Kwiat Gloxinia

Kwiat Gloxinia

Często umieszczone na parapecie wewnątrz rośliny, które kwitną w różnych porach roku. Należą do nich, co podoba gloksynia piękne kwiaty, bardzo podobne w kształcie do małych gramofonów.

Gloxinia nazywany jest również grzeszy piękna — jest wieloletnich roślin bulwiastych, kwitnąca od kwietnia do listopada, a dwa razy w zimie ma wyraźny okres odpoczynku.

Istnieje wiele odmian tego kwiatu, różne kolory i kształt. Najbardziej popularne wśród nich są podwójne gloxinia, kwiaty, które mają kilka rzędów płatków. Takich jak:

 • biały — Madonna, eposy, UE-Królowa Śniegu, perski, High Light;
 • z różowym granicy — Maja królowa, Scamp Wieniec Wróżki, Wyjątek, Kristin irlandzki;
 • różowy — Peach Rose, Rokoko Różowy, Pinik Flamingo;
 • niebieski lub fioletowy — Alegoria przetargu, Deep Lake, Mauve lodzie;
 • czerwony — Sen o miłości, Marrakesz, Katarinka, Parisienne, Yesenia, Czechy;
 • purpurowy — Tricolor, Neptun, Madama Butterfly;
 • bawełniane (nakrapiane) — Winter Cherry, Charm, fantazyjne Panie, Orlans, Sudarushka.

Od prostych odmian Gloxinia często jest uprawiany w następujący sposób: brokad, Avanti, Hollywood, Mont Blanc, Kaiser Wilhelm.

Sadzenia i pielęgnacji kwiatów Gloxinia

Pomimo faktu, że roślina ta przyszła do nas z dalekiej Brazylii, następnie wystarczy tylko dbać. Wiemy tylko kilka tajemnic:

 1. Aby Gloxinia kwitło dobrze, to wymaga długiego codziennie Oświetlenie. Należy umieścić go w półcieniu lub gdzie jest oświetlenie pośrednie. Lepiej nadaje się do tego zachodniego i wschodniego okna. Aby krzew uformowany jednolicie, należy włączyć go raz w tygodniu przez drugą stronę na słońce.
 2. Woda Należy starannie unikać kwiat podtopienia.

  Rozwiązanie to jest zalecane tylko w godzinach wieczornych, przy użyciu ciepłej wody. Gloxinia lubi wysoką wilgotność. Z tym celu Zdobądź umieścić w garnku wypełnionym wodą i kamykami.

 3. Optymalna temperatura rośnie jego lato mają 20-22 +°A w zimie — + 10-12°,
 4. Zapładniać musi wiosną i latem co 2 tygodnie.

  Może to być wykorzystane do różnych złożonych karmienia mineralnej doniczkowych kwitnienia. Na przykład, takie, jak «Belvita» lub «Kemira najwyższej».

 5. Po kwitnieniu gloxinia potrzebuje odpowiedniej opieki: podlewanie, nawożenie, przycinanie i organizacja tryb spoczynku przez 2-3 miesięcy.

Jeśli prawidłowo organizować warunki uprawy, kwiaty kwitną, nie mogą w ogóle.

Share →