Leczenie hemoroidów po porodzie powinny być skomplikowane!

Leczenie hemoroidów po porodzie powinny być skomplikowane!

Okres po porodzie jest rehabilitacja — ciało kobiety jest wyjść z porodu, który można nazwać rodzajem stresu w organizmie.

Okres ten może być charakteryzowane poprzez trwałą regresji (inwolucji) macicy, zapalenie osłonki wewnętrznej, krwotoku po porodzie lub rozbieżności szwów. Ponadto, kobiety często mówią, że mają hemoroidy po porodzie — leczenia stan przedstawia pewne trudności.

Jakie są przyczyny jej rozwoju

Hemoroidów choroby układu żylnego, objawiający się powiększenie węzłów żyły dolnej odbytnicy (tak zwane hemoroidy). To powoduje żadnych patologicznych, które prowadzą do zastoju i wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych odbytnicy. Jeśli kobieta po porodzie pojawiła hemoroidy — Leczenie należy rozpocząć od ekspozycji na wyzwalacze, które obejmują:

  • dziedziczne cechy ścian żylnych;
  • brak aktywności ruchowej;
  • Ogólnoustrojowe podawanie niektórych leków, takich jak preparaty hormonu antykoncepcji;
  • przewlekłe zaparcia;
  • z nadwagą;
  • ciąża i poród.

Hemoroidy kobiet po porodzie tworzy ze względu na fakt, że wszelkie próby znacznego zwiększenia ciśnienia żylnego na ściankach, co prowadzi do tworzenia kulek hemoroidalnych, który może być umieszczony w obrębie jelita grubego lub miejscowo. Warto zauważyć, że to patologia zaczyna się rozwijać w czasie ciąży, ponieważ w tym okresie nie jest stale wysokie ciśnienie w jamie brzusznej i zastój krwi w naczyniach miednicy.

Hemoroidy wewnętrzne są poza zwieracza odbytu. Nie widać, ale ta forma choroby spowodować poważne krwawienia hemoroidy, hemoroidy wewnętrzne, tak po porodzie często towarzyszy niedokrwistości, że pogarsza krwotocznego stan kobiet po porodzie i negatywnie wpłynąć na proces laktacji. Hemoroidy zewnętrzne rozpoznaje łatwiejsze, ponieważ mogą one być wykrywane wizualnie aureolą wokół odbytu. Hemoroidy zewnętrzne po porodzie często łączy się z szczeliny odbytu, dodaje nieprzyjemne objawy.

Klinika hemoroidy po porodzie

Hemoroidy po porodzie może wystąpić ostro i przewlekle. Ostra hemoroidy charakteryzuje się szybkim rozwojem. Kobiety skarżą się na świąd i uczucie ciepła lub pieczenie w odbyt.

Te objawy hemoroidów po porodzie gorsze podczas wypróżnień, a ponadto nie jest ostry ból, który stopniowo ustępuje.

Ze względu na ten ból kobiety zatrzymanej krześle, co utrudnia hemoroidy. Hemoroidy są zwiększone, a otaczające tkanki puchną i czerwienieją, ból staje się stały, przeszkadza siedzieć i odległości.

Objawy hemoroidów po porodzie, który staje się przewlekły, często niewidoczne dla kobiet. Po pierwsze, zauważa lekkie pieczenie w odbytu po wypróżnieniu lub uczucie niepełnego wypróżnienia. Ból jest okresowy, więc praktycznie nie ma obaw.

Diagnoza tego patologicznego i opiera się na prostym badaniu odbytu, jak każdy wie, jakie kwalifikacje proctologist wygląda jak hemoroidy po porodzie (hemoroidy zewnętrzne wyglądają jak typowe). W celu ujawnienia wewnętrzne węzły, lekarz wykonuje palcowe badanie diagnostyczne i określa ich wielkość i liczbę.

Ponadto, może być stosowany sigmoidoskopia, które odnosi się do endoskopowego egzaminów odbytnicy. Również wykonać irrigoscopy — Badanie rentgenowskie, podczas którego odbytnicy wprowadzić specjalne rozwiązania kontrastu.

Co robić i co robić?

Przede wszystkim, jeśli znajdziesz jakieś oznaki hemoroidów należy natychmiast udać się do lekarza. Niestety, wiele kobiet są zawstydzeni tej choroby i próby leczenia samej choroby, która często prowadzi do hemoroidy przejścia do bardziej poważnego stadium rozwoju, w którym dochody z krwawieniem hemoroidalnej lub stanów zapalnych tkanek miękkich w regionie odbytu.

Musimy pamiętać, że skutecznie pozbyć się hemoroidów po porodzie może korzystać tylko specjalistów terapii zajęciowej centra proktologiczna którzy jasno wiedzą, jak leczyć hemoroidy po porodzie. W celu zapobiegania rozwojowi choroby, konieczne jest, aby poradzić sobie z zaparciami, nie należy zbyt mocno podczas ruchów jelit.

Gdy wyrażone urządzonych przeczyszczających zaparcia leki. Ważne jest, aby stosować do higieny osobistej. Po każdym wypróżnieniu należy zmyć zimną wodą lub przynajmniej wytrzeć odbytu wilgotnych chusteczek.

Leczenie hemoroidów po porodzie musi koniecznie zawierać gruntownego przygotowania w diecie pacjentów. Wykluczyć czarnego chleba, fasoli i kapusty, jak również inne produkty, które przyczyniają się do akumulacji gazu w jelitach. Należy również ograniczyć ilość przypraw i przypraw.

Zaleca się jeść warzywa, chude mięso i ryby, owoce, które zawierają w swoim składzie dużo pektyny, suszonych śliwek, pieczywo (tylko z otrąb lub włókien grubych).

Zastój żylny unika fizjoterapii. Leczenie farmakologiczne obejmuje stosowanie środków przeczyszczających, venotoniki, zasobów, poprawia mikrokrążenie, a także stosowanie specjalnych produktów lokalnych z hemoroidów. Sposób leczenia hemoroidy porodzie określona przez lekarza, w zależności od kształtu i rozmiaru objawów klinicznych choroby.

Share →