Jęczmień

Jęczmień

Barley — obrzęk powiek zwykle spowodowane zakażeniem jednym lub więcej pęcherzyków w ich rzęs korzeniowych. Jęczmień na zewnętrznej powierzchni wieku zwany zewnętrznym, na wewnętrznej powierzchni — wewnętrzne. W medycynie, choroba ta nazywa gordeolum.

Objawy

Główne objawy jęczmienia jest ból, zaczerwienienie i obrzęk powiek. Oko może silnie łzy i / lub doświadczenie uczucie ciała obcego. W zależności od jęczmienia wewnętrznego lub zewnętrznego, mogą być odczuwalne i inne objawy.

Dla zewnętrznych jęczmienia żółte notatki obecność ropnia się blisko krawędzi powieki. Kiedy go dotknąć można poczuć ciepło i / lub ból.

W przypadku jęczmienia wewnętrznym widać zaczerwienienie z żółtych plam na siebie na powierzchni wewnętrznej wieku, kiedy włączyć go. Skóra wokół obrzęk miejsce wygląda stan zapalny. Jęczmień wewnętrzny zazwyczaj rozwija się powoli i jest bardziej bolesne niż na zewnątrz.

Niektóre jęczmień ludzi występuje raz lub dwa razy w życiu, a inni są znacznie bardziej prawdopodobne. W drugim przypadku, musisz być ekranowane w celu identyfikacji chorób układowych lub przewlekłe.

Zazwyczaj tylko jedna opracowanie jęczmień, ale w niektórych przypadkach może być nawet nieznacznie jednocześnie obu oczu.

Powodów. Najczęstszą przyczyną jęczmienia — zakażenie gronkowcowe. 9 na 10 przypadków tej choroby są związane z tą bakterią.

Typowo, źródło zakażenia gronkowcem bakterię, która staje się nieszkodliwa przebywa na skórę i w nosie. Bakteria ta może powodować zakażenia przenikania przez małe otwory w skórze, albo na krawędzi powieki.

Obecność powiek (zapalenie brzegu pokrywy) jest jednym z czynników ryzyka dla jęczmienia.

Klasyfikacja

Jęczmień zewnętrzny. Jest to najbardziej popularny rodzaj jęczmienia. Jest ropień, tj. E abscess na krawędzi powieki. Ropień dojrzewania od zewnątrz oka.

Jej rozwój jest spowodowana zakażeniem otaczających tkanek.

Jęczmień wewnętrzny. Ten ropnia na wewnętrznej powierzchni wieku. Rozwija się w wyniku infekcji gruczołów Meiboma. Gruczoły Meiboma znajduje się w środku tego wieku, u podstawy rzęs. Ich liczba wynosi około 50-70 w każdym wieku. Gruczoły te pomagają utrzymać wilgoć oczu, zapobiega odparowywaniu łez z ich powierzchni.

Jeśli występuje zatykanie gruczołów Meiboma wewnętrzna jęczmień może prowadzić do halyazion.

Leczenie jęczmienia

W większości przypadków, jęczmień utrzymywane same w sobie kilka dni lub tygodni, w tym przypadku nie wymaga leczenia. Ale jeśli nie ma poprawy, aby uniknąć komplikacji traktowane jęczmień niezbędne. Istnieje kilka metod leczenia.

Strona główna Leczenie. Ciepły okład — prosta i skuteczna metoda leczenia jęczmienia. Użyj ręcznik lub ściereczkę zwilżoną w ciepłej wodzie. Kompresja powinny być wygodne dla skóry, nie wypalić. Kompres stosowane do powiek, przez 5-10 minut. Takie jęczmień ocieplenie pomaga usunąć nawóz.

Procedura powinna być przeprowadzana 3-4 razy dziennie aż do poprawy.

Jest to również ważne dla czyszczenia skóry wokół powieki wydzielin ropne lub suszonych skorupy, zwłaszcza jeśli związany z jęczmienia powiek. Można to zrobić za pomocą niewielkiej ilości niemowląt szamponu rozcieńcza się wodą. Zwilżyć wacika przetarł krawędzi powieki i płukać oczy wodą.

Przed początkiem odnowy powinien powstrzymać się od korzystania z makijażem. W przeciwnym razie, choroba może pogorszyć i odzyskiwanie będzie opóźnione.

Antybiotyk. Antybiotyki, nie są zalecane w leczeniu jęczmienia z kilku powodów:

• Aktualnie zbierane dość dowodów na ich skuteczność w tej chorobie

• jęczmień zwykle nie wymagają pomocy medycznej

Niemniej jednak, antybiotyki stosowane do leczenia komplikacji jęczmień halyazion.

Leczenie chirurgiczne. W przypadku jęczmienia jest bardzo duża lub leczenie nie przynosi pożądanego efektu, lekarz może przebić go igłą lub zrobić małe nacięcie na jej do kanalizacji. To wyświetli zawartość Skopje i zapisać powiek infekcji.

Z małą zewnętrzną lekarz może zalecić jęczmienia usuwanie rzęs jeśli tkanka otaczająca zainfekowane.

Procedury te są w żadnym wypadku nie powinny być utrzymywane przez samych pacjentów. Niedozwolone ściskając jęczmienia. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych techników.

Autor. Okulista EM Udodov, Mińsk, Białoruś.

Share →