Kolejność i czas erupcji czasowych i stałych zębów. Zmień ...

Kolejność i czas erupcji czasowych i stałych zębów. Zmień zębów mlecznych na stałe dzieci

• Tworzenie podstaw zębów płodu

Formacja Rozwój i ząb dziecka zaczyna się na długo przed jego narodzinami, a raczej, że jest dodatkowe 6-8 tygodni ciąży. Na początku, jeden po drugim 20 zawiązków powstają pierwsze ząbki dziecka dziecko, a także o czasie trwania ciąży w 20 tygodni już utworzone początki przyszłych zębów stałych położonych głębiej, tuż pod zębów mlecznych.

Jako dziecko z 20 podstawowych żywiołach cięcia zęba mlecznego, 10 z nich znajdzie się w górnej szczęce i 10 dziecko — na dole. A kiedy przyjdzie czas, nie ma zmiany — by dziecka wypadają u dzieci, a na ich miejscu powstaną stałe.

• Harmonogram erupcji zębów mlecznych

Spójność i terminowość terminu erupcji zębów mlecznych zależy bezpośrednio od stanu zdrowia dziecka i powiedział, że rozwój jego ciała jest normalne.

Warunki erupcji zębów mlecznych zmieniać się w zakresie od około 6 miesiąca życia i do 2,5-3 lat. Pierwsze dziecko zęby (siekacze) wybuchają w wieku 6-9 miesięcy. Kolejność wyrzynania zębów trzonowych — półtora roku, a następnie pojawiają się pierwsze górne i dolne zęby trzonowe, a następnie.

Pewne odchylenia w czasie wystąpienia zębów, nie przekracza 1-2 miesięcy normalnych terminach nie powinno być powodem do niepokoju dla rodziców dziecka.

Istnieje specjalna formuła, która może obliczyć przybliżoną liczbę ząbków powinna być u dziecka poniżej pewnego wieku w życiu. Do tego konieczne jest odjęcie od liczby czterech miesięcy. To znaczy, gdy w wieku jednego roku (12 miesięcy), na przykład, należy wyciąć ząbków 8: 12 — 4 = 8.

• Zasady i erupcji zębów mlecznych

Noworodka jest zwykle nie ma zębów, ale bardzo rzadko, ale zdarzają się przypadki, kiedy dziecko rodzi się już wybuchły zęby 1-2 gr.

Pojawienie się pierwszych zębów dzieci występują parami w odstępach około 1-2 miesięcy.

Pierwsze zęby dziecka (dolne siekacze centralne) pojawiają się w 6-9 miesięcy życia. Potem minął górnych siekaczy. W 8-12 miesięcy siekacze boczne wybuchają w górnej szczęce, aby rozpocząć, a następnie na dole.

Do 12-16 miesięcy pojawiają się pierwsze zęby trzonowe (kolejność wyrzynania zębów trzonowych górnych zębów trzonowych — pierwsze, następnie niższa) w 16-20 miesiącu życia — kły i 20-30 miesięcy, drugie zęby trzonowe.

W formacji zamknięcia kończy mleka dla dzieci, składa się tylko z 20 zębami. By dziecka wypadają już 6-7 lat.

 • Warunki erupcji zębów mlecznych (tymczasowe) tabeli:

• odchylenie od normy w odniesieniu do wybuchu zębów i ewentualnych problemów u dzieci

Główne czynniki wpływające na procedury i warunki ząbkowanie to: dziecko genotyp (informacja genetyczna przekazywana do dziecka z obojgiem rodziców), czas trwania karmienia piersią, stan zdrowia matki w czasie ciąży (to znaczy istnienie toksyczności, co może opóźnić czas od ząbkowania u dzieci) , I, oczywiście, istotną rolę w kształtowaniu systemu stomatologicznej choroby dziecka, które poniósł w pierwszym roku życia.

Opóźnić terminy ząbkowania u dzieci mogą być spowodowane przez następujące problemy:

 • 1. wszelkie choroby zakaźne dziecka,
 • 2. Długi zaburzenia przewodu pokarmowego (przewodu pokarmowego), zaburzenia szczególnie dyspeptyczne (biegunka)
 • 3. zaburzenia metaboliczne, takie jak wrodzonym niedoborem enzymu w fenilalaninoksidazy ciała (fenyloketonuria)
 • 4. niewydolność przysadki,
 • 5. niedobór witaminy D (krzywica dzieci)
 • 6. czynniki genetyczne (dziedziczne).

Wczesne ząbkowanie u niemowląt można zaobserwować, gdy są problemy zdrowotne:

 • 1. Tendencja do przyspieszenia;
 • 2. w różnych zaburzenia endokrynologiczne (np syndrom Albright, hypergonadism, nadczynnością tarczycy);
 • 3. W rzadkich przypadkach — rosnący guz (np, eozynofilowe ziarniniak), następnie pękają przed czasem może całe grupy zębów.

• Wpływ ząbkowania na dobro zdrowia i dziecka

Kiedy dzieci zaczynają wybuchać zęby dziecka są zazwyczaj dobro dziecka jest coraz gorzej. Proces ten często towarzyszy złe samopoczucie, nastrojowym, niespokojny sen zaburzenia dziecka. Może również zwiększyć temperaturę ciała kilka dziecko do 37,5 w C. Możliwe jest również pojawienie się zaburzenia dyspeptyczne (biegunka), wysypka podrażnienia na twarzy i klatce piersiowej, zmniejszenie przyrostu masy ciała dziecka.

Zmniejszenie zdolności obronnych organizmu dziecka, jest pojawianie się ząbek może sprowokować rozwój różnych chorobach układu oddechowego i zakaźnych.

Jeśli wygląd zębów towarzyszy znaczący wzrost temperatury, objawy zapalne, zaburzenia trawienia w dziecko, objawy te mogą wskazywać na rozwój choroby zakaźnej.

Jeśli występują znaczne odchylenia od wyglądu zębów, może to wskazywać na problemy z ogólnego stanu zdrowia niemowlęcia. W takim przypadku wymaga pediatra kontroli i uważnie monitorować stan dziecka.

Naruszenie sekwencji i czasu pojawienia zębów, brak jednego lub kilku zębów powinna powiadomić rodziców. Takie naruszenia często prowadzą do powstawania wad zgryzu dziecka dentystycznych i twarzy (anomalie).

Wady zgryzu, dziecko można scharakteryzować te odstępstwa:

 • 1. ząb erupcji, poza łukiem uzębienia szczęki,
 • 2. Przechowywanie zęba (jeśli jeden lub więcej zębów są grubsze w kości)
 • 3. złe położenie zębów w uzębieniu, pochylenia lub obracania zębów i inne.

Zmiany te są powodem odwołania się do ortodonty. Leczenie ortodontyczne może przywrócić zębom ich prawowite miejsce. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na błędne pojawienie się i rozwój zębów u dzieci.

• Gdy dzieci zaczynają wypadać zęby dziecka?

W wieku około 6-7 lat by dziecka wypadają stopniowo, pierwsze trzonowce zacząć spadać. To zajmie kilka lat, aby wystąpić ostateczną zmianę zębów mlecznych na stałe dzieci. Warunki uzębienia odcinek w ciągu najbliższych 6-7 lat.

• Kolejność i czas erupcji zębów stałych u dzieci

Zmiana zębów mlecznych stałych dzieci przypada resorpcji jest resorpcja korzeni zębów mlecznych spowodowane fizjologicznie.

Ja się pierwsze mleczne zęby u dzieci z nadejściem trzonowców żuchwy (szczegółowy schemat zmiany zębów mlecznych u dzieci w tabeli i akompaniamencie graficznej). Następnie w 8-9 lat siekacze wybuchnąć. Śledź pierwszych przedtrzonowców (około 9-10 lat), a następnie kły (około 10-11 lat), to drugi przedtrzonowe (11-12 lat), a następnie zmienia drugie zęby trzonowe (12- 13 lat ).

Tak więc nie ma zmiany czasowej okluzji dziecka stała, a kończy się z końcowego formowania stałej uzębienie tylko do 15-18 lat. I tylko w 20-25 wieku trzecich trzonowców wybuchają, tak zwane zęby mądrości.

Warunki erupcji tymczasowe i stałe zęby — ważnym wskaźnikiem zdrowia osoby, która może być zarówno skutkiem i przyczyną chorób i zaburzeń w rozwoju i wzrostu.

 • Kolejność i czas wyrzynania zębów stałych, w tabeli:

I trochę więcej o czasie erupcji czasowych i stałych zębów:

Share →