Jak zachować dok na zimę

Jak zachować dok na zimę

Wielu kucharzy dokonać zbioru warzyw na zimę, ale niewielu odważy się zrobić to samo z ziół i roślin liściastych. Tymczasem, po opanowaniu recepty puszkach szczaw, dowiesz się nowy i bardzo prostych metod przydatnych elementów zieleni do długiej zimie. Zbieranie umiejętne gospodyni w sprzeczności «z hukiem» jako piękne, jak zielony barszcz napełniania i pyszne mięso mielone.

Nie każdy wie, jak zachować przystań dla zimy prawidłowo, więc wolą i nie podjąć sprawę z obawy końcu się brązowawy niejadalne papkę.

W rzeczywistości, jest to o wiele łatwiejsze niż w pobliżu ogórków i pomidorów banków — zielone liście zawierają duże ilości kwasu, który jest niezawodny środek konserwujący. Dlatego wszystko, co potrzebne do procesu konserwacji — dużo szczawiu, trochę soli i … twórczej inspiracji!

Sekrety gotowania puszkach szczawiu

W Internecie można znaleźć wiele przepisów są drukowane w kilku liniach. Wydaje się, że to, co może być trudność: Garner zielone elementem kuchni i tworzyć cuda dla przyjemności! Ale jeśli przesadzić z sterylizacji zieleni lub po prostu przesadzać we wrzątku, a następnie uruchomić ryzyko nie przydatnych ochrony i wzgórza pozbawione witamin zioła w słoikach.

Co trzeba wiedzieć, zanim podejmie w sprawie ustanowienia opatrunku zimowym?

  • W przypadku zamówień publicznych puszkach szczawiu odpowiednich tylko młodych pędów, więc uchylenie dużą ciemnozielone liście i zebrać zakatok dla tych, lżejsze i świeższe.
  • Prawie wszystkie recepty roślin powinny być obficie polać sól.

    Jeśli masz zamiar użyć jako sos do zieleni zupy, farsz do pieczenia lub jako składnik witaminy sałatki, należy pamiętać, że trzeba soli danie będzie znacznie mniej.

  • Gulf posiekane liście z wrzącą wodą, nie zdziw się, że zawartość słoika zmieni kolor. Nie jest to znak, że produkt pogorszeniu lub nie, ale wynikiem obróbki cieplnej.
  • Jedyną rzeczą, która będzie mieć majstrować trochę, podnosząc jego gotowania puszkach szczaw jest sterylizacja puszek. Czy to w dowolny sposób dla Ciebie: trzymać pojemność parą lub gorącą wodą przepłukać je prawidłowo. I nie zapomnij o okładce!

Teraz już wiesz, teoretycznie, jak zachować dokującą do zimy. Nadszedł czas, aby wykorzystać tę wiedzę w praktyce!

Konserwy szczaw «Podobnie jak z ogrodu»

Share →