Laserowa korekcja wzroku klinika I. Fiodorow

Laserowa korekcja wzroku klinika I. Fiodorow

Czy masz problemy z wizji? Czy chcesz zobaczyć świat nie poprzez okularów lub soczewek kontaktowych, a na własne oczy? Wtedy najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie laserowej korekcji wad wzroku.

Ale, niestety, bardzo często ludzie z wadami wzroku, aby opóźnić leczenie w klinice. Jak to możliwe? Zgadzam się, każda interwencja w ludzkim organizmie, powodując mu troskę.

Wiele osób nie w pełni świadomy tego, co będzie się działo w czasie operacji, więc boi się bólu lub negatywnych konsekwencji. Ale doświadczenie nie jest konieczne — wystarczy zwrócić uwagę na badania ogólne informacje o laserowej korekcji wzroku, a Ty zdecydujesz się na tej pamiętnej kroku.

Trochę historii

Wiadomo, że problemy ze wzrokiem jak stare jak ludzkość. W związku z tym takie same ilości czasu próby rozwiązania tych problemów. Być może wynalazca punkty można uznać … Więcej Da Vinci. Jest nieznany, ale istnieje legenda, że ​​to on pierwszy opisano obiektywu, który później stał się głównym elementem punktów.

Mimo, dowiedzieć się, kto wszystko sama idea wynalazku należy do dość trudnych punktów — laurach wynalazców pierwszego korekty Oprawa wzroku roszczą sobie chiński i Włosi. Cóż, pierwsze próby poprawić widzenie bez użycia urządzeń pomocniczych, oraz ustawienie optyki oka zaczęło się ponad dwieście lat temu. Najpierw była operacja usunięcia soczewki, nieco później — stosowanie cięć na rogówkę, w latach 70. ubiegłego wieku stała się popularną metodą promieniową keratomu.

Ale do niedawna, wszystkie metody korekcji wzroku, lub nie przynieść oczekiwanych rezultatów, lub spowodowane bardzo nieprzyjemne powikłania, które zakwestionował zasadność ich stosowania.

Dlaczego mówimy «do niedawna»? Fakt, że pierwszy laserowej korekcji wad wzroku pojawił się w tych zhe70 th, ale największy rozwój i rozpowszechnianie tej technologii jest tylko w latach 80-tych.

Rodzaje laserowej korekcji wzroku

Szybki rozwój technologii laserowej korekcji wad wzroku nie doprowadziły do ​​tego, że pacjenci mają dziś dość szeroki zakres stosowanych procedur. Przyjrzyjmy się najbardziej skuteczne.

FemtoLASIK (Femtolasik) — najnowocześniejsza metoda laserowej korekcji wad wzroku. Znamienny tym, że formowanie odbywa się rogówki lasera femtosekundowego bezdotykowego znaczy bez cięcia rogówki. Dzięki tej metodzie, chirurg ma pełne cechy kontrolne klapy ze swojej szerokości i średnicy, kończący morfologii.

LASIK (LASIK) — jeden z najbardziej powszechnych metod korekcji wad wzroku. Operacja odbywa się za pomocą lasera excimerowego. Jest kombinacja oddziaływania mechaniczne i laserowe (flap rogówki utworzony mikrokeratomem, a następnie laser tworzy nowy profil rogówki).

PRK (photorefractive keratectomy) pozwala również tworzyć klapę rogówki (zrębu), ale w przeciwieństwie do poprzednich technik dostępu do tej techniki warstwa FFR polega na mechanicznym usuwaniu górnych warstw rogówki, a zatem czas trwania pooperacyjnych wzrost odzysku.

IFL (fakijnych lens) wszczepiane do oka bez usuwania soczewki pacjenta.

Co wybrać?

Było to opowiedziana przez reżysera i prowadzi lekarza w klinice okulistycznej — dr Irina Fedorova Svyatoslavna — córka i uczniem akademik Fyodorov Światosław Roerich, doświadczony okulistycznego o międzynarodowym wykształcenia medycznego, chronione we Włoszech w 1995 roku, członek włoskiego Orderu lekarzy i American Academy of Ophthalmology.

Share →