Leczenie POChP środków ludowej: realne i bezpieczne

Leczenie POChP środków ludowej: realne i bezpieczne

Określenie COPD (przewlekła obturacyjna choroba płuc), odnosi się do wielu chorób związanych z oskrzeli. Podawanie przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedma, zwłóknienie torbielowate, rozstrzenie oskrzelowe, etc. Główną cechą jest uważany za okresowy zaostrzenie i nawrotów schorzenia obejmujące zwężenie małych dróg oddechowych i innych komplikacji.

Do tej pory, dokładne rozpoznanie wiąże się z przewlekłych chorób oskrzeli, jest bardzo problematyczne. Druga trudność polega na bardzo leczenie takich chorób. Inicjatorami są nawroty i zaostrzenia infekcji, takich jak wirusowe lub bakteryjne. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się prawdziwą czynnika sprawczego, ponieważ wpływa mianowany leczenia i możliwych komplikacji.

Przy określaniu Patogen wirusowy jest zmniejszenie oskrzeli funkcje zabezpieczające, które mogą prowadzić do rozwoju zakażeń bakteryjnych. Takie zanieczyszczenie wywołuje zaburzenia układu odpornościowego, zmienia strukturę wewnętrznych powłok oskrzeli, nie wykonywać swoją pracę. Śluz, które przez jego spójności staje się bardziej lepka.

Dla bakterii, takie środowisko jest prawdziwym rajem, więc są one aktywne, niszcząc ściany oskrzeli.

Objawy POChP jest duszność, kaszel, śluzu, często ma przewlekły charakter, który może wystąpić, gdy kaszel śluzu z oskrzeli. Główną przyczyną choroby jest wiele czynników: negatywny wpływ na środowisko, przyjęcie różnych narkotyków, uzależnienia od nikotyny i predyspozycji genetycznych. Niebezpieczeństwo pojawia się gdy opóźnione leczenie lub jego awarii, jest możliwe wystąpienie nieodwracalnych skutków ze względu na komórkach uszkodzenia oskrzeli:

 • Występowanie skurcze;
 • obfite plwociny;
 • obrzęk oskrzeli;
 • rozmnażanie mikroorganizmów;
 • Edukacja rozedma płuc;
 • rozrost tkanki łącznej;
 • pogrubienie śluzówki oskrzeli.

Tak więc, w zaawansowana choroba występuje niedostateczne wentylacji, co prowadzi do niedoboru tlenu w krwi, a co za tym idzie, zwiększenie obciążenia dla serca i innych żywotnych organów. Dokładna diagnoza może być tylko na podstawie badania klinicznego i laboratoryjnego. Do przeprowadzenia tej ilości testy, spirometrii, płuc, który ocenia i jak ich wentylacji.

Właściwa dieta i styl życia w POChP

Pierwsza zasada jest skuteczny w walce z POChP — wyeliminować wszystkie wyzwalacze i pozbyć się złych nawyków (szczególnie palenie). Następnie należy zmienić szkodliwych produkcji bardziej wyrozumiały warunkach. Pamiętaj, że aby porzucić złe nawyki na rzecz jego zdrowia nie jest trudne i może być używany do różnych substytutów (plastry nikotynowe, słodycze) oraz poddawane akupunkturze.

Zależność przebiegu, a zdrowie ulegnie znacznej poprawie.

W postaci chronicznej choroby, pacjenci mają tendencję do utraty masy ciała. Dlatego wymóg zdrowej i zrównoważonej diety, które muszą być obecne mięso, ryby, nabiał, owoce i warzywa. To jest zalecane pokarmy bogate w białko i witaminy.

Model obserwuje, gdy duszność — wyjątkiem zajęć sportowych jest całkowicie błędne! Musisz nadal wykonywać codzienną aktywność ruchową, takie jak spacery w szybkim tempie, które jest kompatybilne z każdym indywidualnym stanie i łatwo skorygować. Nie zapomnij o terapeutycznych ćwiczenia oddechowe w celu zwalczania ataków duszności i przywrócić oddech na jego częste ubijania.

Jeśli to możliwe, należy przeprowadzić takie ćwiczenia z specjalisty lub, w skrajnych przypadkach, na własną rękę. Aby to zrobić, trzeba usiąść, położył dłoń na jej brzuchu i oddychając, starają się wypełnić jak największą ilość światła. «Brzucha oddech» pomaga wzmocnić mięśnie potrzebne do aktywności fizycznej.

POChP u kobiet w ciąży

Bardzo często te osoby są podatne na choroby środkowych grup wiekowych, kobiet w ciąży i pokazać pierwsze objawy POChP. W tym czasie, kobieta staje się bardziej podatne na infekcje, a także chorób wirusowych. Dlatego potrzebna jest natychmiastowa pomoc natychmiast, nie tylko przyszła mama, ale także rozwijającego się płodu.

W leczeniu kobiet w stanie są odpychane przez tych samych zasadach, jak w przypadku innych pacjentów. Jedyne, co trzeba pamiętać — w czasie ciąży nie pozwoli otrzymania pochodnych teofiliny, która ma toksyczny wpływ na zarodek. W związku z tym, leki powinny być pod ścisłą pomocy lekarskiej. W przypadku przedawkowania wystąpić płodu tachyarytmii, że w niektórych przypadkach może prowadzić do śmierci.

Gdy ciąża jest silna prowokatorów choroby są różne czynniki związane z nadużywaniem narkotyków, alkoholu, tytoniu. Zapalenie jest także negatywny wpływ na środowisko. Aby zmniejszyć negatywne skutki używania tytoniu codziennej zaleca się do jednego litra świeżego mleka i jedzenie świeżych jabłek.

Dlatego konieczne jest, aby rzucić palenie, nie tylko, ale wszystkie złe nawyki. Aby wykonać mały zestaw ćwiczeń fizycznych i pełni oddychaniem całej piersi. Zwłaszcza, jeśli chcesz mieć zdrowe dzieci, należy zastosować się do poniższych wymagań.

Środki ludowe, aby złagodzić objawy POChP

COPD, podobnie jak inne przewlekłe choroby, to jest trudny do leczenia, i regularnie przypomina sobie. Dlatego walka jest wciąż warto, nawet tak, że aktualne zapobieganie i leczenie może złagodzić objawy, poprawia ogólną kondycję. Oprócz standardowych leków farmaceutycznych, istnieje wiele środków ludowych, które mogą pomóc obniżyć nawroty złagodzenie choroby i jej prekursorów.

Proste, ziołowe przygotowane w domu może być każdy. Najbardziej popularne i przystępne przepisy na kolekcji anty, które powinny być wykorzystywane w profilaktyce zaostrzeń opisanych poniżej.

 1. Kolekcja rumianku, szałwii i malwy. Aby przygotować ten sposób konieczność przygotowania mieszaniny 100 g szałwi oraz 200 g pozostałych składników. Mieszanie ubij w mieszarce do proszku.

  Po tym, można przygotować nalewkę na szklankę wrzątku łyżkę mieszanki i odstawić na godzinę. Zalecane dwa razy dziennie w dni, czas trwania dwóch miesięcy. Dla relaksu można zmienić drugi przepis.

 2. Kolekcja eukaliptusa, wapna kwiat, rumianku i nasion lnu. Wstępnie suszona i strzępić parzenie trawy, jak w pierwszym receptury biorąc 200 g i 100 g nasion lnu trawy. Dopuszczenie jest podobny do poprzedniego.
 3. Dosyć popularny i skuteczny sposób zwalczania objawów za pomocą czarnej rzodkwi i buraki.

  Aby przygotować niezbędną średnio, około 300 g owoców, startego na drobnej tarce. W miazgi dodać litr schłodzonej przegotowanej wody i nalegać 03:00. Infuzji zaleca się pić 4 łyżki 3 razy dziennie.

 4. Pokrzywa jest znany z korzystnych substancji, które pomogą doprowadzić flegmy i pozbyć się kaszlu, wyeliminować stan zapalny w drogach oddechowych. W celu przygotowania niezbędnych i pokrzywy cukru korzeń walki aż do homogeniczności w stosunku 2: 3, odpowiednio.

  Po infuzji 06:00. Otrzymany syrop zaleca się stosowanie trzech razy dziennie.

 5. Obok wlewu jest pomoc w leczeniu POChP przepisanych leków przez lekarza.

  Z jego dzienne spożycie zmniejsza stany zapalne i poprawia odkrztuszanie lepkiego śluzu. Przygotuj z góry za każde 100 g trawie: koniczyna, stokrotki, Ślaz dziki, korzeń prawoślazu i lukrecji, anyżu jagody, 300 i nasion lnu. Wszystkie składniki muszą być suszone i mielone do konsystencji proszku.

  Teraz możesz zaparzyć napar: 0,5 litra wrzącej wody 2,5 łyżki mieszanka ziół. Pozostawić na 30 minut, następnie odcedzić i zaakceptować.

Share →