Jakie objawów i leczenia chorób skóry u psów

Jakie objawów i leczenia chorób skóry u psów

Choroby skóry u psów , obecnie pojawia się coraz częściej. Wynika to z wielu aspektów: nie tak i niedożywienie, degradacja środowiska naturalnego powietrza atmosferycznego, siedzący tryb życia, pokrywający się z zakażonych osób. Często choroby skóry u zwierząt objawia się jako dziedzicznej skłonności do różnych chorób skóry.

Rodzaje chorób skóry u psów

Na najmniejsze zmiany włosów należy traktować psa do kliniki weterynaryjnej dla niezbędnych analiz i dokładną diagnozę choroby. Poniżej są najczęstszą chorobą skóry u psów, ale precyzyjnie określić, które choroba występuje, może być tylko specjalista.

 • Dermtofitoz w dawnych czasach nazywane chorobą półpasiec. Podczas infekowania choroby u psów obserwowano łysiny, które nie objawiać się (nie ma zaczerwienienia, swędzenie lub pieczenie).
 • Pitarosporoz najczęściej znajduje się na podbródek, uszy i usta zwierząt. Przejawem tej choroby są śluzowa wydzielina z uszkodzonych miejscach.
 • Pasożyty zewnętrzne jest pojawienie się na ciele pchły zwierzęce, wszy, ziołowych lub innych gatunków kleszczy. Pies ciągle swędzi i cierpi.
 • Świerzbu skórnego wspólnego.

  Przyczyny tej choroby, pasożyty, które przynoszą wełniany dyskomfort zwierzęcia.

 • Atopowe zapalenie skóry jest objawem reakcji alergicznej na ślinie noszenia pasożytów. Pies w tym przypadku, jest podatna na dwa ukąszenia pasożytów i chorób reakcji alergicznej na skutki ukąszeń.
 • Atopowe zapalenie skóry jest chorobą i jest antyalergiczne. Tylko jego pochodzenie jest związane z dziedziczenia, a głównym alergenem są naturalne zmiany w otoczeniu.
 • Alergia jest chorobą, która sama przejawia się w skórze zwierzęcia. Alergeny mogą służyć do wielu produktów lub artykułów:. Detergentu, protivobloshinye kołnierz różnych leków i tak dalej P

Choroby skóry u psów zdjęcie

Objawy choroby

W przypadku chorób skóry u psów manifestu , ich objawy są zmniejszone w 3 grupach.

 1. Bolesne swędzenie, w którym pies grzebienie jego ciało na otarcia i zadrapania.
 2. Pojawienie się różnych nowotworów skóry: tablice w różnych rozmiarach i różnych kolorach, brodawek, pęcherzy.

  Uszkodzone ciało psa utworzona peelingu, zaczerwienienie skóry, a następnie przechodzi do łysienia.

 3. Jeśli uszkodzona skóra staje się infekcji lub różnych drobnoustrojów, skóry psa zaczyna rozpalać, pęcznieją i jątrzyć.

Choroby skóry u psów są bardzo niebezpieczne, zarówno dla zwierzęcia i cheloveka.Poetomu natychmiast po zaczynają wykazywać pierwsze objawy choroby, ważne jest, aby zapewnić pomoc medyczną na zwierzęta.

Leczenie chorób skórnych

Niektóre proste choroba skóry psów i innych chorób można leczyć w domu.

Charakterystyczny domu ma właściwości lecznicze Aloe kwiat. Sok z aloesu stosować na uszkodzoną skórę psa ratuje ją od swędzenie, dyskomfort i uczucie pieczenia. Sok z aloesu można pokonać samemu lub kupić gotowe środki aptece.

Podobne działania mają zioła i herbaty ziołowe, takie jak rumianek, nagietek, echinacei. Poza faktem, że te leki zmniejszają ból u psów, są one doskonale zmniejszenia stanu zapalnego i wyeliminowania bakteryjne ropiejących na skórze.

Powyższe środki mogą być stosowane tylko w początkowych stadiach choroby. Jeśli są trudne choroby skóry u psów leczenie jest przeprowadzane wyłącznie w klinice weterynaryjnej. Specjalista przed przepisaniem dowolny lek musi przeprowadzić pełną diagnostykę rzekomej choroby, podejmują stosowne testy skórne i badania krwi, skóry skrobanie usunąć psa.

Dopiero po dokładnej diagnostyce tej choroby przez wykwalifikowanego technika wyznaczonego skuteczne leczenie.

Należy pamiętać, że prawidłowe rozpoznanie choroby nigdy nie przyszedł, aby umieścić tylko na kontroli wzrokowej. Wymaga to badania laboratoryjne włosy psa.

Jeżeli lekarz spojrzał na psa natychmiast przypisuje leków, nie można traktować psa pod kierunkiem lekarza. Ważne jest, aby pamiętać, że niewłaściwe leczenie może prowadzić do śmierci zwierzęcia.

Środki zapobiegawcze

Wiele chorób psów na skutek niekorzystnych konserwacji i pielęgnacji. Jest to niezbędne do wykonywania prostych warunków, że zwierzę było zawsze hale i obfite.

 • Prawidłowe odżywianie i zdrowie zastaw. Ważne jest, aby system odpornościowy na odpowiednim poziomie, aby obronne organizmu są zawsze wykonywane z powierzonych im funkcji.
 • Regularnie traktować psa ze specjalnymi środkami pchły, kleszcze i innych chorób skóry. Jeśli pies jest nadal zainfekowane pasożytami, po czym utwardza ​​się, nie zapomnij do dezynfekcji i łóżko i miseczki do karmienia.
 • Terminowe szczepienia doskonała profilaktyka wielu chorób. Zwłaszcza gdy dog ​​uczestniczy w wystawach, musi być regularnie poddawany szczepieniu.
 • Ważne jest, aby wiedzieć, że wiele chorób skóry psów zakaźnych, tak szybko, jak pies zaczął wykazywać pierwsze objawy zakażenia każdej infekcji, musi być odizolowana od ludzi. Po tym ubrania wszyscy członkowie rodziny powinni być gotowane i myte w środku dezynfekcyjnym.

Człowiek odpowiedzialny za kogoś, kto ujarzmić. Nigdy nie pozwól, aby czworonożny przyjaciel cierpi. Cierpienie i utrapienie doświadczonych przez choroby skóry zwierząt, nie są porównywalne do niego z innych mąk.

Share →