Jak zrobić łabędzia z papieru?

Jak zrobić łabędzia z papieru?

Technologia modułowa origami został wynaleziony przez Chińczyków, którzy jako pierwsi stworzyć trójkąt identycznych elementów raczej złożonych, trójwymiarowych kształtów. Każdy moduł jest specjalnie złożone arkusze papieru o różnych rozmiarach, więc tworzenie objętości figur z papieru w taki sposób — praca nie jest skomplikowana, ale jest to czasochłonne. Każde kolejne moduły warstwy połączone z poprzednich elementów poprzez inwestowanie w siebie.

Otrzymana struktura nie pęka, ponieważ utrzymuje siły tarcia, ale jeśli trzeba było przykleić modułów ze sobą wynikową będzie w stanie odtworzyć nawet małe dziecko.

Oryginalna biżuteria z papieru, nie tylko jest doskonałym prezentem dla prawdziwych koneserów ręcznie wykonane przedmioty. Są to, na przykład, doskonale udekorować choinkę lub pokoju w oczekiwaniu na święta Nowego Roku, a także oryginalna będzie atrakcją na weselu lub po prostu świątecznym stole.

Przed dokonaniem łabędzia z papieru, należy przygotować dużą ilość modułów tego samego papieru formatu. Papier powinien być wysokiej jakości: najlepszy A4 kolor przed pracą biura, które tnie się na małe kwadraty, lub sprzedawane w blokach papierniczych do ewidencji, o połowę.

Do produkcji tęczy łabędź potrzebuje około 500 modułów w różnych kolorach: różowy 136, 60 żółty, 90 pomarańczowe, 78 zielonych, 39 niebieskie, 19 fioletowy 36 niebieskie i 1 czerwoną. Dla każdego modułu musi być prostokątem o wymiarach około 4060 cm. Arkusz papieru jest najpierw złożyć na pół, a następnie zawiń krawędzie ku środkowi, a rogi są wygięte trójkącie.

Lewy element ma dwie kieszenie i dwa kąty. Do łączenia modułów ze sobą narożników jednej warstwy są umieszczane w kieszeniach innych.

Zacząć wykonywać Tęcza elementu łabędź różowy. Są one połączone ze sobą w następujący sposób: wewnętrzny rząd stoi na krótkim boku, zewnętrzna — długi i naroża wewnętrznej rzędu są umieszczone w zewnętrznych kieszeni.

Następnie przejść do elementów pomarańczowy i zamocowana na ich zewnętrznej okręgu w naprzemiennych rzędach takie powinny być 3 sztuki, z których każdy jest używane przez 30 elementów.

Następnie, powstała struktura jest obracane tak, że staje się top jak stadionu.

Wtedy zaczynają się tworzyć skrzydła wyborze miejsca montażu szyi (dwa sąsiednie moduły narożne) oraz zwiększenie z tego punktu na 12 elementów po obu stronach. Kolejne trzy rzędy elementów wykonane z zielonego, zmniejszając każdy element jednego skrzydła każdego wiersza. Podobnie wykonać dwa wiersze z niebieskim modułów, trzy niebieskie i trzy fioletowy.

W ostatnim wierszu powinien mieć tylko dwa składniki: jeden dla każdego skrzydła. W przestrzeni na ogonie, a następnie pięć rzędów, z których każdy jest liczba modułów zostaje zmniejszona o jeden, a kolor odpowiada kolorowi skrzydeł w odpowiednich rzędach.

Do formowania głowy i szyi łabędzia moduły połączone są nieco inaczej: dwa kąty jedną umieszczoną w dwóch pozostałych kieszeni (szyjkowej natychmiast zapewnia niezbędną zginanie). Powstały konstrukt jest na dwóch rogach lewej do mocowania szyję.

Podstawka Swan reprezentuje rozmiar dwóch pierścieni 36 i 40 elementów, które są połączone w taki sam sposób jak w szyję.

Że cała konstrukcja jest bardziej solidna, możesz zadzwonić sklejone, a następnie wkleić je figurki łabędzia.

Z takich właśnie prostych trójkątów, można utworzyć wiele nie tylko różnych łabędzi, ale także wszystkie rodzaje ptaków, postacie z bajek i zwierząt. Wystarczy zadbać o niezbędną ilość półfabrykatów i połączyć wyobraźnię!

Share →