Jak zrobić altanę?

Jak zrobić altanę?

Altana — świetne miejsce w prywatnym domu wakacyjnym. Na zewnątrz, można odpocząć z rodziną, przyjaciółmi lub samemu cieszyć się śpiew ptaków. W tym artykule powiemy Ci jak zrobić altany własnymi rękami. Po tym wszystkim, proces ten obejmuje wiele działań i bez monitowania, zrobić sobie drewniany altanka jest trudne, jeśli nie — to niemożliwe.

Wideo na jak zrobić altanę znaleźć to nie jest takie proste. Oferujemy Państwu nasze instrukcje tekstowe i rozpocząć tę ekscytującą pracę.

Meble ogrodowe mogą mieć budowę modułową i przekrój, jest po prostu okrągła ławce pod drzewem lub solidnej kamienia, do którego wstawić okna, wewnątrz wyposażyć grill i tak dalej. Proponujemy zrobić drewnianą altanę, która będzie służyć jako niezawodny i schronienia, a idealnie wpisują się w ogólny projekt stoczni.

Umieść na budowę pergoli

Najbardziej punkt jest nie tylko wybór materiału, ale w pierwszej kolejności, wybór lokalizacji dla budowy altaną. Wznosząc swoją altanę w terenie otwartym pod słońcem, będzie budować prawdziwy piec, który będzie bardzo niewygodne. Dlatego miejsce zbudować altanę należy dobrać nie tylko w oparciu o planowanie projektu, ale także przez cienie lokalizacji.

Powinny być budowane jedynie altana w zacienionym miejscu. Dobrze, jeśli można zorganizować altana w pobliżu stawu. W okresie letnim, naprawdę docenić piękno tego pomysłu.

Upewnij się również, że w pobliżu nie było altanka źródła hałas.

Wybierając projekt altanka

Przed dokonaniem altanka powinny być określone z jego typu. Jeśli chodzi o rodzaj budowy altanka może być stałe lub czasowe.

Tymczasowe altana może być zainstalowany na wiosnę i jesienią rozebranego. Te gazebos mogą być użyteczne w tym kraju. Jak dla stałych pawilonów, pozostają na miejscu na stałe, niezależnie od pory roku. Dlatego jest bardzo ważne dla nich trwałego.

Niezawodną komunikację z gleby mogą być osiągnięte dzięki światła fundamencie lub kawałka rury wykonanej z metalu lub betonu, zagłębionej w ziemi. Altany tymczasowe są dobre, że można zmienić ich położenie. Jednak w montażu i demontażu im potrzebne rocznie, a to oznacza dużo pracy.

W przypadku, gdy do rozpoczęcia budowy

Przed dokonaniem altana w kraju, powinny zdecydować o jego wielkości i przygotować szczegółowy rysunek. Następnie rozpocznie się wypracować pracę fundacji i pracy na głównych konstrukcji nośnych — drewniane słupy, które są bezpiecznie przymocowane do podłoża.

Należy pamiętać, że konstrukcja altanka wybrać, to jest nadal, jak również wyposażenie domu w ciągu wymagać dobrą ochronę przed czynnikami klimatycznymi. Ten Impregnacja jak antyseptyczne, dobra izolacja, jak również zastosowanie kilku (!) Warstwami lakieru lub emalii. Kupić wszystko, czego potrzebujesz.

Główne prace

Standard altanie willi jest długość — trzy metry, a szerokość — dwa. Na tym etapie potrzebne są następujące narzędzia:

  • Łopata;
  • Liny;
  • Kołki do znakowania;
  • Pomiar taśmy.

Podczas budowy, należy pamiętać, że trzeba zostawić wystarczająco dużo miejsca wokół altanie, że w trakcie budowy i po nim można łatwo obejść. Ułatwi to postęp samego pracy, a następnie naprawy. Działka oczyścić, odciąć żyzne gleby (około 10 cm.). W rogach przyszłych altanki i jego centrum trzeba kopać dziury w betonowych drewnianych słupach, jak wspomniano powyżej. Pogłębienie około 500 mm. i otwory wielkości 150 na 150 mm. Jako niezawodny filary mogą używać drewna z dębu lub modrzew — 100 do 100 mm. a długość 3000 mm.

Dolna część paska pokrytego bitumu lub smoły.

W gotowym otworze zasypane trochę gruzu i starannie ubija go. Nie mogę naprawić kilka otworów w szynach. Następnie można wypełnić je betonem.

Kilka dni do wyschnięcia i beton powinien ustawić.

Początek kolumny wiąże Kwadraty, która ma przekrój 50 do 100 mm. Dokręcić śruby projekt. Seks w altanie może być równo z ziemią, i pozostanie na nim.

Jeśli chcesz podłogi na parterze, można po prostu zrobić podstawę nawierzchni (beton) kamienia.

Jak zrobić dach na altanie

Teraz nadszedł czas, aby zrobić dla naszego dach dwuspadowy altanie. Będzie się składać z czterech rygli, które będą miały miejsce po każdej ze stron dachu, który jest podłączony do środka. Podłączony do krokwi poziomą poprzeczką. Podstawa dachu — zwykle sklejki. Z powyższego można wnioskować, na przykład płytki.

Nie zapomnij o odpływów dla wody deszczowej.

Wykończenie wnętrza belweder

Co najmniej jednej ze ścian jest zalecany do głuchych. Szczególnie odpowiedni do tego przez ciągłego wiatru. Na podłodze można położyć dywan lub linoleum, laminat.

Tutaj wszystko zależy od Twoich planów i fantazji. Możesz zrobić okno, ale można zrobić altanka była otwarta. Możesz zostawić sufitu, jak sposób, w jaki jest, a proces okładzin.

Teraz, przynajmniej w ogólnym zarysie, ale wiesz, jak zrobić altany. Zdjęcie gotowe altany, można łatwo znaleźć w Internecie pomoże Ci zrozumieć przyszłych prac i uzupełniać nasze szczegółowe instrukcje.

Share →