Krwawnik pospolity - właściwości użytkowe i przeciwwskazania

Krwawnik pospolity — właściwości użytkowe i przeciwwskazania

Krwawnik pospolity — Wieloletnia roślina zielna z rodziny astrowatych, która ma wybudować łodygi do pół metra, rozgałęzione powyżej. Pozostawia zębaty, krzywkową, szaro-zielony kolor. Krwawnik pospolity kwiaty małe, białe lub różowe kwiaty, zebrane w kwiatostan-koszy.

Roślin wydziela specyficzny ostry smak, gorzki smak.

O działaniu terapeutycznym krwawnika znane od dawna. On nawet wspomniane w mitach starożytnej Grecji, jak trawa, leczy rany i jest stosowany w leczeniu bohatera Achillesa. Jakie są korzyści z tej rośliny są używane i lecznicze właściwości krwawnika dzisiaj rozmawiać.

Skład i właściwości krwawnika

Podziemnych części roślin, który jest używany do celów medycznych, ma dość złożoną strukturę:

 • flawony;
 • gorzkie i garbniki;
 • kwasy organiczne;
 • sole mineralne;
 • kwas askorbinowy;
 • karoten;
 • olejek;
 • witamina K;
 • kwas salicylowy;
 • kwas mrówkowy, etc.

Ze względu na obecność substancji wymienionych krwawnika, ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, ściągające ma gojenia ran, przeciwskurczowe, efekt hemostatyczny.

Korzystanie z krwawnika w medycynie

Gdy krwawienie — Krwawnik pomaga zatrzymać zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne krwawienie (nosa, płuc, macicy, żołądka i jelit, hemoroidy, itp). Aby to zrobić, przygotować napar z krwawnika na ten przepis: 2 łyżeczki rozdrobnionych roślin zalać szklanką wrzącej wody i odstawić na godzinę. Otrzymany fragment napięte nalewki jest w małych dawkach w ciągu dnia z wewnętrznym krwawieniem.

Gdy zewnętrzne krwawienia (otarcia, zadrapania) może być stosowany balsam namoczone w tym infuzji.

Z macicy — właściwości lecznicze pomoc krwawnika zmniejszyć rozmiar guza. Istnieje kilka receptur dla wytworów z kolekcji ziół do leczenia tej choroby, a skład każdego z nich musi zawierać krwawnika.

Oto jeden receptury:

 1. Przygotuj zbiór ziół: liście malin i trawy ziele dziurawca — 15 g, białe liście wierzby, liści, trawy veronica żurawiny,, kwiatów rumianku, trawy, krwawnik pospolity, trawy wytrwały tasaki, liści pokrzywy — 10 g
 2. Łyżkę mieszanki ziół zalać szklanką wrzącej wody.
 3. Dusić na małym ogniu przez 10 minut, ostudzić, przecedzić.

Otrzymaną brzeczkę podaje się dwa razy dziennie przez pół szklanki przez 20 minut przed jedzeniem. Przebieg leczenia mięśniaków nie pracuje — 8 tygodni znacznego guza — do sześciu lat (w tym przypadku, co dwa miesiące, aby dwutygodniową przerwę w leczeniu).

Do zwiększania apetytu, w przypadku niektórych chorób żołądkowo-jelitowych i chorobach trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego i krwawnika poprawia trawienie, ruchliwość jelit, stymuluje funkcjonowanie narządów wewnętrznych leczy zakażenia. Dodatkowo do infuzji krwawnika przygotować bulion: łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, gotować przez 10 minut, ostudzić i przecedzić. Zazwyczaj brzeczka wykonuje pół szklanki trzy razy dziennie.

W chorobach układu moczowo-płciowego, zapalenie pęcherza moczowego, kamica nerkowa Krwawnik pospolity posiada również właściwości moczopędne, sprzyja szybkiej odbudowy tych chorób.

Choroby dziąseł, jamy ustnej, gardła, — krwawnika nalewki w tych przypadkach jest stosowany do płukania.

Przeciwwskazania do leczenia krwawnika

Pomimo wielu użytecznych właściwości krwawnika, istnieją przeciwwskazania do jego stosowania. Zasadniczo, przeciwwskazania związane z wewnętrzną wywaru recepcji i infuzji ziele krwawnika. Należą do nich:

 • ciąża;
 • zwiększona krzepliwość krwi;
 • Skłonność do alergii.

Nadmiar dawkowania w leczeniu krwawnika może prowadzić do zatrucia.

Share →