Jakie choroby leczy wszystkie znane Polny?

Jakie choroby leczy wszystkie znane Polny?

Kto z nas nie spotkał w lesie, łąk lub wilgotnych miejscach, parki jasny zielony «choinek» skrzyp? Roślina ta jest szeroko rozpowszechnione, a ogrodnicy, a ponadto jest trudny do chwastów podawanych jak długo rozgałęzione korzenie.

Skrzypy na świecie wiele gatunków europejskich zwykle nie przekracza pół metra, aw Ameryce Łacińskiej gigantów dorastać do 12 m wysokości. Uważa się, że jego nazwisko było skrzyp jego podobieństwo do ogona konia. Co ciekawe, «ogon» element jest zawarty w jego imieniu i na kilka języków europejskich, takich jak Polaków, że «Koński ogon».

Skrzyp przedstawiono nam na dwa sposoby. Wiosna nie jest rozgałęzione soczyste różowe lub biało-brązowe pędy z dużymi kłosków kwiatowych. Dove maja kontrowersji wynika umrzeć z powrotem, i zastąpić je zaczynają rosnąć bardziej znane nam ciężko «jodełkę» cienkie i długie «igły» osobliwe długich liści.

W tym krótkim okresie mogą być gromadzone i skrzyp i jego łodygi lato zielone łodygi.

Wspaniała roślina skrzyp — zawiera tak wiele użytecznych: węglowodany, tłuszcze, białka, sole mineralne, glikozylową, krzemu i kwasy organiczne, żywice, garbniki i substancje gorzkie, witaminy C i karotenu, wiosną pędy wciąż i cukier, a bulwy Pozyskanie — skrobia.

Pędy wiosenne i bulwy — delikatność, mogą być spożywane na surowo, a także przygotowanie ich do różnych potraw. Młode pędy i kolce dodawane do sałatek, hash, omlety, zupy, aby z nich wypełnienie do ciast i galaretek, nawet smażone. Guzki są zazwyczaj spożywane na surowo lub pieczone.

Mąka z wysuszonych pęcherzyków dodaje się do ciasta.

Szerokie zastosowanie skrzypu i tradycyjnej medycyny. Wymowa właściwości lecznicze ma tylko latem — «jodełka skrzyp». Użyj go jako świeże i w formie suszonej.

Zazwyczaj skrzypu stosowany jako środek antyseptyczny, gojenie ran, hemostazy. ściągające, co więcej, jest to dobry moczopędne, pomaga rozpuścić i usunąć kamieni nerkowych i pęcherza moczowego, zmniejsza obrzęk i białko w moczu, pozytywny wpływ na metabolizm.

Świeże, posiekane lub pocieranie (można żuć), skrzypu jest stosowany w leczeniu ran, owrzodzeń i oparzeń kompresy na bóle stawów. Świeży sok podjąć 2/1 łyżeczki do herbaty 4 razy dziennie jako środek moczopędny, aby zmniejszyć obrzęk.

Szeroko stosowany napary, w tym świeże (30-40 oz.) Lub suszonych (15-20 uncji) Skrzyp zalać szklanką (200 ml.) Wrzącej wody i zaparzać przez 2-3 godziny. Take 1-2 łyżki przed jedzeniem obrzęku, kamienie nerkowe, choroby nerek, wątroby, pęcherza moczowego, chorób kobiecych, nadciśnienia, miażdżycy. Umyte rany, wrzody i wyprysk, aby płyny z otarciami, kompresy na bóle stawów w reumatyzmie, dny moczanowej.

Wlew Drip krwawienia w nosie, gardle spłukać anginy i różnych stanów zapalnych.

Do zewnętrznego stosowania medycznego (przemyciu ściska) mogą być stosowane do sporządzania naparu w przegotowanej wodzie w temperaturze pokojowej. Stosunki ilościowe są prawie takie same, ale twierdzą, nie mniej niż jeden dzień. Choroby skóry, drobne rany, zadrapania i tak dalej. II infuzji dodaje się do wody podczas kąpieli.

W medycynie ludowej jest powszechnie stosowany i wywary z skrzypu. Stosunek wody i rośliny ciężaru około same jak dla wytwarzania naparów, ale wrzenia przez 20-30 minut w niskiej temperaturze, można użyć łaźnię parową. Uważa się, że brzeczka jest większa moc ran, tak że ma łyżce przed jedzeniem.

W leczeniu rany, choroby skóry itp odwar także stosować w postaci wlewów.

Ze skrzypu może gotować i maści do użytku zewnętrznego. W tym celu, crop odparowuje się gotować do wyciągu, który jest następnie mieszany z wazeliną lub smarem.

Przed podjęciem leki z skrzypu wewnątrz, trzeba skonsultować się z lekarzem, powód jest jasny — skutki dla wątroby, nerek, pęcherza moczowego. W zasadzie, przeciwwskazania leków z skrzypu tam, ale ciężką chorobą nerek (zespół nerczycowy, zapalenie nerek).

Skrzyp może zbierać od czerwca do sierpnia. Jest jeszcze jedna cecha, że ​​należy je suszyć w cieniu, ale z dobrą wentylacją, jak w przypadku powolnego suszenia ciemnieje i traci pewne właściwości lecznicze. Suszone zachowują 3-4 lat w suchym wentylowane.

Warto zauważyć, że skrzyp jest używane do celów handlowych, głównie z powodu obecności krzemu. Suszone łodygi są wykorzystywane do polerowania drewna i drewna miękkiego kamienia, wyczyścić im dania. Odwar z korzeni mogą być malowane tkaniny w żółto-szarym kolorze.

Skrzyp jest skromny, mogą rosnąć w każdym wilgotnym miejscu. Jego złożoność nie jest puste, a właściwości lecznicze warto do nich zwracać uwagę i mieć ten wspaniały zakład w domu apteczce. Ponadto, wysuszone łodygi wyglądają bardzo dekoracyjne i mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz.

Share →