Kombinacja barwników do wnętrza kuchni

Kombinacja barwników do wnętrza kuchni

Tworzenie właściwej kombinacji kolorów we wnętrzu kuchni jest głównym zadaniem każdego projektanta. Po tym wszystkim, kuchnia jest nie tylko miejscem do przechowywania produktów spożywczych i gotowania.

Kuchnia jest bardzo często używane jako jadalnia, gdzie gospodarstwa domowe otrzymują jedzenie, goście i krewnych. W związku z tym, że klimat w kuchni powinna być wystarczająco wygodne, a połączenie kolorów ścian, mebli kuchennych i elewacji powinien organicznie pasuje do wnętrza.

W ogóle, połączenie kolorów we wnętrzu kuchni można pokonać zaangażowana w różne sposoby, bo może poszerzyć lub może zawęzić przestrzeni, więc należy dać pierwszeństwo palety kolorów, które będą idealnie pasować do stanu wewnętrznego i uwzględnić wymiary kuchni.

Na przykład, na małej sali ciemne kolory nie są zalecane, a ich odcienie, ale jasne kolory zwiększyć tę przestrzeń, kiedy jasne kolory, takie jak opony w małej kuchni jest 8 m kw. Na duże i przestronne kuchnie nie są zalecane stosowanie zimnych tonów, po prostu sprawiają, że pusty.

Właściwe połączenie kolorów we wnętrzu kuchni musi koniecznie zawierać kombinację neutralnych i jasnych kolorach. W tym celu, przede wszystkim, nie powinniśmy podkreślić podstawową tonu, bo reszta przedmiotów wyposażenia wnętrz są tylko nieznacznie uzupełnienia.

Należy również pamiętać, że w kuchni — jest to wielki zbiór wielu kolorach i odcieniach. Dlatego wszystkie obiekty w tym pokoju, w tym kuchni, jadalni, ściany grupy, zasłony i tekstylia, musi koniecznie doskonałej harmonii ze sobą.

Bardzo popularną formą kombinacjach kolorystycznych dzisiaj jest stosowanie kontrastującym palety kolorów. Ale tu trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ jest to dość łatwe do pomyłki i tworzenia zatorów i naciska atmosferę w pomieszczeniu.

Główna zasada — Kolor podstawowy musi być pożądane intensywne jasności. I uzupełnia kolor powinien pomóc, aby zmienić intensywność, zmniejszyć lub zwiększyć głębię kontrastu w projektowaniu kuchni jako całości.

Również do projektowania kuchni, można użyć specjalnego obwodu analogowego, który wykorzystuje w sąsiedztwie gamie odcieni. Na przykład w przypadku, w kombinacji będą zastosowane, takie jak zielone i żółty, niebieski i cyjan i tak dalej.

Ale dziś jest coraz bardziej popularne zastosowanie monochromatycznego systemu. To wykorzystanie wnętrza tego samego koloru, ale niekoniecznie o różnej intensywności.

Nawet przy odpowiedniej kombinacji kolorów we wnętrzu kuchni należy wziąć pod uwagę wymiary przestrzeni. Po tym wszystkim, dla małej kuchni jest optymalne połączenie kolorów, które są bliskie w widmie, który nadaje się jako wzór monochromatycznym. I tu, przestronne kuchnia, można użyć żadnych zmian.

Należy również zauważyć, że wybierając kolorystykę wnętrza kuchni, zaleca się, aby zwrócić szczególną uwagę na aspekty psychologiczne. Weźmy na przykład kolor czerwony, który jest wielkim pobudza apetyt, nie jest wskazane dla osób, które ściśle kontrolują ilości jedzenia lub po prostu objawem choroby. Ale to może być stosowane jako akcenty.

Aby lepiej zrozumieć, że jedzenie jest odpowiedni zielony lub niebieski kolor, który dodatkowo przywraca równowagę emocjonalną i obniżają ciśnienie krwi.

Ale do kuchni, gdzie często gromadzą się goście lepiej użyć żółte odcienie, będą również promować trawienie i sprawi, relaksującą atmosferę słoneczny dzień.

Po zarejestrowaniu się, można wybrać dania i biały. Ale pamiętaj, że białe często przeradza się w szary, a ze względu na położenie okna może trochę słońca do swojego pokoju. Zaleca się, aby podnieść błyszczące powierzchnie, które są w stanie wyświetlać różne odcienie.

Połączenie kolorów we wnętrzu kuchni może być dość nietypowe, co najważniejsze, co trzeba zrobić to umiejętnie łączyć kolory i tekstury.

Byłbym wdzięczny, jeśli korzystać z przycisków:

Share →