"Knitting na pięć szprych." Skarpety. Wyniki z pięciu ...

"Knitting na pięć szprych", Skarpety. Wykonanie pięciu i miskę sposób częściowego drutach

Temat: Knitting na pięć szprych.

Cel: nauczyć się robić na drutach na pięty i palców sposób częściowy drutach.

Cel:

 • Edukacyjny
 • Rozwojowy
 • Edukacyjny

Metoda: słowna – jasne, praktyczne.

Pomoce wizualne:

 • Karta instruktażowy
 • Schemat na pokładzie.

Wyposażenie:

 • Wełna
 • Schemat

PROCEDURA

 1. Organizowanie chwilę.

 2. Gotowość Test na lekcji.
 3. Komunikacja poprzedni materiał o przyszłej lekcji.
 4. Przedstawienie nowego materiału.
 5. Zajęcia praktyczne “Dokonywanie pięć sposób częściowy drutach”,

 6. Praca domowa.
 7. Podsumowując wyniki.

Historia skarpetki

Powrót na początku XIII wieku, ludzie zaczęli nosić na swoich worków stóp w rozwoju cywilizacji świata nazywano skarpetki. W tamtych czasach był uważany za luksus nosić skarpetki, i tak byli tylko bogaci. Skarpety nie cenione, ponieważ była to nowość, ale dlatego, że jest wykonany z naturalnych i trwałych tkanin i włókien: wełna, bawełna. Skarpety można nosić przez kilka miesięcy, a nie wycierają. Istnieją dowody na to, że w dawnych czasach, kiedy ludzie produkują własne jedzenie, zabijając mamutów i innych zwierząt, mięso będzie jadł, i skóra – na odzieży.

W tamtych czasach, ludzie zapisywanie bóle stóp podczas chodzenia po kamieniach, zimno, otarcia nogi, owinięte ich skóry. To jest bardziej jak skarpetki. Więc czas pojawienia skarpety powinny być traktowane nie XIII, a czasy starożytności BC?

Nie. To nie może się zdarzyć, bo nie zapisać zdjęcia tych skarpetek, namacalnym dowodem, że kiedykolwiek istniał.

Pierwsza kobieta, która dzianiny skarpetki, była Marina Zimno mieszka w południowej części Hiszpanii, ale kolebką skarpetki nie są uważane za kraj, ponieważ rysunki produktów i technologii produkcji pojawiły się wcześniej.

W Rosji, skarpetki pojawiły się dopiero w 1815 roku. Po pierwsze, są one również wykonane z wełny i bawełny, a następnie rozpoczęto dodając włókna nylonowego.

W Egipcie, w 1917 roku było skarpetki z oddzielnymi palcami. Zostały one wykonane wyłącznie z włókien syntetycznych, że osoba była w nich komfortowo. W Rosji, te skarpetki były kilka lat temu.

Teraz skarpetki są integralną częścią garderoby każdej osoby.

Produkcja urządzeń

Zmierzyć objętość nogi w kostce. Zgodnie z próbką kontrolną podstawowy wzór skarpety do określania gęstości dziania. Policz pętli potrzebne, aby rozpocząć.

Wybierz 40 pętli na dwóch igieł pończoszniczych razem wzięte. Odkręć jedną z szprychy i bardzo napięty knit jednym rzędzie elastyczną 1×1, podczas rozdawania pętli na 4 igły w następujący sposób: dzianiny pierwszych 10 pętli jednej igły, a następnie dzianiny 2. 10 więcej pętli, następnie trzecie kolejne 10 pętli i dzianiny ostatnie 10 4- th szprychy. Tak więc, dzianiny wszystkie 40 pętli, a praca umieścić cztery szprychy, bezpłatny piąty pracy. Na pętle 1-sze szprychy Pin pin lub dołączyć kolorowy wątek: w przyszłości, to zabrał poprowadzi prace.

Następnie koniec nici ślub z przędzy pracy niż dziania zamyka krąg.

Następny dzianina na zewnątrz koło zegara 4-5 cm 1×1 gumką. Po uruchomieniu go, przejdź do dżersejem i dzianiny 5 cm (kostka).

Zaczynają się dziać piętę.

Podziel dziania na dwie równe części – 20 i 20 pętle. Następny, dzianiny na dwóch igieł: 3 i 4. Pierwsze i drugie igły w formacji pięcie nie jest zaangażowany. W celu wygodne należy pętlę z dwiema szprychami przełożyć na drugi.

Na końcu każdego rzędu nie może dziać jedną pętlę.

Dzianina twarz i odwróconej pętli 20 pętle wygody są na szprychy 1

20 ust. 3 n = 7

Ukazuje się w następujący sposób: 7, 6 i 7 pętli, czyli z każdej strony, musimy zostawić neprovyazannymi 7 pętli. W tym celu, przy końcu jednego z wielu rezerwie igły 1 pętla neprovyazannuyu.

Powrót do pracy i na koniec następnego wiersza opuścić kolejny 1 pętlę.

Dzianina aż 6 będzie w zawiasy centrum. 1/2 połączone pięć.

Druga połowa pięć dzianina dodany na końcu każdego rzędu 1, nie jest dotychczas dzianej pętelki. Aby pięta była gęsta, trzeba wątek roboczy obejmuje następujące pętlę.

Na przykład.

W środku pozostałych 6 pętli mamy provyazyvaem 7-gi pętlę i 8th chwyta nić roboczą. Włącz pracy, 7 pętli strzelać, 6,5,4,3,2,1 dzianiny pętle 6th pętli przejść wokół wątku roboczego.

Obrócić pracy i dalej aż do podnoszenia dziania na koniec cyklu w pętli, aż wszystkie pętle dzianiny.

W rezultacie, obniżono dwóch boków pętli.

Więc dzianiny, aż wszystkie pętle dzianiny.

Następny drutach stopę w 4 szprychy (40) wokół pętle do małego palca.

Share →