Jakie są przyczyny zaburzeń snu u kobiet w ciąży?

Jakie są przyczyny zaburzeń snu u kobiet w ciąży?

Jak opóźnienie wzrostu brzuch rośnie w ciąży oraz kobiet coraz trudniej znaleźć wygodną pozycję, które mogłyby dostarczyć dobry spokojny sen. Jest to chyba najbardziej ostra i pilny problem zaburzeń snu w ciąży.

Inną częstą przyczyną zaburzeń snu mogą być częste oddawanie moczu. Dzieje się tak, ponieważ nerki Przyszła mama w końcu zacząć pracować ciężej, filtrowanie większą objętość krwi przechodzącej przez jego ciało. Ta zwiększona nerek powoduje wzrost ilości wytwarzanego moczu.

Ponadto, w czasie wzrostu przyszłego dziecka jest aktywny wzrost rozmiaru macicy, co zwiększa ciśnienie na pęcherz, którego objętość jest zmniejszona na skutek tego, i zaczyna jechać do toalety częściej.

Czasami, zwłaszcza w pierwszej połowie ciąży, kobieta nie może spać z powodu tego, co wydaje się problemy z oddychaniem. Fakt, że wzrost całkowitej ilości hormonów w organizmie często powoduje oddychać i poczucie braku oddychania powietrzem.

W celu zwiększenia przepływu macicy i służą jednocześnie wystarczającą ilość krwi do innych organów, serce zaczyna ciąży szybciej. W tych przypadkach przyczyną zaburzeń snu staje się zwiększenie częstości akcji serca i ciężkiej pracy serca .

Aby przygotować się do ciała kobiety w ciąży poród zaczyna produkować hormon relaksyna. Jednak jedną z konsekwencji jego produkcji jest możliwe Link prowadzi do osłabienia skurcze mięśni łydki i bóle pleców.

U kobiet w ciąży układ pokarmowy spowalnia nieco. często resztki żywności w żołądku i jelitach dłużej niż zwykle. Taka praca przewodu pokarmowego i mogą towarzyszyć zgaga zaparcie . które z kolei jest przyczyną zaburzeń snu. Bardzo często może się to zdarzyć w ostatnim trymestrze ciąży, kiedy wzrosła macica zaczyna naciskać mocno na żołądku i jelicie grubym.

Bardzo często powoduje zaburzenia snu u kobiet w ciąży są psychologiczne. Po tym wszystkim, prawie każda kobieta w przewidywaniu dziecka jest w stanie wstępnego naprężenia. W zasadzie, jego uczucia i doznania jest teraz zupełnie normalne, ale bardziej żywe wrażenia, a czasem koszmary przychodzi w czasie snu może spowodować naruszenie.

Jaka jest pozycja do snu może być zalecany dla kobiet w ciąży?

W drugiej połowie ciąży wiele kobiet zaczyna narzekać na alarmującym niespokojny sen. Często wynika to z faktu, że nie działa z wygodą, aby umieścić korpus o złożu. Kobiety w ciąży nie mogą znaleźć wygodną pozycję do spania, ponieważ zapobiega wystarczającą ilość i duży brzuch.

Pierwsze zalecenie w tym przypadku może służyć jako wezwanie do pokory niedogodności i próbować znaleźć nowe, być może trochę nietypowy, ale optymalną pozycję do snu. Wybierając dla siebie i przyzwyczaić się do niego po jakimś czasie, znajdziesz długo oczekiwany dobry wypoczynek w nocy.

W takim przypadku, jeśli kobieta zawsze spała, leżąc na brzuchu, a następnie w czasie ciąży, że musiałby być z tego zwyczaju. Sen w tej pozycji nie jest ważne, ponieważ ciśnienie na płód jest zbyt silny, a to może mieć bardzo przykre konsekwencje zarówno dla matki, jak i płodu.

Spanie na plecach może wydawać się najbardziej komfortowo, ale postawa na sen nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży, ponieważ może to powodować ból, ból pleców, trudności w oddychaniu podczas snu i krążenie krwi, co prowadzi do zmian w ciśnienie krwi .

Zalecana pozycja do spania w czasie ciąży — leżącej na lewym boku. Dla wygody można umieścić jedną nogę na nogę, umieszczając miękką poduszkę między kolana.

Podczas snu w tej pozycji w kobiety w ciąży zwiększa przepływ krwi do miejsca, w którym owoce, aktywuje nerki, co pomaga zminimalizować prawdopodobieństwo obrzęk dłoni i stóp. Zmniejszony nacisk na wątrobę, po prawej stronie, a nie boli miednicy i pleców po spaniu. Lekarze mówią, że takie postawy jest optymalny, aby zakończyć pracę serca.

Share →