Kapiącej wody w czasie ciąży

Kapiącej wody w czasie ciąży

Zarodek w ciele matki podczas całego okresu ciąży rozwija się w swoim microcosm, który jest pęcherz płodu (lub inaczej, owodni) wypełnione specjalnym ciekłej pożywki – płyn owodniowy.

Owodni i zawiera płyn owodniowy wykonywania różnych funkcji, z których najważniejsze to:

    chroni płód przed urazami w wyniku ostrych i nieostrożny ruch matek przypadkowe uderzenia; Ochrona płodu przed wnikaniem patogenów i infekcje z zewnątrz, realizacji procesów metabolicznych.

Amnionalnaya ciecz jest regularnie aktualizowana, dzięki czemu wewnątrz pęcherzyka błony, aby uzyskać wygodną atmosfery jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. W prawidłowej ciąży, amnionalnaya rozerwania powłoki w pierwszym etapie pracy, kiedy szyjka macicy zaczyna się otwierać i posiada silną okres.

Ale zdarza się i tak, że integralność błon uszkodzony znacznie wcześniej. Takie powikłania mogą wystąpić nawet we wczesnym okresie ciąży, 15-20 tygodni.

Przyczyny

Głównymi czynnikami, które mogą wywołać przerzedzenie amnionalnoy powłoki są:

Jednakże przeciek płynu owodniowego i często rozwija się w nieobecności jakiegokolwiek powodu.

Niebezpieczeństwo wycieku płynu owodniowego

Jak wspomniano powyżej, płyn nie amnionalnaya kompleksowe funkcję ochronną, chroniąc płodu od większości niebezpieczeństw czają. Jeśli to nie wystarczy, to może stać się bodźcem do rozwoju poważnych powikłań, takich jak:

Objawy Wyciek płynu amnionalnoy

Łatwiej jest zdiagnozować wyciek płynu owodniowego w ostatnich miesiącach ciąży. Do końca okresu ciąży objętości amnionalnoy płynu równą 1-1,5 litra, i kapiącą z wielką wodą często obfite. Trudno przeoczyć, ponieważ wydzielina z pochwy stają się mniej spójność, a kobieta ciągle czuje się wilgoć na bieliźnie.

Odnotować plam wcześniejszych względem kobiety mają być bardziej ściśle i uważnego monitorowania zmian w wyglądzie i liczby wyborów. Płyn owodniowy, z wyjątkiem pewnych nietypowych przypadkach, nie mają kolor lub zapach. Śledź tego zjawiska może jedynie zmienić typ i ilość wydzieliny.

W domu, sprawdzić się pod kątem wycieków wody, można użyć zwykłej podszewki tkanek, które muszą zostać objęte w bieliźnie. Jeśli będziesz regularnie na nim pojawiać bezbarwny mokrą plamę, to jest możliwe, że nie ma wycieku. Konwencjonalne podpaski higieniczne, w tym codziennie, to nie pasuje, bo intensywnie pochłaniają wszystko podświetlenie i odróżnić coś się dość trudne.

Ostateczna odpowiedź na to pytanie może ginekologa tylko na podstawie wyników diagnostycznych.

Metody diagnostyki wycieku wody

Główne metody stosowane do diagnozowania wycieku płynu owodniowego, co następuje:

Wyciek płynu owodniowego nie jest denerwujące niedogodności, ale bardzo realne zagrożenie dla dziecka, jeśli czas nie zwracasz na to uwagi i nie rozpocząć odpowiednie leczenie danej sytuacji. Dlatego też, przy najmniejszym podejrzeniu obecności takich powikłań, to lepiej od razu skierować do obserwowanego ciąży lekarz.

Share →