Krwi w moczu. Krwiomocz. Konsultacje, diagnostyka, leczenie ...

Krwi w moczu. Krwiomocz. Konsultacje, diagnostyka i leczenie w Wołgograd

Co to jest krwiomocz?

Krwiomocz — jest podświetlony na czerwono (brąz, ciemny kolorze «kawa», «herbata») moczu. Kiedy widzisz krew w moczu, ktoś potrzebuje dokładnego badania w celu ustalenia przyczyn krwiomoczu.

 • Krew na początku oddawania moczu — pokonaniu początkowej części cewki moczowej.
 • Krew pod koniec oddawania moczu — porażka prostaty, część szyjki pęcherza, wewnętrzne otwarcie cewki moczowej. Krwi w moczu, ból w celu oddawania moczu nazywa się ostateczną krwiomocz, który jest klasycznym objawem zapalenia pęcherza moczowego i pęcherza kamieni.

  Kamień powoduje ból i krwawienie podczas pęcherza zmniejsza się wokół niego podczas oddawania moczu.

 • We krwi w próbkach moczu all — choroby pęcherza, moczowodu i nerek. Kiedy wszystko moczu splamione krwią — to się nazywa całkowita (pełna) krwiomocz.

  O łącznej źródła krwiomocz krwi w moczu może być w dowolnym miejscu w drogach moczowych.

Ból przy oddawaniu moczu — Zapalenie pęcherza moczowego, kamica pęcherza moczowego, kryzys kwas moczowy. Ból w dolnej części pleców lub brzucha związany z poyavleniemkrovi w moczu może wskazywać na chorobę nerek, takie jak kamienie, zakażenia lub guza. Gdy zapalenie pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza) mogą być poważne krwawienie.

Pacjenci z obecności krwi w moczu spowodowany. zwykle zaniepokojony ból w pęcherzu i pieczenie podczas oddawania moczu.

Bez bólu — Jest to konieczne, aby wykluczyć nowotwór pęcherza i nerek. Bezbolesne skrzepy krwi w moczu pacjenta średniej wieku najprawdopodobniej oznacza, raka pęcherza moczowego. U mężczyzn objawy od przepływu moczu z pęcherza moczowego, takie jak słaby strumień moczu, początek zwłoki i wydłużenie czasu oddawania moczu, może być podejrzenie patologii gruczołu krokowego.

Obecność skrzepów krwi w moczu: ślimakowe grudki są charakterystyczne dla krwawienia z nerki lub miedniczki nerkowej. Duże bezkształtne plamy przydzielone z pracy, utworzone w pęcherzu. Badanie pacjenta musi być kompletny i zawierać odbyt u mężczyzn oraz u kobiet badania pochwy.

Na badania mogą ujawnić guz rozszerzenia nerek lub prostaty.

Jak rozpoznać krwiomocz?

Krwiomocz (krew w moczu) jest podzielony na makroskopowym (w przypadku zmiany koloru moczu) i mikroskopowe (gdy krew znajduje się tylko pod mikroskopem lub za pomocą pasków testowych). Makroskopowy krwiomocz — oka widać krew w moczu jest jasne, co jest wyraźnie widoczne w moczu lub krwi skrzepy. Wykryto mikroskopijne krwiomocz przy użyciu pasków testowych (Dipstiks) oraz badanie moczu pod mikroskopem na obecność krwi i innych wskaźników. Pasek testowy jest bardzo wrażliwy na wygląd krwi w moczu, a wynik pozytywny musi być potwierdzone przez mikroskopię moczu. Paski testowe reagują z hemoglobiny w krwinkach czerwonych.

Wygląd hemoglobiny w moczu może prowadzić do fałszywych wyników badań pozytywnych. Fałszywie ujemne wyniki w przypadku korzystania z pasków testowych są bardzo rzadkie. Obecność krwi w moczu powinno być potwierdzone przez badanie moczu pod mikroskopem. W celu potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia postępowania Badanie bakteriologiczne moczu (posiew moczu).

Mocz cytologia — badania cech komórek znajdujących się w moczu. Cytologia moczu jest stosowany w monitorowaniu pacjentów, którzy mieli nowotwór pęcherza, gdzie odgrywa istotną rolę dla wykrywania nawrotu nowotworu. Cytologia moczu nie są zwykle stosowane w pierwszym etapie badania pacjentów z krwi w moczu.

Gdy czerwony mocz podjęte krwi w moczu?

Najczęstszą przyczyną wyników fałszywie dodatnie wykrywania krwi w moczu — jest zanieczyszczenie próbki moczu z krwi menstruacyjnej. Niektóre barwniki spożywcze i buraki mogą być pomalowane na czerwono moczu. Niektóre leki i anty-TB leków ryfampicyna zmiany moczu kolor pomarańczowy kolor, który może być mylony z obecności krwi w moczu.

Erytrocyty hemoglobiny produkt degradacji daje pozytywny wynik testu na pasku na wykrycie krwi, erytrocytów, moczu, ale nie z moczu mikroskopii ustalenia. Tak więc, obecność hemoglobiny w moczu daje fałszywie dodatni wynik testu na krew.

Jakie wydarzenie diagnostyczna jest wykrywany, krew w moczu?

 • Badanie ogólne moczu
 • Analiza moczu na Nechiporenko
 • Wyjaśnienie charakteru czerwonych krwinek (modyfikowany, zmieniany acanthocytes) — mikroskopii świetlnej, Mikroskop kontrastowo-fazowy.
 • Pełna analiza Nefrologia do wykrywania chorób nerek lub extrarenal: bakteryjne kultury moczu, morfologia krwi, stężenie glukozy we krwi, czynność nerek — stężenie kreatyniny we krwi
 • Instrumental badania — USG nerek, nerki radiologiczne, radionuklidów renography. gdy jest to wskazane — wydalniczego urografia, wsteczna pyelography, angiografia, biopsja nerki
 • Badanie płytek krwi i krzepnięcia hemostazy.

Metody badań przeprowadzonych na krwiomocz?

Wizualizacja górnych dróg oddechowych należy przeprowadzić u wszystkich pacjentów z dowolną ilością krwi w moczu. Tradycyjnie, górnych dróg moczowych został zbadany przez urografii dożylnej i ultradźwięków. Dożylne urografii w żyły pacjenta podawać leków jodowana kontraście.

Kontrast wydalana przez nerki, a to przekłada się promieni rentgenowskich. Seria zdjęć wykonanych po wstrzyknięciu kontrastu, pozwala zobaczyć, nerek, moczowodów i pęcherza. Dożylne urografii jest najczęściej stosowaną metodą badań w etapie pierwszego badania pacjenta z krwi w moczu. Dożylne urografia ujawnia przyczyny krwi w moczu w górnych drogach moczowych, takich jak kamienie nerkowe i nowotworów.

Badanie ultrasonograficzne w połączeniu z badań rentgenowskich brzusznej mogą być stosowane jako alternatywa dla urografii dożylnego. Zaletą ultradźwiękami jest to, że nie jest traumatyczne nie wymaga wstrzykiwania kontrastu i ekspozycji. Ultradźwięków jest bardziej czuły niż IVP do wykrywania niewielkich tumor miąższu nerki, lecz jest mniej wrażliwe na rozpoznaniu małych nowotworów układu odwadniania nerki. Dokładność ultradźwięków zależy od umiejętności osoby przeprowadzającej procedurę. Tak więc, USG i urografii dożylnej powinny uzupełniać, a nie wykluczają się wzajemnie. W niektórych przypadkach niezbędne jest dokładne rozpoznanie wykonywać obu tych badaniach.

Jeśli za pomocą ultradźwięków lub urografii dożylnej sugerować guz nerki, aby uzyskać więcej informacji wykonać TK. CT nie są zazwyczaj stosowane w początkowych etapach badania na obecność krwi w moczu. W badaniu USG lub urografia dożylna nie można wykluczyć obecność guza pęcherza moczowego. Wszyscy pacjenci z krwią w moczu jest cystoscopy. Cystoskopia — badanie błony śluzowej cewki moczowej i pęcherza moczowego za pomocą specjalnego narzędzia — do cystoskop. Po wprowadzono cystoskop cewki moczowej do pęcherza.

Cystoskopię może być przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym.

Jakie są najczęstsze przyczyny krwi w moczu?

Jakie choroby mogą produkować mocz krwiomocz?

Jakie choroby gruczołu krokowego może powodować krwiomocz?

Share →