Leczenie cukrzycy - Leczenie cukrzycy

LECZENIE Leczenie cukrzycy cukrzycy

Objawy i przebieg cukrzycy.

Najbardziej znaczące pogorszenie samopoczucia w cukrzycy jest pragnienie, połączone ze zwiększoną oddawania moczu. Pacjent odczuwa ogólne osłabienie i senność, pomimo dobrego apetytu, występuje znaczna utrata wagi. Przyczyny utraty wagi są poważne naruszenia metabolizm białek.

W kącikach ust tworzą się bolesne pęknięcia i zęby stają się luźne, wypadają.

Objawy cukrzycy pierwszego typu występuje bardzo szybko. Należy zwrócić uwagę na nich, lub może prowadzić do śpiączki cukrzycowej, a nawet śmierci. Cukrzycy typu II charakteryzuje się powolnym rozwój objawów i chorób jest często diagnozowane na podstawie losowych.

Coma, ten typ cukrzycy zwykle nie występuje.

Długotrwała cukrzyca wpływu na układ krążenia organizmu, zwłaszcza w obwodowym, do rozwoju choroby wieńcowej serca, udarów nie są rzadkością. Anemia powoduje bóle kończyn dolnych w nogi podczas chodzenia, i ostatecznie mogą rozwijać wrzody, które są trudne do wyleczenia i prowadzić do gangreny. Uszkodzenie naczyń krwionośnych prowadzi do upośledzenia widzenia, powikłań moczowych, seksualne i układu nerwowego.

Od każdego typu cukrzycy, chorób psychosomatycznych dotyczy, to na pewno w trakcie jego leczenia powinny być stosowane nie tylko tradycyjne metody leczenia, ale także aktywnie korzystać z metod psychoterapii i samoregulacji.

Na przykład Centrum leczenia chorób psychosomatycznych pacjenci ApertaVia uczy umiejętności samokontroli i relaksu, i mają okazję przyjrzeć się ich choroby pod inną, zupełnie nowy kąt. Co do zasady, działa skutecznie na ptsnientov mądrze wybranego asortymentu leczenia, wsparcia i metod psychoterapeutycznych.

Share →