Jak wyciąć i skompresować zdjęcie lub obraz.

Jak wyciąć i skompresować zdjęcie lub obraz.

Nie jest tajemnicą, że najbardziej popularne formaty plików graficznych w Internecie jest — jpeg. Większość aparatów, a także telefony komórkowe z kamer sklepowych zdjęć w tym formacie. Ten format kompresji obrazu natywnie wspiera i więcej kompresji, jakość obrazu ulega degradacji, ale mniejszy rozmiar pliku.

Zdarzają się sytuacje, w których jest to niezbędne w celu zmniejszenia rozmiaru (rozdzielczość) oryginalnego zdjęciu upraw zbyt wiele, a tym samym zmniejszenia rozmiaru pliku. Może to być, na przykład, potrzeba nauczania zdjęcie na forum, gdzie są ograniczenia dotyczące wielkości pliku, a także za to, co nie będzie załadować do Internetu użytkownikom forum kanał, duże ilości zdjęć nie jest skompresowany.

W tym artykule rozważymy najprostszy sposób kompresja i kadrowanie zdjęcia. przy wykorzystaniu standardowego systemu operacyjnego Windows, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Z silnym pragnieniem, w ten sposób można tworzyć nawet prosty avatar na forum.

Więc najpierw otworzyć nasze zdjęcia lub obrazu (format wyjściowy może być niemal wszystko, obsługuje wyświetlania obrazów) za pomocą wbudowanego edytora graficznego systemu Windows Malować :

Po pierwsze, zmienić rozdzielczość z naszych zdjęć, to jest jego rozmiar, tak, przejdź do menu " Rysunek " i wybierz opcję " Rozciągnij / Pochyl. "

Oto ostateczny rozmiar zdjęcia jest ustawiony jako procent rozmiaru oryginalnego, na przykład jeśli nasza zdjęcia o rozdzielczości 1600 na 1200 pikseli, a chcemy uzyskać, na przykład, 640 do 480, a następnie wprowadź wartość 40% w obu polach, natomiast chcę zwrócić uwagę, że obie wartości muszą być takie same, w przeciwnym razie nasze zdjęcia utracić swoje proporcje:

Kliknij " W porządku ", Teraz nasz obraz zmniejszone do żądanej rozdzielczości:

Jeśli nic na zdjęciu nie trzeba odciąć, pominąć obrzezanie, i przejść do następnego kroku, bezpośrednio do zapisania obrazu, a jeśli nadal chcą odciąć dodatkowej przestrzeni na obrazie, to czytaj dalej.

Zaznacz wszystkie obrazy, klikając na kombinacji klawiszy Ctrl + A.

Następnie przesuń kursor samodzielnie obrazu, przesuwając go w lewo i do góry, tym samym odcinając nadmiar:

Następnie, przesuwając obraz kursora granicznego w pionie i poziomie, odciąć wszystkie niepotrzebne prawo i dół:

Przesuń dół obrazu, wycinanie niepotrzebnych poniżej:

Następnie przesuń prawą krawędź obrazu, przycinanie nadmiaru po prawej stronie:

W rezultacie otrzymujemy gotowe, przycięte i zwięzły obraz:

Teraz możesz zapisać obraz naciskając menu " Plik " oraz wybranie " Zapisz jako. ":

W oknie, wpisz nazwę pliku, wybrać format pliku — * .jpg i nacisnąć przycisk " Zapisz ":

Teraz nasz zmniejszona i przycięte zdjęcie krótko przechowywane i gotowe do użycia.

Share →