Kiła i zdjęcia

Kiła i zdjęcia

Kiła jest chorobą przenoszoną drogą płciową jest klasycznym. Do zakażenia bakteriami dochodzi najczęściej drogą płciową, co najmniej — gospodarstwa domowego, w kontakcie z pacjentem i jego uwalnianie. Kiła jest przekazywana z matki na płód i, jak również poprzez transfuzję krwi.

Typowe objawy kiły — uszkodzeń skóry i błon śluzowych oraz narządów wewnętrznych różnych układów — układu krążenia, przewodu pokarmowego, kości i stawów, układu nerwowego.

Czynnik syfilis — ruchoma spirala mikrob zwany blada Treponema. Za każdym razem, Treponema pallidum hodowla — 33 godzin.

Objawy kiły

Okres podstawowy charakteryzuje się wyglądem chancre, który powstaje w miejscu wprowadzenia Treponema pallidum. Chancre jest edukacja bezbolesne gęsta czerwony kolor z wrzodu na górnej powierzchni. W centralnej części widać powlekania szary żółty odcień.

Chancre o średnicy 10-20 mm. Wokół niego, nie obserwowano zapalenie. Manifestacje syfilis widać najczęściej w rowku wieńcowych genitaliów, na czele prącia, napletka na liściach, co najmniej — łonowe i skórze moszny u mężczyzn i małych i dużych warg sromowych u kobiet.

Chancre może i jest poza genitaliami — na granicy warg, sutki piersi kobiet, na migdałkach w gardle.

Kiła FOTO na różnych etapach iw różnych miejscach

Jak niebezpieczne syfilis?

Chancre w cyklu podstawowym może dać komplikacji w postaci balanitis, balanoposthitis, stulejki i Załupek zapalnego gangrenizatsii, fagedenizm.

W okresie wtórnym kiły — 3-5 miesięcy choroba jest często obserwowane uszkodzenia stawów, kości, okostnej i syfilityczne łysienie.

Okresu trzeciorzędu charakteryzuje nieodwracalne uszkodzenia niektórych niszczycielskiego narządów tworząc dziury — krtań, język, jak również pojawienie się zapalenia okostnej i kości, zapalenia kości i stawów. Wpływa na układ nerwowy, aortę, serce i inne.

Rozpoznanie kiły

Jako próbki diagnostyczne badanie krwi jest prawdopodobnie przeznaczony na syfilis. Istnieje wiele rodzajów takich testach. Są one podzielone na dwie grupy — krętkowe RIF, RIBT, antygen c krętkowe RW i bezkrętkowy RPR, RW z kardiolipiny antygenu. Szpitale i kliniki są brane netreponemnye krwi. Czasami mogą dać fałszywy wynik pozytywny (czyli nie kiła i analiza pokazuje swoją obecność).

W tym przypadku, w celu potwierdzenia diagnozy podejmowane są dodatkowe testy krętkowe.

W celu realizacji skuteczne jest leczenie, pacjent przechodzi bezkrętkowy badania krwi w celu określenia ilości wyników, na przykład: RW z antygenem kardiolipiny.

Po cierpienie krętkowe testy kiła pozostaje pozytywny dla już życia. Dlatego też są one wykorzystywane do oceny skuteczności leczenia.

Leczenie kiły

Leczenie odbywa się dopiero po potwierdzeniu diagnozy przez badania laboratoryjne. Podstawą leczenia — antybiotyki. Czasami przypisany dodatkowe leczenie — adiuwanty, fizjoterapii i innych Odzyskiwanie można określić jedynie z pomocą znowu badań laboratoryjnych..

Share →