Jak wybrać środki przeczyszczające na zaparcia?

Jak wybrać środki przeczyszczające na zaparcia?

Najlepszym sposobem, aby uniknąć zaparć — prawo jeść, pić dużo wody i nie zapomnij, aby przenieść. Jeśli wystąpi ten sam problem, jego rozwiązanie nie powinno mieć zastosowanie do leków, a do wyboru naturalne środki przeczyszczające na zaparcia. Lepiej zacząć z preparatów ziołowych i suplementów diety (suplementów diety), jako że są one bezpieczne.

Należą do nich błonnika w postaci otrębów i tabletek Ankir-B, które stymulują perystaltykę jelit i przyczynić się do wzmocnienia normalnej mikroflory jelitowej.

Ziołowe środki na zaparcia

Także bezpieczne i skuteczne suplementy diety Fitolaks zawierające moreli i senna, połączonych środków Turboslim serię, opłaty przeczyszczające kruszyna lub siana. Tabletki na zaparcia Fitolaks — ulubione narzędzie wielu Rosjan, pomagają bezbolesne ruchy jelit, nie powodując biegunkę. Senna roślin (senna) pochodzi w wielu odchudzania, ponieważ stworzył przeczyszczające tabletki i Senade Senadeksin.

Zazwyczaj te fundusze biorą wieczorem i rano mają fotel.

Nie przeczyszczające i inne na bazie roślin. Na przykład, Agiolaks — zawiera bloshnogo proszku psyllium i senna, dostępne w pelety. Składniki aktywne leku zmiękczenia stolca i zwiększają motorykę jelita. Take 1 łyżeczkę rano i wieczorem po posiłkach z wodą, w razie potrzeby, wyznaczyć 3 dawki dziennie.

Lek jest wskazany dla leniwych jelit, z hemoroidów i szczeliny odbytu. Psyllium produkowane inny lek — Mukofalk.

Inny przykład — Depurafluks zawierające suchy ekstrakt z owoców anyżu, kruszyna. kolendra, koper, kminek, mięta, senna, skrzyp trawy i centaury. 1 godz. łyżka proszku rozpuszcza się w szklance wody i pić 1 raz dziennie, rano lub wieczorem. Oprócz przeczyszczającego działania leku zmniejsza wzdęcia i skurcze, przywraca uszkodzonego nabłonka błony śluzowej jelit.

Szybko przeczyszczające

Jeśli musisz szybko rozwiązać problem, a następnie wybierz przeczyszczających szybkie kroki: siarczan magnezu lub Fortrans, zaczynają działać w 15-20 minut po spożyciu. Siarczan magnezu wziąć na pół godziny przed posiłkiem (na czczo) do 25-30g, mieszając w szklance wody. Fortrans — Nowoczesny bardzo skuteczny lek na celu przygotowanie się do egzaminów i chirurgii. 1 jest przeznaczona do rozpuszczenia proszku w 1 litrze wody. Weź szklankę roztworu co 15-20 minut.

Aby pozbyć się zaparcia wystarczająco 1 litr roztworu, a po całkowitym opróżnieniu jelita przed badaniem muszą 3-4 litrów roztworu. Złożoność stosowania jest uzyskanie dużej ilości roztworu do możliwego pęcznienia, nudności i wymioty.

Środki przeczyszczające średnie działania

Klasyczne bisakodylu tabletki na zaparcia 6-10 godzin, może wystąpić indywidualne działania po 4-5 godzin lub mniej. Czas pojawienia się efektu zależy od wielu czynników, w tym kondycji jelita. Zaleca się przyjmować 2 tabletki na dobę ze standardowym wrażliwości na lek.

Gliceryna czopki na zaparcia są również indywidualnie, w różnych odstępach czasu, średnio 5-6 godzin, więc jest zalecane, aby wykorzystać je w rano po śniadaniu. Przeczyszczające po 5-6 godzin następuje przez spożycie 30 g oleju rycynowego, ale teraz jest ona rzadko stosowane ze względu na duże ryzyko skutków ubocznych.

Środki przeczyszczające trwałe działania

Przeczyszczające działanie tych środków występuje w ciągu 10-12 godzin po podaniu, to zaleca się, aby ich wieczorem. Ta grupa obejmuje spada Slabilen, Laksigal, Guttalaks. Bardziej efektywne i bezpieczne są w oparciu o nowoczesne środki przeczyszczające i macrogol (laktulozy glikol polietylenowy), co jest zalecane w przewlekłych zaparć. Na podstawie naszego kraju makrogol popularne forlaks — francuski lek w postaci proszku w saszetkach. Torba Forlaks rozpuszcza się w 150 ml wody i wypić na raz mętny roztwór smaczny.

Zaleca się, aby wziąć się rano i wieczorem, efekt występuje w ciągu 24-48 godzin. Makrogol Fortrans zawarte w połączonych składników z soli występuje działanie leku szybko.

Uważany za najbezpieczniejsze leki na laktulozy. Dufalac, Normase, Lactusan i wsp Laktuloza został opóźniony efekt działania występuje w ciągu 2 dni po rozpoczęciu podawania, ale jest dopuszczony do stosowania w ciąży, kobiet karmiących piersią i dzieci od 6 tygodni. Wyznacz 15-45 ml / dzień przez 3 dni, a następnie zmniejszenie dawki.

Lek ma żadnego wpływu na jelitową skurcz mięśni, ale działa poprzez flory jelitowej, która jest stymulowana przez odprowadzania zawartości jelitowej.

Wybór środków przeczyszczających na zaparcia, ważne jest, aby pamiętać, że mogą być efekty uzależniające i boczne, więc ich stosowanie powinno być krótkotrwałe i zgodne z lekarzem. Przez stosowania leków przeczyszczających należy traktować tylko po zmianie baterii ani nie wpływa na wykorzystanie dodatków z włókna pokarmowego.

Share →