiście, opierając się tylko na objawach, aby określić ciąży po prostu nie jest możliwe. Choć mogą one sprawiać wrażenie zrobić test. Rozważmy podstawowe objawy bardziej szczegółowo:

1. tkliwość piersi. W ciągu kilku dni po zapłodnieniu kobieta w ciąży może zauważyć pierwsze zmiany. Sutki stają się bardziej wrażliwe niż zwykle.

Odnosi się to także do innych piersi. Ale nie zawsze, tkliwość piersi jest objawem ciąży. Takie uczucia mogą wystąpić podczas owulacji lub przed miesiączką.

2. Opóźnienie miesiączki. Jednym z głównych oznak wskazujących ciąży, lecz nie 100 procent. Być może zmiany klimatyczne, niewydolność hormonalne lub jakiejkolwiek choroby ginekologiczne w polu.

Jest to poważny objaw i należy skonsultować się z lekarzem. Jednak opóźnienia z nie więcej niż pięciu dni jest uważane za normalne. Może się zdarzyć, że jesteś w ciąży, ale nadal iść miesięcznie.

Tutaj można tylko doradzić: po niezabezpieczonym stosunku słuchać swojego ciała i zrobić test ciążowy.

3. częste oddawanie moczu. Jeden z objawów ciąży. Ale może być również objawem choroby, hipotermia, stres, itp

4. zaciemnienie otoczki. Zazwyczaj odbywa się nie wcześniej niż dwa tygodnie. Jednakże ciemne zabarwienie może być spowodowany wpływem hormonów płciowych i u kobiet nie będących w ciąży.

5. Zwiększone wydzielanie śliny. Zazwyczaj, nudności pojawia się w pierwszym trymestrze ciąży. Również ślinienie – gdy jest charakterystyczny objaw, prawie wszystkie choroby jamy ustnej, przewodu żołądkowo-jelitowego, a nawet zapalenie nerwu wzrokowego.

Rodzaje testów

Dowolny charakterystyczny objaw ciąży może być zwiastunem chorobom. Dlatego, słuchać Twoich potrzeb ciała, ale tylko na podstawie objawów sam umieścić diagnoza nie jest konieczne. Tym bardziej, że medycyna od dawna pozwala kobietom określić ciąży aż do 100%. Dla bardziej skuteczne wyniki we wczesnych stadiach może oddać krew dla hormonu ciążowego hCG (ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej). Z każdym dniem ilość hormonu ciążowego w organizmie wzrasta, ale w bardzo wcześnie, to będzie w stanie złapać testy bardzo wrażliwe tylko.

Określa poziom hCG we krwi kobiet ciężarnych może być tylko kilka dni po zapłodnieniu.

Jeśli pójdziesz do kliniki dla tego czy innego powodu nie może, to testy w domu, aby pomóc. Oczywiście, kilka dni po zapłodnieniu, ten test pokaże nic. Wszystkie testy do oznaczania hCG w moczu powinno być wykonane nie wcześniej niż tydzień przed miesiączką. Najtańsze paski testowe pokazują prawdziwy wynik tylko od pierwszego dnia opóźnienia. Testy drogie – atramentowa lub tablet może wykryć ciążę raz w tygodniu przed krytycznych dniach.

W ogóle, nie czytać z fusów – Prędzej czy zrobić test, czy nadszedł czas – musisz wiedzieć, niektóre wartości. Takie testy mają czułość zwierzęta od 10 do 25 Mme / ml. Tak, mniejsza liczba, tym bardziej czuły test.

Na przykład, testy «desyatochka» Ciąża może już przedstawiają cztery tygodnie. Co może być w tygodniu – znaleźć łatwe do zapamiętania jest to pierwszy dzień ostatniej miesiączki – będzie to punkt wyjścia.

Wyniki testów

Każdy test ciążowy może pokazać fałszywie pozytywnych i fałszywie ujemny wynik. Wyniki fałszywie ujemne związane są zazwyczaj z niewłaściwym prowadzeniem testu, postępuj zgodnie z instrukcjami. Lub zbyt mała ciąży.

Może być tak, że drugi zespół słabo wyrażone. Jest to możliwe, jeśli masz zrobić test przed rzekomym opóźnieniem, lub masz ciążę pozamaciczną. Fałszywie dodatnie wyniki badań – rzadki przypadek, ale jest to możliwe.

Może to nastąpić z powodu leków zawierających HCG, nowotwory, niedawnego poronienia itp

Dokładny wynik będzie Uzi. On potwierdzić ciążę i pomóc wykluczyć pozamaciczną. Nie wcześniej niż 3,5-4 tygodnie po zapłodnieniu. Jeśli nie wiesz, kiedy nastąpiło poczęcie, można odliczyć około 5-6 tygodni od początku ostatniej miesiączki.

Przed tym razem iść na USG nie ma sensu. Lepiej, aby zobaczyć ginekologa, a on wyznaczyć niezbędne badania we wczesnym okresie ciąży.

Share →