Jak zrobić dekoracje czekoladowe

Jak zrobić dekoracje czekoladowe

Do dekoracji ciast będzie pasować do niemal każdej czekolady — ciemny (gorzki), mleko, biały, najważniejsze — że czekolada nie było dodatku w postaci orzechów lub rodzynek. Czekolada może być przechowywany przez około rok, ale w żadnym wypadku nie powinny być umieszczane w xolodilnik czekolady, w przeciwnym razie zostanie ona pokryta białym naletom. Czekolady również wrażliwe na wilgoć, łatwo pochłania zapachy.

Z nieprawidłowo przechowywane czekolady trudno będzie podejmować dobre ozdoby dla torcie — będzie źle się topić i można zakupić posmak.

Czekolada można zrobić własnymi rękami wielką dekorację dla wyrobów cukierniczych. Ale nawet wzór czekolady na torcie będzie wyglądać oryginał, to wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Aby utworzyć taki ażurową dekorację białym lub ciemnej czekolady, będziesz potrzebował papieru pergaminie, folii lub folii z tworzywa sztucznego, Łopatka i czekolada się topił w bane wodzie lub w kuchence mikrofalowej.

Jako podstawę do robienia ozdób czekoladowych można użyć gotowych ciemnej lub białej czekolady, batony czy cukierki. Wdzięku ażurowej dekoracji czekolady można włączyć i domowe ciasta i ciastka, i inne wypieki.

Aby utworzyć te dekoracje na torcie, można korzystać z różnych receptur i metod. To może być delikatne wzory malowane wcześniej rozpuszczoną czekoladą, figurki czekoladowe z form, czekoladę lub czekoladowe, kwiaty liście z pasty czekoladowe.

Przepisy Jak gotować ciasto czekoladowe dekoracja

1. W mikrovolnovoy Pechi.

Czekolada do produkcji biżuterii może stopić w następujący sposób — umieścić mikpovolnovki kontroli na małą moc i tak często, jak to możliwe, Stir masy czekoladowej, że ciepło jest równomiernie.

2. W garnku z podwójnym ctenkami.

Rozkładamy ciasto czekoladowe w misce z podwójnymi ściankami. Między ctenkami powinny być gorące, ale nie wrzącej wody, rozpuścić czekoladę i potrzebę ociągać. Rozpuść czekoladę w bane bain uważać, aby woda nie dostała ani kropelki pary wodnej i kondensatu.

Ażurowej dekoracji czekolady

Rozpuszczoną czekoladę trzeba wlać do worka z pergaminem lub plastikowej torby. Następnie odciąć jeden róg w opakowaniu. Aby dowiedzieć się bardziej eleganckie, wyciąć bardzo małe postacie narożne grubsze otwór powinien być o większej średnicy.

Następnie ściskając wciąż ciepłe i miękkie czekolady ściśle wzdłuż linii wzoru. Gdy wszystkie dane czekolady i wzory są rysowane, ostrożnie przenieść nas w lodówce przez godzinę.

Po utwardzeniu czekolady, starannie oddzielić dane z bazy. Delikatne ciasto czekoladowe ozdoby są bardzo delikatne, więc usunąć je z podstawy, aby być bardzo ostrożnym. I lepiej jest zrobić kilka zapasowy, tylko w przypadku, gdy jeden z nich łamie.

Dane te mogą nie tylko udekorować ciasto, ale także wszelkie inne desery.

Wideo master class na jak czekolada do dekoracji tortu

W tej klasie mistrzowskiej będzie można zobaczyć różne opcje podrorbno wyrobu biżuterii na ciasto czekoladowe.

Share →