Leczenie skóry głowy

Leczenie skóry głowy

Stan skóry głowy zawsze wpływa na nasze główna dekoracja — włosy. Dlatego dla skóry głowy dbać nie mniej uważnie niż skóry twarzy. Zwiększone wydzielanie gruczołów łojowych tworzy pewne problemy, sucha skóra głowy — inne, wszystko, co musisz wiedzieć, że w razie potrzeby, na czas do lekarza i leczyć.

Rodzaje skóry głowy

Typ skóry głowy zależy od wydzielania gruczołów łojowych: jeżeli pracują w trybie podwyższone głowy jest tłusta, zmniejszona — sucha. Gdy gruczoły łojowe pracują prawidłowo, a następnie skóra głowy jest normalne. Zdarza się i mieszana głowy, stwierdzając, obszary o różnej zawartości tłuszczu.

Chorób skóry głowy

Gruczoły łojowe w dużej mierze zależy od nerwowego i hormonalnego systemów, a także ostrych i przewlekłych chorobach narządów wewnętrznych (zwłaszcza przewodu pokarmowego), niedożywienia i tak dalej. Zatem chorobowy zakłócić równowagę w tych systemach powodują chorób skóry głowy. Na przykład w niskiej funkcji tarczycy skóra staje się suche i matowe włosy.

Każdy wie, że w silnym stresie nerwowego może wytrącić włosy — jest wynikiem narażenia na skórze głowy układu nerwowego.

Łojotok i jej leczenie

Najczęstszą chorobą o zwiększonej funkcji gruczołów łojowych — łojotoku, występuje z nadmiaru gruczoły łojowe sebum zmian w składzie chemicznym. Także zmienić konsystencję, właściwości biologiczne tłuszczu, naruszył jego normalne wydalanie z gruczołów łojowych. Skóra na łojotokowe obszarach świeci od wielu tłuszczu, tłuste włosy i skupiać w nici.

Ujścia mieszków włosowych i wydalniczego przewodów gruczołów łojowych są zatkane łojowych wtyczki napalone — zaskórników. Łojotok może powodować łupież Łupież jako problem medyczny: jakie leki do leczenia, a nawet utrata włosów — łysienie łojotokowe.

Share →