Jak rozpoznać wczesną ciążę?

Jak rozpoznać wczesną ciążę?

Opóźniona miesiączka często stwarza wątpliwości co do kobiety: I naprawdę jest w ciąży? Ale nie spiesz się do wniosków. Brak miesiączki — nie jest główną cechą potwierdzającą beremennost.Samy łatwy i niedrogi sposób, aby wiedzieć, co jesteś w ciąży — zrobić test ciążowy.

Ale, niestety, do przeprowadzenia takiej procedury może nie wcześniej niż 7 dni po menstruacji opóźnienia będzie, i ślepo ufać wyniki testu nie powinno być: prawdopodobieństwo prawidłowego wyniku, nie jest wyższa niż 80-95%.

Rozważmy podstawowe objawy wczesnej ciąży.

Pierwsze oznaki

Należy zauważyć, że znaki ciąży ujawniają się nie wcześniej niż 5-7 dni po zapłodnieniu. To właśnie w tym czasie, kiedy zapłodniona komórka jajowa została ustalona na ścianach macicy kobiety, tło zmiany hormonalne matki oczekującej zaczynają pojawiać. Ze względu na fakt, że każdy inny w ich strukturze, przy czym każdy kobiety są ich objawy ciąży: ktoś chorych i niesmak zapachy, wzrasta w drugiej piersi, plamienie i zmęczenie.

Jednak wszystkie te cechy są dwojakie i niejednoznaczne — jak tkliwość piersi może powodować PMS; To samo jest wyjaśnione i zmęczenie i plamienia. Znak, że jesteś w ciąży, wzrost temperatury ciała. W przypadku widocznych objawów przeziębienia i innych chorób nie jest, a temperatura ciała wzrosła do około 37,2 stopni i utrzymuje się na tym poziomie przez dłuższy czas (kilka dni / tygodni), prawdopodobieństwo ciąży jest zwiększone.

Ustanie miesiączki nie można uznać za znak ciąży. Przecież często opóźnione z powodu miesięczne procesów zapalnych w układzie rozrodczym kobiet, silnego stresu i banalnego zmian klimatycznych. W związku z tym, zauważyłem opóźnienie w cyklu miesiączkowego, należy przeprowadzić dokładne badanie przez lekarza ginekologa.

Potwierdzenie

Jeśli masz wątpliwości, przejawiać niektóre z objawów ciąży, i intuicyjnie czuję żadnych zmian w swoim ciele, to jest czas, aby zobaczyć się z lekarzem. Przed pójściem do ginekologa może zrobić test ciążowy. Jednak, jak już wspomniano, ma sens to robić dopiero po 7-10 dni od daty domniemanego zapłodnienia.

Poniższy film przedstawia kilka sposobów określania wczesnej ciąży:

I nawet czyniąc wszystko jasne instrukcje, nie będzie w stanie uzyskać test 100% -o prawidłowego wyniku. W pełni potwierdzić ani zaprzeczyć swoje wątpliwości będzie ginekologa 3-4 tygodnie opóźnienia miesięczna za pomocą ultradźwięków.

Share →