Jak szkolić kociaka do zasobnika

Jak szkolić kociaka do zasobnika

Śliczne kocięta wymagają specjalnej opieki i uwagi. Odnosi się to także do toalet. Ważne jest, aby natychmiast po przyjeździe kociaka do domu, aby poważnie zająć się tą kwestią.

Po numerze

Jak szkolić kociaka do zasobnika

Niepisana zasada wszyscy właściciele kotów mówi: «Muszą szkolić kociaka do zasobnika z ich pierwszych dni», Ale jak trenować kociaka na tacę, nie mają czasu, aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji dla niego ustawienie? Aby to zrobić, należy ująć przestrzeń wokół «gniazdo» i umieścić dwa specjalny podajnik dla kociąt (zwykle są one dość niskie, więc, że kotek był wygodny chodzić w nich). W małych tackach wylewa bionapolnitel przykład «Pussy Cat»,

Ten materiał chłonny utworzony z leczonego gliny.

Pierwszy etap: po raz pierwszy, należy ograniczyć przestrzeń dla kotów lub psów. Użyj jednego pokoju, w którym chcesz umieścić miskę z jedzeniem i tacę do swojego zwierzaka przyzwyczajeni i nie boi się nowych pomieszczeń.

Dlaczego gliny wypełniacza powinno być priorytetem? Fakt, że nasze dzieci są bardzo lubił fiszbiną spróbować okolicznych obiektów do smaku. Materiałów takich jak naturalnej gliny, nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, niektóre zwierzęta nawet wziąć gliny w przypadku problemów z żołądka jako adsorbentu.

Drugi krok: W pierwszych dniach powinny być ściśle monitorowane dla kotów — to nie jest pies, po prostu nie spaść i nie pójść do toalety, w tym samym miejscu, zaczynają się denerwować, szuka, gdzie się ustatkować, jak tylko zacznie się dzieje, spróbuj szybko reagować.

Kocięta nauczyć się kopać wypełniacz, konieczne jest, aby charakterystycznym gestem i gliniane kulki posheburshit. Twój mały Kotofey zrozumieć, co się dzieje, i zacząć kopać się już. Tutaj po pracy określonym przez Matkę Naturę instynktem: Jeśli zaczniesz kopać dziurę, to nie trzeba iść do toalety.

Jeśli kocięta w domu partii, manipulacja strony może nie trzeba — kotek wygląda, jak ich intymne procedury jego bracia i siostry, i zacząć robić to samo.

Trzeci krok: Jeśli zwierzę jest "biznes" gdzieś w pobliżu tacy, nie leń się, weź kartkę papieru i umieścić go w mokrym lotochek, koty są dobrze prowadzone przez zapach.

Ogrodzenie z podajnika można usunąć tylko kilka tygodni, gdy kocięta końcu zabezpieczone umiejętności chodzenia na tacy. Zazwyczaj małe kocięta bardzo rozproszone i niespokojny, i może zapomnieć, gdzie zatwierdzone pokój mistrzem do toalety. I zgubić się w dużym mieszkaniu lub prywatnego domu maluch może wyglądać na próżno tacy i nie mógł znieść, aby kałużę lub stos w niewłaściwym miejscu.

W tym przypadku, nie można krzyczeć na kota, a przede wszystkim, aby go pokonać! Przemoc w celach edukacyjnych, nie powinny mieć zastosowania. A oto, jak skutecznie i efektywnie nauczyć kocięta na tacy, szybka pomoc w wychowaniu kotów, które są sprzedawane w wielu księgarniach (a przynajmniej wydaje się tak proste, jak szkolić psa).

Powinno być regularnie i często aktualizować treści czyszczenia tacy skażonych terenów bionapolnitelya. Fakt, że koty są bardzo zadbane zwierzęta, nie chcą widzieć w swoim miski WC błocie. Jeśli podajnik jest niechlujny i zaniedbany, kotek będzie znaleźć miejsce, by się załatwić.

I posprzątać po kotka, który uczynił swoje sprawy prywatne w niewłaściwym miejscu, jak wiadomo, jest o wiele bardziej problematyczne niż tylko posprzątać po nim w pasku czasu. Ponadto, konieczność przekwalifikowania i ponownie zaszczepić dziecko do niego umiejętności chodzenia w zasobniku.

Przy cat skorzystać z toalety, to jest konieczne, aby chwalić! Fakt, że kocięta – czujące istoty, i ciepły gospodarzem będzie reagował na konsolidacji pozytywne nawyki. W celu promowania ważne, aby wybrać dźwięk i głośność głosu.

Jeśli jesteś zbyt głośne pochwały jego «dziecko»Że kotek może się bać i nie akceptują swoich słów zachęty. A jeśli właściciel jest za cicho powiedzieć, kotek może przyjąć jego słowa jako coś nudnego i nie warte uwagi.

Jeśli zwierzę miał załamanie nerwowe, a on zaczął pisać bzdury lub nie w odpowiednim miejscu, nie należy grzebać w jego pysk "doskonały" lub krzyczeć, koty nie tolerują żadnego rodzaju przemocy, mogą jedynie przekonać.

Wreszcie warto dać kilka wskazówek dla właścicieli kociąt. Po pierwsze, dojrzewające kotek zestaw tacy w cichej, ale łatwo dostępnym miejscu. Po drugie, podajnik jest wybrany murków czy kotka z jego krótkotrwałych nogi jeszcze nie może dostać się do środka.

Po trzecie, istnieją problemy z lekarza weterynarii pomoże Ci to pytanie, jak uczyć kociaka do podajnika.

Jeśli masz kotka z ulicy, to najlepiej użyć zasobnika z wypełniaczem, jako swoje zwierzęta uwielbiają kopać i kopać. W tym przypadku, z szalki z konwencjonalnym kratki bez wypełniacza byłoby dać.

Share →