Komputer: przyjaciel czy wróg

Komputer: przyjaciel czy wróg

Jakie są korzyści i szkodzi ukrywa

Jest oczywiste, że pokolenie naszych dzieci będzie miała stałą, coraz większy kontakt z komputerem. W szkołach, zwiększenie liczby osób, którym to ma korzystać z Internetu, wiele zadań dokonywane są w formie drukowanej. Niektórzy rodzice witamy postęp techniczny i umożliwić jego oszołomienie dosłownie spędzić wiele godzin przy komputerze. Inne — w każdy sposób zapobiec.

Podejrzane i niebezpieczne?

W rzeczywistości, wielu rodziców obawiać bezpodstawne. W zajęcia komputerowe zawsze można zobaczyć dzieci, które, zapominając spacery, sport i inne pasje, siedzieć przy ekranie przez kilka godzin. Oczywiście, że nie łamią co 40 minut, zgodnie z zaleceniami lekarzy. Komputer — nie niebezpiecznych przedmiotów, ale «przedawkować» Ma to negatywny wpływ na organizm. Jeżeli Twoje dziecko mówi, że komputer jest dla niego sposobem na relaks, to nie wierzę. Gry komputerowe, jak również męczące dla mózgu, a także pracy w szkole, ponieważ wymagają koncentracji i powodować stres.

Długi pobyt w komputerze niekorzystnie wpływa na wzrok, a nawet aktywność fizyczną.

Czujność rodzicielska i spowodować sieci społecznych. Często dzieci, które spędzają dużo czasu w Internecie, zaczynają doświadczać trudności w komunikacji interpersonalnej. Przesyłanie i prawdziwe komunikacji w wirtualnym świecie, dziecko zaczyna dosłownie żyć na komputerze: spędzać czas w klasie, odrabiania lekcji, porozmawiać z przyjaciółmi, grać w gry.

Wyciąg racjonalne

Ale nie jest tak proste i straszne, i jeśli świecie komputer stał się rzeczywistością, musimy dostosować się do niego. Monitor nie jest źródłem radioaktywnego promieniowania jonizującego. A strefy promieniowania elektromagnetycznego i elektrostatyczne jest bardziej niebezpieczne niż w telewizji, na przykład.

Co to jest komputer może być pomocna?

Po pierwsze, dziecko zaczyna rozwijać znacznie wcześniej funkcję znak świadomości, rozwija logiczne myślenie, poprawia pamięć i uwagę. A nauczyciele i psychologowie zauważyli, że praca z komputerem rozwija poczucie celu, samodyscyplina, pewność siebie. Uczeń, prosimy odpowiedzieć na pokładzie czuje się odważniejsze, gdy rozwiązuje problemy w komputerze, ponieważ skupia się wyłącznie na rozwiązaniach, a nie o tym, jak reagować na jego koledzy odpowiedzieć.

Ponadto komputer może «bilans» Różne tempo pracy studentów.

Komputer — nie jest zła, jest rzeczywistość współczesnego życia, z którym chcesz się nauczyć jak żyć i korzystać z nich korzyści.

Tak dobrze!

Korzystanie z tych wskazówek, możesz pomóc chronić dzieci przed szkodliwym działaniem komputera:

— Obraz musi być ostry i kontrastowy, nie mają odblaski i odbicia;

— Ekran powinien być co najmniej 50-55 cm od oczu;

— Środek ekranu powinien być na linii wzroku;

— Dzieci trzech do pięciu lat nie jest zalecane, aby siedzieć przed telewizorem więcej niż 20 minut, a sześć siedem lat — dłużej niż pół godziny;

— upewnić się, że dzieci otrzymują i czat na żywo.

Share →