Konserw sok z brzozy. Przepisy

Konserw sok z brzozy. Przepisy

Składniki

W celu przygotowania się do zimy soku brzozowego, nie trzeba żadnych sprytnych składników. Musisz właścicielem sok, trochę kwasu cytrynowego i cukru.

Należy również kilka narzędzi, takich jak pan, gaziki i soku butelki.

Canning sok brzozowy

Do soku najbardziej smaczne i zdrowe najlepiej jest wybrać tolstostvolie zdrowy brzoza. Z tego drzewa, można uzyskać więcej soku, a ona sama brzoza z takiej operacji będzie cierpiał mniej niż bardzo młodych drzew.

Zachowanie soku brzozowym w domu odbywa się w następujący sposób: w rondel z soku dodaje się kwas cytrynowy i sok, ogrzewane, doprowadza się do wrzenia i gotować dalej, aż cukier całkowicie się rozpuści. Następnie trzeba spuścić gorący sok przez gazę — to usunąć różne zanieczyszczenia. Po tym soku filtrowania gorące butelkowana.

Stand korzystnie zamknięto butelki w gorącej wodzie (około 90 stopni) przez 15 minut do dalszej sterylizacji.

Jest jeszcze inny, prostszy sposób przygotowania do soku brzozowego — zima fermentacji.

Świeży sok z brzozy szczep przez gazę, i nie ma nic, nie dodając, wlać proshparennye i świeżo umyte Beczki lub duże szklane butelki.

Po tym, pojemnik z sokiem trzeba pokryć i ściereczką, aby upewnić się, że nie dostali żadnych przedmiotów, i umieścić w dowolnym miejscu chłodnym (piwnica, spiżarnia, piwnica doskonale nadaje się do tego) do fermentacji. Zazwyczaj, sok zaczyna fermentować po 3-4 dniach, trochę pochmurny i staje się lekko kwaśny.

Z dalszej jego fermentacji ekspozycji prowadzi przez cukru zawartego w naturalnym soku brzozowym. W rezultacie, po 2-3 tygodniach, otrzymasz kwaśny napój o przyjemnym zapachu, coś jak napar. Ponieważ przed upływem tego czasu, to jest pod koniec wiosny, staje się na tyle ciepło, że najlepiej jest trzymać sfermentowanej napar w chłodnej piwnicy.

Zazwyczaj trwa aż napar brzozy połowie lata.

Share →