Konsekwencje zamartwicy noworodków

Konsekwencje zamartwicy noworodków

Według statystyk, około 10% dzieci rodzi się z uduszenia lub zdiagnozowano niedotlenienie płodu. Zgadzam się, bardzo istotną figurę. W ramach tego artykułu postaram się odpowiedzieć, że jest to problem, i jakie konsekwencje może zostać uduszony noworodków.

Być może ta informacja pozwoli obiektywnie spojrzeć na sytuację i nie panikować bez powodu.

O noworodka uduszenia powiedzieć, kiedy dziecko urodziło się bez serca. Mimo, że nie we wszystkich przypadkach towarzyszy niedotlenienie noworodka nieobecności mgnieniu oka. By the way, zgodnie z nomenklaturą WHO, prawidłowe określenie jest «wciśnięty noworodka» i nie uduszenie.

Ale nie będziemy wdawać się w szczegóły definicji, lepiej przyjrzeć się, jakie konsekwencje mogą być uduszony noworodków. Zależą od stopnia niedotlenienia. Po urodzeniu stanu dziecka szacuje Apgar.

Jeśli dziecko jest zdrowe, dostaje 8-10 punktów, w obecności łagodnego uduszenia — 6-7 punktów, średni stopień — 5/4 i ciężkie — 0-3 punktów. W tym ostatnim przypadku trzeba resuscytacji.

Konsekwencje zamartwicy noworodków łagodnego. Łagodny charakteryzuje zmniejszonym napięciem mięśniowym, aktywności fizycznej, zmniejszenie fizjologicznych odruchów noworodka. powierzchnia nierówna oddech (może zatrzymać się na chwilę) i sinica skóry. W tym przypadku, stan noworodka polepsza dostatecznie szybko i po upływie 2-3 dni będzie zadowalająca.

Konsekwencje niedotlenienie umiarkowane noworodków. Dziecko rodzi się z niskim tonem i aktywności ruchowej, powolny, służy bodźców bólowych i przeglądu. W ciągu kilku pierwszych godzin życia, większość fizjologicznych odruchów nieobecny. Blada skóra, a może z niebieskawym odcieniem.

Puls zwolnił, jest niewydolność oddechowa (konwulsyjne skurcze, powierzchnia). Stan jest zadowalający u tych dzieci jest wolniejsze i trwa do 5 dni.

Konsekwencje zamartwicy ciężkim noworodków. Asphyxia ciężkim niebezpieczne dla dziecka i może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. W tych dzieci po urodzeniu, skóra jest blada woskowej cień, błon śluzowych — sinicy, odruchy są nieobecne.

Bardzo słabe tętno, ciśnienie krwi jest zmniejszona, nie ma spontaniczne oddychanie.

Poprawa w tym przypadku jest bardzo powolny, 3-4 dni pojawia się odpowiedź na kontroli, ale odruchy szybko się wyczerpują. Brak ssania i połykania refleks sugeruje poważne uszkodzenie mózgu. Ale z terminowe i prawidłowe leczenie rokują odzyskanie jest korzystne.

Share →